ПРОТОКОЛ N 2
до Угоди між Урядом України та Урядом Грузії про співробітництво в галузі урядового зв'язку
( Протокол N 2 затверджено Постановою КМ N 118 (118-2001-п) від 07.02.2001 )
 
 
Кабінет Міністрів України та Уряд Грузії, які далі іменуються Сторонами,
з метою створення відповідних умов для забезпечення безпечного функціонування мереж урядового зв'язку,
керуючись Угодою між Урядом України та Урядом Грузії про співробітництво в галузі урядового зв'язку від 28 жовтня 1997 року,
виходячи із взаємних інтересів щодо здійснення взаємодії в галузі захисту інформації в системі міждержавного урядового зв'язку,
погодилися про таке:
 

Стаття 1

У цьому Протоколі вказані нижче терміни мають таке значення:
"захист інформації" - комплекс заходів, спрямованих на запобігання небажаним впливам на інформацію, а також її неконтрольованому поширенню;
"криптографічний захист інформації" - вид захисту інформації, який реалізується шляхом перетворення інформації з використанням спеціальних ключових даних з метою приховання змісту інформації, підтвердження її істинності, цілісності, авторства;
"засоби криптографічного захисту інформації" - програмні, апаратно-програмні, апаратні та інші засоби, призначені для криптографічного захисту інформації;
"технічний захист інформації" - вид захисту інформації, який реалізується інженерно-технічними заходами перешкод несанкціонованому доступу до інформації та впливу на неї;
"засоби технічного захисту інформації" - програмні, апаратно-програмні та апаратні засоби, призначені для технічного захисту інформації.
 

Стаття 2

Компетентні організації Сторін будують свої відносини в галузі захисту інформації у системі та засобах міждержавного урядового зв'язку на основі взаємної поваги, визнання рівності Сторін, їхніх інтересів і прав у галузі національної безпеки й охорони інтелектуальної власності відповідно до загальноприйнятих норм і принципів міжнародного права.
 

Стаття 3

Компетентні організації Сторін проводять консультації та обмінюються досвідом роботи з удосконалення системи забезпечення захисту інформації в міждержавній системі урядового зв'язку, а також організовують спільні наукові конференції, симпозіуми, виставки з питань аналізу та обміну інформацією щодо стану, тенденцій розвитку та світових досягнень у галузі захисту інформації.
 

Стаття 4

Компетентні організації Сторін вживають необхідних заходів для забезпечення захисту інформації, одержаної одна від одної, яка не може бути передана третій Стороні однією Стороною без письмової згоди іншої Сторони.
 

Стаття 5

Компетентні організації Сторін у межах чинного законодавства своїх держав щодо забезпечення збереження державної таємниці обмінюються нормативно-правовою, технічною, методичною та методологічною інформацією й документацією з питань модернізації, сертифікації, стандартизації та метрології систем і засобів технічного та криптографічного захисту інформації.
 

Стаття 6

Компетентні організації Сторін в узгоджених Сторонами обсягах і формах проводять спільні спеціальні дослідження конкретних типів засобів криптографічного захисту інформації, здійснюють аналіз стійкості алгоритмів шифрування і способів генерації ключів, проводять контрольні дослідження криптосхем, у тому числі застосованих на засобах обчислювальної техніки.
 

Стаття 7

Компетентні організації Сторін обмінюються навчальними програмами, методичною літературою і матеріалами з питань підготовки спеціалістів у галузі технічного та криптографічного захисту інформації.
Компетентні організації Сторін здійснюють на основі укладених договорів підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі захисту інформації.
 

Стаття 8

Цей Протокол розглядається Сторонами як невід'ємна частина Угоди між Урядом України та Урядом Грузії про співробітництво в галузі урядового зв'язку, яка була підписана 28 жовтня 1997 року в м. Тбілісі. Він набуває чинності й припиняє свою дію в порядку та на умовах, передбачених згаданою вище Угодою.
Припинення дії цього Протоколу не впливає на виконання узгоджених у період його дії програм і проектів, якщо Сторони не домовляться про інше.
 
Вчинено в м. Тбілісі 4 серпня 2000 року, в двох примірниках, кожний українською, грузинською та російською мовами, причому всі тексти є автентичними.
У випадку виникнення розбіжностей при тлумаченні положень цього Протоколу застосовуватиметься текст російською мовою.
 
За Кабінет Міністрів За Уряд України Грузії