Угода

між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво в розвитку нафтової і газової промисловості Росії

Дата підписання: 24.06.1993
Дата набуття чинності: 24.06.1993
Уряд України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Сторони,
визнаючи, що паливно-енергетичні комплекси взаємозв'язані і є базою розвитку економіки Сторін,
керуючись необхідністю подальшого розвитку нафтової і газової промисловості,
враховуючи взаємний інтерес Сторін в ефективному використанні сировинної бази, а також в інвестиційному, науково-технічному і інших видах співробітництва в цих галузях,
виходячи із принципів Європейської енергетичної хартії (995_061) ,
домовились про наступне:

Стаття 1

Сторони на основі взаємної вигоди, взаємодопомоги і утримуючись від дій, які можуть завдати економічної шкоди одна одній, будуть всебічно розвивати співробітництво в нафтовій і газовій промисловості.

Стаття 2

Сторони вживатимуть заходів до збереження сформованих галузевих і міжгалузевих зв'язків по поставках обладнання, матеріалів, комплектуючих виробів і іншої продукції для нафтової і газової промисловості, їх подальшому розвитку і удосконаленню.

Стаття 3

Сторони сприятимуть в укладенні і виконанні договору на поставку об'єднанням, підприємствам та іншим господарським суб'єктам обладнання, матеріалів, комплектуючих виробів і іншої продукції для нафтової і газової промисловості. При цьому обсяги поставок найважливіших видів продукції в межах виділених квот визначаються кожного року окремо Протоколом між Міністерством палива і енергетики Російської Федерації і міністерством (відомством) по визначенню Уряду України.

Стаття 4

Сторони вживатимуть заходи по забезпеченню виконання двосторонніх і координаційних міждержавних багатосторонніх програм, науково-технічних і дослідно-конструкторських розробок в нафтовій і газовій промисловості, організації впровадження нових технологій і техніки, ефективно використовуючи сформовану структуру і спеціалізацію науково-дослідних і проектно-конструкторських організацій Сторін.

Стаття 5

Сторони будуть сприяти проведенню єдиної погодженої нормативної і технічної політики в нафтовій і газовій промисловості, уніфікації діючих стандартів і технічних умов, забезпечуючи єдність норм і правил будівництва об'єктів в цих галузях, їх експлуатації, технологічного управління і безпеки.

Стаття 6

Сторони вживатимуть заходів по розробці і реалізації державних економічних програм в нафтовій і газовій промисловості на основі єдиного методологічного підходу.

Стаття 7

Райони спільної діяльності господарських суб'єктів Сторін і обсяги робіт по розвідці, облаштуванню і розробці нафтових і газових родовищ, будівництву доріг, житла і об'єктів соціально-культурного призначення будуть визначатись щорічно окремим Протоколом між Міністерством палива і енергетики Російської Федерації і міністерством (відомством) по визначенню Урядом України після погодження в установленому порядку з місцевими органами і схваленням Урядом Російської Федерації.

Стаття 8

Сторони будуть сприяти утворенню спільних підприємств по розвідці, облаштуванню і експлуатації нових нафтових і газових родовищ, ремонту і пуску в експлуатацію простоюючих свердловин, поширенню використання вторинних методів видобутку нафти, розвитку виробничої і соціальної інфраструктури в районах нафтогазовидобутку.

Стаття 9

Сторони забезпечать беззаборонний і безмитний ввіз і вивіз технологічних і технічних засобів, матеріалів і механізмів, що належать господарським суб'єктам, які приймають участь в виконанні даної Угоди і використовуються для цих цілей.

Стаття 10

Взаєморозрахунки за роботи, виконані у відповідності з даною Угодою, будуть проводитися сторонами на умовах, передбачених в угодах (контрактах), укладених між господарськими суб'єктами.

Стаття 11

Сторони забезпечать захист прав і гарантії громадян Російської Федерації, що працюють на території України, і громадян України, що працюють на території Російської Федерації.

Стаття 12

Сторони надаватимуть взаємну допомогу при ліквідації наслідків стихійного лиха і катастроф на об'єктах нафтової і газової промисловості, в фінансуванні окремих спільних робіт по надійності і стійкості функціонування таких об'єктів.

Стаття 13

Сторони вживуть необхідних заходів по забезпеченню надійної роботи магістральних нафтогазопроводів і нафтопродуктопроводів, що проходять по їх територіях, і проводитимуть беззаборонний транзит через їх територію нафти, газу і нафтопродуктів.

Стаття 14

Сторони вирішуватимуть всі спірні питання, що виникатимуть в зв'язку з тлумаченням і застосуванням цієї Угоди, шляхом переговорів і консультацій.

Стаття 15

Сторони домовились, що одностороння зміна умов даної Угоди неприпустима. Всі зміни і доповнення до даної Угоди діють тільки при умові їх письмового оформлення уповноваженими представниками Сторін.
Сторони підтверджують, що розбіжності, які виникають між господарськими суб'єктами Сторін при укладенні і виконанні договорів по виконанню даної Угоди, розглядаються у встановленому порядку судами, арбітражними (господарськими) або третейськими судами.

Стаття 16

Сторони зобов'язуються організовувати оперативний обмін інформацією про хід виконання даної Угоди.

Стаття 17

Дана Угода набуває чинності з моменту її підписання і залишатиметься в силі на протязі одного року з дня, коли одна із Сторін повідомить в письмовій формі іншу Сторону про свої наміри припинення її дії.
Вчинено 24 червня 1993 р. м.Києві у двох примірниках українською і російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України
За Уряд Російської Федерації
(підпис)                                   (підпис)
Л. Кучма
В. Черномирдін