( Дію Угоди припинено - див. Постанову КМ N 1277 (1277-2022-п) від 11.11.2022 )

Угода

між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі геодезії, картографії, кадастру і дистанційного зондування Землі

( Щодо припинення дії міжнародного договору 22 листопада 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-97257 (v9725321-22) від 25.11.2022 )
Дата підписання: 26.04.1994 Дата набуття чинності: 26.04.1994
Уряд України та Уряд Російської Федерації, далі іменовані "Сторони",
виходячи з взаємного прагнення до подальшого розвитку співробітництва в галузі геодезії, картографії, кадастру, дистанційного зондування Землі, суміжних наук і технологій,
погодилися про таке:

Стаття 1

Співробітництво в рамках цієї Угоди буде здійснюватися із залученням відповідних організацій Сторін і може мати такі форми:
- проведення топографо-геодезичних і картографічних робіт;
- поліграфічні послуги по виданню карт, атласів та інших видів друкованої продукції;
- виконання аерокосмічних зйомок територій та обмін даними дистанційного зондування;
- розробка та виконання міждержавних програм у галузі геодезії, картографії, дистанційного зондування Землі, кадастру та геоінформаційних систем;
- розробка методології створення банків цифрових даних про місцевості, геоінформаційних систем;
- обмін інформацією про географічну вивченість території Сторін та оновлення змісту географічних карт, викликане змінами в адміністративно-територіальному поділі, назв географічних об'єктів, розвитком мережі шляхів сполучень та інших змін;
- обмін іншою науково-технічною і виробничою інформацією;
- спільне виконання дослідно-конструкторських робіт;
- розробка і виробництво геодезичних і фотограмметричних приладів і устаткування;
- обмін досвідом роботи між топографо-геодезичними, картографічними організаціями і навчальними закладами;
- навчання і стажування фахівців з геодезії і картографії.
Конкретні цілі, завдання та умови цього співробітництва будуть визначатися організаціями - виконавцями геодезичних і картографічних служб України та Російської Федерації.

Стаття 2

Органами, відповідальними за координацію діяльності по реалізації даної Угоди, є:
з Української сторони - Головне управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України,
з Російської сторони - Федеральна служба геодезії та картографії Росії,

Стаття 3

Для реалізації програм співробітництва Сторони вживають заходів відповідно до діючих законодавств своїх держав до можливого спрощення процедури переміщення через державний кордон необхідного обладнання, сировини, спорядження, готової продукції і матеріалів згідно з договорами, укладеними в рамках цієї Угоди.

Стаття 4

Здійснюючи співробітництво в галузях, визначених цією Угодою, Сторони взаємно враховують інтереси безпеки одна одної, виходячи з законодавств своїх держав, двосторонніх і багатосторонніх договорів з цих питань.

Стаття 5

Співробітництво в рамках цієї Угоди не заважатиме іншим формам спеціалізованих контактів Сторін в галузі геодезії і картографії, здійснюваних за взаємною згодою Сторін, у тому числі на компенсаційній та комерційній основах.

Стаття 6

Ця Угода набуває чинності з дня її підписання. Строк дії Угоди буде щоразу автоматично продовжуватися на наступні річні періоди, якщо жодна з Сторін не повідомить по дипломатичних каналах іншу Сторону про своє рішення припинити дію цієї Угоди щонайменше як за шість місяців до закінчення строку дії.

Стаття 7

1. Обмін (передача) всіх топографічних і аерокосмічних матеріалів проводиться на безоплатній основі.
2. Дублікати матеріалів і діапозитивів поіменованих у статті 5, 6 виготовляються за плату.
3. Підбір, комплектування, пересилання (транспортування)
матеріалів, пересилання діапозитивів оплачується і дублікатів діапозитивів оплачується Стороною -одержувачем. Витрати, пов'язані з отриманням і відправкою матеріалів, які передаються у тимчасове користування, бере на себе Сторона, яка запросила матеріали. Всі розрахунки здійснюються в рублях.

Стаття 8

Факт передачі матеріалів оформляється відповідним актом здачі-прийомки, який підписується уповноваженими представниками органів Сторін, вказаних у Статті 3 цієї Угоди.

Стаття 9

Сторони забезпечують на території своїх держав збереження матеріалів, що передаються та отримуються.
У випадку, коли Сторона, яка одержала матеріали, вивозить їх своїм транспортом, вона забезпечує збереження цих матеріалів по всьому маршруту перевезення.

Стаття 10

Ця Угода набирає чинності з дати її підписання. Строк дії Угоди буде щоразу автоматично продовжуватися на наступні річні періоди, якщо жодна з Сторін не повідомить по дипломатичних каналах іншу Сторону про своє рішення припинити дію цієї Угоди щонайменше як за шість місяців до закінчення строку її дії.
Здійснено в м.Києві 26 квітня 1994 року у двох дійсних примірниках, кожен українською і російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
 За Уряд                                                 За Уряд 
 Російської Федерації                                    України 
 (підпис)                                                (підпис)