Меморандум

про взаєморозуміння та основні принципи співробітництва між Україною та Державою Ізраїль Україна та Держава Ізраїль, які надалі іменуються "Сторони",

бажаючи розвивати відносини співробітництва,
підтверджуючи прихильність цілям і принципам Статуту Організації Об'єднаних Націй (995_010) ,
надаючи важливого значення розвитку і зміцненню своїх взаємовідносин шляхом укладання двосторонніх угод в різних галузях, що становлять взаємний інтерес,
проголошують таке:

Стаття 1

Сторони розвиватимуть і зміцнюватимуть відносини співробітництва на основі принципів рівності, взаємоповаги і суверенітету, мирного врегулювання спорів, невтручання у внутрішні справи одна одної, згідно з Статутом Організації Об'єднаних Націй та інших загальновизнаних принципів міжнародного права.

Стаття 2

Сторони взаємодіятимуть у підтриманні стабільності і зміцненні безпеки як у глобальному, так і в регіональному масштабі. Сторони докладатимуть зусиль щодо мирного врегулювання міжнародних конфліктів в тому числі на Близькому Сході і проводитимуть з цією метою діалог.

Стаття 3

Сторони розвиватимуть економічні відносини на основі угод і у відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями, з урахуванням національних інтересів кожної Сторони.

Стаття 4

Сторони заохочуватимуть міжпарламентське співробітництво і контакти між законодавчими і виконавчими органами влади двох країн і сприятимуть обміну досвідом у підготовці та здійсненню законодавства.

Стаття 5

Сторони розвиватимуть всебічне і взаємовигідне співробітництво в галузях промисловості, сільського господарства, торгівлі, охорони навколишнього середовища та інших сферах, що становлять взаємний інтерес, на основі принципів рівності та взаємної вигоди.

Стаття 6

Сторони вітають зростаючі можливості для торгівлі і капіталовкладень, чому сприяє процес економічних реформ, який триває зараз в Україні. Вони надають особливого значення розвитку приватного сектора і ширшому залученню до України ізраїльських компаній. Вони співпрацюватимуть з метою посилення та прискорення цього процесу і пов'язаного з тим розвитку відповідних структур та повної інтеграції України в світову економіку. Сторони підтримують принципи вільного ринку і лібералізації економіки.

Стаття 7

Сторони докладатимуть зусиль для поліпшення умов діяльності на своїй території підприємств країни-партнера, зокрема, в галузі прямих інвестицій і захисту капіталовкладень.

Стаття 8

Сторони у відповідності зі своїм внутрішнім законодавством сприятимуть контактам між своїми громадянами як на приватному, так і на офіційному рівнях, а також розширенню контактів і співробітництва між громадськими організаціями двох країн.

Стаття 9

Сторони сприятимуть подальшому розвитку співробітництва і контактів в галузі культури, освіти, науки і техніки, мистецтва, літератури, охорони здоров'я, засобів масової інформації (включаючи радіомовлення і телебачення), туризму і спорту.

Стаття 10

Сторони згідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями та внутрішнім законодавством співробітничатимуть у справі боротьби з організованою злочинністю, тероризмом, незаконним обігом наркотиків, повітряним та морським піратством, незаконним вивозом і торгівлею культурними та історичними цінностями.
Сторони співробітничатимуть також з питань взаємної правової допомоги в цивільних і кримінальних справах.

Стаття 11

Сторони надаватимуть одна одній всіляку можливу допомогу у забезпеченні діяльності дипломатичних місій, кожна в своїй країні.
Сторони розвиватимуть співробітництво в галузі консульських відносин. Сторони мають намір на основі взаємності полегшити, в міру можливості, видачу в'їзних віз громадянам другої Сторони для офіційних, ділових, культурних і туристських поїздок.

Стаття 12

Сторони розширюватимуть правову базу своїх двосторонніх відносин і найближчим часом підпишуть окремі угоди про співробітництво в галузях, що становлять взаємний інтерес.
Вони заявляють, що положення цього Меморандуму служитимуть основою для укладення таких угод.
Здійснено в Єрусалимі 12 дня січня 1993 року, що відповідає 19 дню місяця тевета 5753 року, у двох примірниках, кожний українською мовою, мовою іврит та англійською мовою, при цьому всі тексти мають однакову силу. В разі розбіжностей у тлумаченні тексту перевага надається англійському тексту.
За Україну
Президент
Леонід Кравчук
За Державу Ізраїль
Прем'єр-міністр
Іцхак Рабін