ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
27 березня 2015 року м. Київ справа № 800/70/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Донець О.Є., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 27.08.2014 року № 694/2014 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (694/2014)
,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України з позовом до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 27.08.2014 року № 694/2014 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (694/2014)
.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 03.03.2015 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків шляхом надання позовної заяви із зазначенням обставин, які свідчать про порушення його (позивача) законних прав, свобод чи інтересів, допущених Президентом України при здійсненні ним владних управлінських функцій; на підтвердження вказаних обставин - надати докази, а в разі неможливості - зазначити докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Крім того, слід надати копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів.
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 03.03.2015 року ОСОБА_1 було надано копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів. Крім того, позивачем надано суду "Клопотання про усунення недоліків позовної заяви на виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 03.03.2015 року" із зазначенням обставини, які, на думку позивача, свідчать про порушення його (позивача) законних прав, свобод чи інтересів, допущених Президентом України при здійсненні ним владних управлінських функцій.
При цьому, позивач посилається на те, що Указ Президента України від 27.08.2014 року № 694/2014 (694/2014)
прийнятий відповідачем з перевищенням повноважень, встановлених Конституцією України (254к/96-ВР)
.
Такі дії відповідача, за ствердженням позивача, порушують право позивача проживати в правовій державі, де органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України (254к/96-ВР)
межах і відповідно до законів України.
Оскаржуваним Указом Президента України від 27.08.2014 року № 694/2014 (694/2014)
було створено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка здійснює формування цінової політики у відповідній сфері регулювання.
Позивач зазначає, що створенням органу виконавчої влади всупереч відсутності на те відповідних повноважень, відповідач дозволив нелегітимному органу змінювати тарифи на комунальні послуги та електричну енергію для населення.
Так, новостворена Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою від 26.02.2015 року № 220 (z0231-15)
встановила нові тарифи електричну енергію для населення, які значно перевищують діючі тарифи на електричну енергію.
Встановлення нових тарифів нелегітимним органом та спонукання сплачувати за послуги за новими тарифами, за ствердженням позивача, порушує його конституційні права, а саме статтю 19 Конституції України, відповідно до якої ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Надані позивачем документи свідчать про його негативне ставлення до вищезазначеного рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та не усувають встановлених судом недоліків, що стосуються дотримання вимог до позовної заяви, передбачених, зокрема, пунктом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не містять викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги саме до відповідача. Крім того, позивачем не додано до свого позову та до вищезазначеного клопотання доказів безпосереднього порушення саме Президентом України, при здійсненні ним владних управлінських функцій, прав, свобод та законних інтересів позивача.
Таким чином, у встановлений судом термін позивач не усунув всі недоліки, зазначені в ухвалі суду від 03.03.2015 року.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку було залишено без руху.
Враховуючи, що позивач не усунув всі недоліки позовної заяви до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 27.08.2014 року № 694/2014 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (694/2014)
, позовна заява підлягає поверненню.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 27.08.2014 року № 694/2014 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (694/2014)
- повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Донець