Протокол

між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством комерції Китайської Народної Республіки про періодичний обмін орієнтовними переліками експортно-імпортних товарів двосторонньої торгівлі

Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
20.06.2011
20.06.2011
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Міністерство комерції Китайської Народної Республіки (надалі "Сторони"), на підставі спільного прагнення до подальшого розвитку довгострокових і стабільних торгових відносин між двома державами, беручи до уваги оголошення двома державами про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства, враховуючи очевидну взаємодоповнюваність економік України та Китаю, виходячи з позитивного бажання і актуального прагнення суб'єктів господарювання двох держав до розширення торговельно-економічного співробітництва, з урахуванням необхідності подальшого зміцнення взаємодії, виявлення можливості торговельного співробітництва, безперервного збагачення і вдосконалення структури двосторонньої торгівлі, та сприяння збалансованому розвитку українсько-китайської торгівлі для створення міцного матеріального фундаменту розвитку відносин між двома державами, домовилися про наступне:

Стаття 1

Сторони, ґрунтуючись на засадах рівноправності і взаємної вигоди, виходячи з принципів ринкової економіки, готові вжити активних заходів по просуванню торговельної співпраці між двома державами.
В якості конкретного заходу, Сторони домовилися про обмін орієнтовними переліками експортно-імпортних товарів (далі "Перелік") один раз на кожні 3 роки.

Стаття 2

Перелік, що носить рекомендаційний характер для суб'єктів господарювання України і Китаю, не є обов'язковим і не визначає обсяг та суму товарів при імпорті та експорті, а також їх термін реалізації при проведенні торговельних операцій.
Двостороння торгівля включає, але не обмежує дані товари в Переліку.

Стаття 3

У перелік включені переважні експортні товари двох держав і товари, які одна держава бажає імпортувати з іншої.
Перелік є відкритим, Сторони за підсумками консультацій можуть вносити до нього зміни і доповнення у письмовому вигляді відповідно до реальної ситуації.

Стаття 4

Сторони домовились стосовно погодження змісту Переліку та обміну думками про реалізацію торгівлі товарами, наведеними в Переліку, в рамках Українсько-Китайської Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.
У період між засіданнями Підкомісії Сторони підтримують контакти на робочому рівні.

Стаття 5

Сторони будуть створювати сприятливі умови для розширення зв'язків ділових кіл двох держав у відповідності до змісту Переліку. У зв'язку з цим, галузевим асоціаціям та органам, що здійснюють стимулювання торгівлі двох держав, сторони рекомендують зміцнювати взаємодію, безперервно виявляти можливості двосторонньої торгівлі, розширювати масштаб торгівлі, підвищувати рівень торговельного співробітництва шляхом проведення форумів з бізнесу і інвестицій, прийняття участі в торгових, інвестиційних та профільних виставках і ділових зустрічах, що проводитимуться в наших державах.

Стаття 6

Цей Протокол не зачіпає прав і зобов'язань кожної із Сторін, що випливають з міжнародних договорів, учасниками яких є Україна або Китайська Народна Республіка, а також з їх членства в міжнародних організаціях.

Стаття 7

Сторони при виникненні спорів щодо тлумачення або застосування цього Протоколу вирішують їх шляхом консультацій та переговорів.

Стаття 8

Цей Протокол набирає чинності з дати підписання і діє 5 років. Дія цього Протоколу автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна зі Сторін за шість місяців до закінчення терміну його дії не повідомить у письмовій формі іншу Сторону про свій намір припинити дію цього Протоколу.
Будь-яка із Сторін, що має намір припинити дію цього Протоколу, повинна письмово повідомити про це іншу Сторону. Цей Протокол припиняє дію через 6 місяців з моменту отримання однією із Сторін письмового повідомлення.
Вчинено 20 червня 2011 у м. Києві в двох примірниках, кожний українською, китайською та російською мовами, причому всі тексти мають однакову силу. У разі розбіжностей у тлумаченні положень Протоколу, текст російською мовою має переважну силу.
 За Міністерство                               За Міністерство
 економічного розвитку                         комерції Китайської
 і торгівлі України                            Народної Республіки
 (підпис)                                      (підпис)