КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-829/12/1070 
Головуючий у 1-й інстанції: Щавінський В.Р.
Суддя-доповідач: Файдюк В.В.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"25" вересня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Файдюка В.В.
суддів: Маслія В.І.
Чаку Є.В.
При секретарі: Бібко А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Білоцерківського управління державної казначейської служби України Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 29 травня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Білоцерківського управління державної казначейської служби України Київської області про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 29 травня 2012 року адміністративний позов ОСОБА_3 до Білоцерківського управління державної казначейської служби України Київської області про стягнення коштів -задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 22 лютого 2009 року інспектором ДПС Білоцерківської роти ДПС УДАЇ ГУМУС України в Київській області Ільченком С.Ю. була винесена постанова серії АІ 138009 про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 122 КУпАП України.
Білоцерківським міськрайонним відділом державної виконавчої служби викликано ОСОБА_3 для сплати штрафу в розмірі 340, 00 грн. який був сплачений 16 грудня 2009 року на р\р 33119336700002, код 23570409, МФО 821018, що підтверджується квитанцією № 563638 від 16 грудня 2009 року.
Як вбачається з матеріалів справи, не погоджуючись із постановою серії АІ 138009 від 22 квітня 2009 року позивач звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та постанови про відкриття виконавчого провадження.
07 травня 2010 року постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області у задоволені позову відмовлено.
Не погоджуючись із постановою від 07 травня 2010 року позивач звернувся із апеляційною скаргою до Київського апеляційного адміністративного суду.
07 жовтня 2010 року Київський апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнив частково, а саме постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 07 травня 2010 року скасовано. Адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АІ №138009 від 22 квітня 2010 року. В задоволенні решти позовних вимог відмолено.
22 листопада 2011 року ОСОБА_3 звернувся із заявою до Білоцерківського управління державного казначейства із заявою про повернення йому сплаченого штрафу в сумі 340, 00 грн.
Листом від 23 листопада 2011 року №03.-05/278-2083 Білоцерківського управління державного казначейства відмовлено позивачу в поверненні зазначених коштів, оскільки, до заяви не додано виконавчого листа та судового рішення про стягнення коштів у розмірі 340, 00 грн.
Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (254к/96-ВР) та законами України.
Відповідно до статті 45 Бюджетного кодексу України та Положення про Білоцерківське управління Державної казначейської служби України Київської області, затверджене наказом Державної казначейської служби України від 21 листопада 2011 року № 130 - Білоцерківське управління веде бухгалтерський облік надходжень державного та місцевих бюджетів та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснюють повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Відповідно до пп. 5 п. 9 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (2542-14) - списання коштів з бюджету за рішенням суду щодо повернення платнику податків надмірно та/або помилково сплачених податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету провадиться у межах надмірно та/або помилково сплачених ним до бюджету коштів.
Згідно з п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 (845-2011-п) «Про затвердження порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ»- у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач надсилає органу Казначейства обов'язкові документи:
- заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який перераховуватимуться кошти, якщо дані реквізити не зазначені у виконавчому документі;
- оригінал виконавчого документа;
- судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності).
До заяви можуть додаватися інші документи, які містять відомості, що сприятимуть виконанню рішення про стягнення коштів (платіжні доручення квитанції про перерахування коштів до відповідного бюджету, довідки та листи органів, що контролюють справляння надходжень бюджету).
Відповідно до п. 5 Розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного Казначейства України від 10 грудня 2002 року № 226 (z1000-02) - повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Подання надається до органу Державного казначейства України за формою, передбаченою відповідними спільними нормативно-правовими актами державного казначейства України та органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, в довільній формі або на офіційному бланку установи, за підписом керівника установи або його заступників відповідно до їх компетенції з обов'язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування (П.І.Б.) платника, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ або реєстраційного номера облікової картки платника податків з ДРФО, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), суми платежу, що підлягає поверненню, дати та номера розрахункового документа, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Подання в довільній формі надається платником до органу Державного казначейства України разом із його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією рахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), який підтверджує перерахування коштів до бюджету.
Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Державного казначейства України, складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування (П. І. Б.) платника, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ, реєстраційного номера облікової картки платника податків з ДРФО, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), адреси та номера контактного телефону, суми платежу, що підлягає поверненню, способу перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів або готівкою шляхом оформлення чека чи поштовим переказом на адресу, визначену в заяві.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 (106-2011-п) визначено, що контролюючим органом по коду бюджетної класифікації є органи Міністерства внутрішніх справ.
Відповідно до п. 9, п. 11 розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10 грудня 2002 року № 226 (z1000-02) - операції з повернення платежів з бюджетів здійснюються органами Державного казначейства України з рахунків, на які в поточному бюджетному періоді відповідно до законодавства зараховується вид надходжень, що вертається. Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, який підлягає поверненню.
Згідно квитанції від 16 грудня 2009 року № 563638 позивач заплатив в державний бюджет штраф по коду бюджетної класифікації 21081300 (адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху - наказ МФУ від 14 січня 2011 року № 11) за балансовим рахунком 3311 «Кошти, які підлягають розподілу між Державним та місцевими бюджетами»(33119336700002) у сумі 340, 00 грн.
Тож, враховуючи вищенаведене підстави для повернення спірних коштів у відповідача були відсутні, оскільки позивачем не було надано відповідних документів, а саме виконавчого листа та подання контролюючого органу.
Таким чином протиправним є висновок суду першої інстанції про задоволення даного адміністративного позову.
Отже при винесенні оскаржуваної постанови судом першої інстанції було допущено порушення норм матеріального права, що призвело до невірного по суті вирішення справи.
Згідно до статті 202 КАС України - підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Білоцерківського управління державної казначейської служби України Київської області -задовольнити.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 29 травня 2012 року -скасувати та ухвалити нову.
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Білоцерківського управління державної казначейської служби України Київської області про стягнення коштів -відмовити.
постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.
Головуючий суддя Файдюк В.В. Судді: Маслій В.І. Чаку Є.В.