Угода
про співробітництво між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації та Інститутом стандартів Ізраїлю
Дата підписання: 25.11.96 р.
Дата набуття чинності: 25.11.96 р.
Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації та Інститут стандартів Ізраїлю, далі "Сторони",
з метою подолання технічних бар'єрів і сприяння розвитку економічних відносин між Україною та Ізраїлем,
висловлюючи намір розвивати співробітництво в галузі стандартизації, випробувань та сертифікації, виходячи при цьому з принципів і норм, прийнятих міжнародними організаціями,
керуючись економічними інтересами України та Ізраїля,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони здійснюватимуть співробітництво у проведенні спільних робіт зі стандартизації, випробувань та сертифікації на основі додаткових угод, протоколів і програм, які передбачають:
забезпечення гармонізації національних стандартів з міжнародними стандартами для сприяння розвитку науково-технічного співробітництва та подолання технічних бар'єрів у торгівлі;
розвиток прямих зв'язків між установами з стандартизації, випробувань і сертифікації обох Сторін;
проведення робіт з взаємного визнання протоколів випробувань, затвердження типу, інспекції та всіх інших видів діяльності, що відносяться до сертифікації та оцінки відповідності.
Стаття 2
Сторони погодилися на обмін:
нормативними документами, інформацією, періодичними виданнями, які видані національними органами зі стандартизації;
каталогами національних стандартів, окремими національними стандартами, нормами і правилами;
загальною інформацією і виданнями з сертифікації, акредитації випробувальних лабораторій, органів з сертифікації, переліками продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації;
інформацією та матеріалами за програмами навчання і підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі стандартизації, випробувань та сертифікації.
Стаття 3
Сторони дійшли згоди відносно обміну делегаціями спеціалістів і викладачів для вивчення досвіду, проведення консультацій та підготовки спеціалістів у галузі стандартизації, випробувань та сертифікації, що визначається Сторонами додатково.
Стаття 4
Сторони забезпечують конфіденційність документації та інформації, яка отримується в рамках цієї Угоди. Ця інформація може бути передана третій Стороні тільки за умови погодження Сторони, яка її передала.
Стаття 5
Сторони дійшли згоди працювати у тісному контакті в рамках міжнародних організацій зі стандартизації ISO та IEC для сприяння зміцненню і підвищенню ролі обох Сторін у міжнародній діяльності в галузі стандартизації.
Стаття 6
Положення цієї Угоди в разі необхідності конкретизуються додатковими угодами та (або) протоколами, які укладаються Сторонами.
Стаття 7
Усі спірні питання, пов'язані з тлумаченням і виконанням цієї Угоди, будуть вирішуватись шляхом взаємних консультацій і переговорів на різних рівнях.
Стаття 8
Фінансування співробітництва здійснюватиметься за домовленістю Сторін.
Стаття 9
Ця Угода укладається строком на 5 років і набуває чинності від дня її підписання.
Кожна із Сторін може денонсувати цю Угоду, письмово повідомивши другу Сторону про свій намір.
Угода втрачає дію через 6 місяців від дня одержання іншою Стороною такого повідомлення.
Вчинено в м. Єрусалим 25 листопада 1996 р., що відповідає 14 кіслєв 5757 року, у двох дійсних примірниках, кожний українською, мовою іврит та англійською мовами, причому всі тексти є автентичними. У випадку розбіжностей в тлумаченні текст англійською мовою має переважну силу.
За Державний комітет
України по стандартизації,
метрології та сертифікації
Т. Кисільова
|
За Інститут стандартів
Ізраїлю
З. Патір
|