Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Казахстан про співробітництво в галузі туризму

Дата підписання: 24.04.2003
Дата набуття чинності: 24.04.2003
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Казахстан, далі - "Сторони",
керуючись взаємним бажанням розвивати співробітництво в галузі туризму між державами Сторін,
визнаючи важливість двосторонніх зв'язків в сфері туризму та розглядаючи їх як суттєвий і необхідний фактор соціально-економічного розвитку, зміцнення дружніх відносин і поглиблення взаєморозуміння між народами держав Сторін,
згідно з Договором про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Казахстан від 20 січня 1994 року (398_007) ,
підтверджуючи положення Декларації про подальший розвиток співробітництва між Україною і Республікою Казахстан від 14 жовтня 1997 року,
бажаючи створити правову основу для подальшого розвитку туристичних обмінів на засадах рівноправності та взаємної вигоди,
погодились про наступне:

Стаття 1

Сторони зміцнюватимуть і заохочуватимуть співробітництво у сфері туризму між державами Сторін відповідно до національних законодавств держав Сторін, у тому числі цієї Угоди, а також інших міжнародних договорів, учасниками яких є держави Сторін.

Стаття 2

Сторони сприятимуть встановленню та розширенню ділових зв'язків між українськими та казахськими туристичними асоціаціями, організаціями та підприємствами різних форм власності, що беруть участь у розвитку міжнародного туризму, здійснюють капіталовкладення у сферу туризму, а також спільну діяльність по обслуговуванню туристів.
Сторони заохочуватимуть як організований, так і індивідуальний туризм у різноманітних його формах, участь на взаємній основі у виставках, ярмарках, конференціях, конгресах і семінарах, інших міжнародних туристичних заходах.
Сторони не несуть відповідальність за зобов'язання, що виникають з договорів між зазначеними суб'єктами держав Сторін.

Стаття 3

Сторони, згідно з національними законодавствами держав Сторін, прагнутимуть до спрощення прикордонних, митних та інших процедур, пов'язаних з туристичними подорожами громадян держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони.

Стаття 4

Сторони здійснюватимуть необхідні заходи по взаємному забезпеченню безпеки туристів, які подорожують до держави однієї Сторони з держави іншої Сторони, відповідно до міжнародних стандартів. Уповноважені органи держав Сторін інформують туроператорів, турагентів і туристів щодо можливої небезпеки для туристів в країні тимчасового перебування.

Стаття 5

Сторони, відповідно до національних законодавств держав Сторін, обмінюватимуться статистичними даними, інформацією про законодавчу базу, наукові дослідження в галузі туризму, а також про туристичні ресурси держав Сторін, стан туристичного ринку, довідковими та рекламними матеріалами з туризму.

Стаття 6

Сторони сприятимуть інформуванню громадян своїх держав, які виїздять у туристичні подорожі на територію держави іншої Сторони, про національне законодавство держави іншої Сторони, що регламентує порядок в'їзду, перебування та виїзду іноземних громадян.

Стаття 7

Сторони надаватимуть одна одній допомогу в підготовці професійних кадрів для сфери туризму, а також обмінюватимуться науковими працівниками, представниками засобів масової інформації та експертами в галузі туризму, сприятимуть всебічним контактам і спільній діяльності організацій держав Сторін, що здійснюють дослідження в галузі туризму.

Стаття 8

Сторони координуватимуть співробітництво в рамках Всесвітньої туристської організації (ВТО), а також інших міжнародних організацій у галузі туризму, учасниками яких є держави Сторін.

Стаття 9

З метою реалізації цієї Угоди Сторони визначають компетентні органи:
з української Сторони - Державну туристичну адміністрацію України,
з казахстанської Сторони - Агентство Республіки Казахстан по туризму і спорту.
У разі зміни офіційної назви органів виконавчої влади в галузі туризму держав Сторін, Сторони негайно повідомлять про це одна одну по дипломатичних каналах.

Стаття 10

Сторони при необхідності проводять консультації з питань реалізації Угоди в рамках спільної Міжурядової українсько-казахстанської комісії з питань економічного співробітництва.
Сторони самостійно забезпечують усі витрати, пов'язані з реалізацією цієї Угоди.

Стаття 11

За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення, що оформляються окремими протоколами, які є невід'ємними частинами цієї Угоди.

Стаття 12

Ця Угода набуває чинності з дати її підписання.
Угода укладається на невизначений період і залишається чинною до закінчення шести місяців із дня направлення дипломатичними каналами однією Стороною письмового повідомлення іншій Стороні про свої наміри припинити дію цієї Угоди.
Спірні питання, пов'язані з застосуванням чи тлумаченням положень цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій та переговорів.
Припинення дії цієї Угоди не відобразиться на виконанні програм та інших проектів у галузі туризму, розпочатих у період дії положень цієї Угоди, у випадку, якщо Сторони не домовляться про інше.
Вчинено у м. Алмати 24 квітня 2003 року в двох оригінальних примірниках, кожний українською, казахською та російською мовами, причому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні положень цієї Угоди Сторони звертатимуться до тексту російською мовою.
За Кабінет Міністрів
України
(підпис)
За Уряд
Республіки Казахстан
(підпис)