Угода між Урядом України і Урядом Російської Федерації про поставки природного газу і транзит газу через територію України

Уряд України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Сторони, з метою створення сприятливих умов для поставки газу Україні і транзиту його на експорт,
домовились про нижченаведене:

Стаття 1

Російська Федерація в 1992 році зобов'язується поставляти Україні природний газ в таких об'ємах (млрд.куб.метрів):
для внутрішнього споживання України з урахуванням технологічних потреб газопроводів, включаючи експортні:
всього I кв. II кв. III кв. IV кв.
69,8 12,7 20,2 23,3 13,6
для споживачів республіки Молдова:
всього I кв. II кв. III кв. IV кв.
3,625 1,11 0,7 0,66 1,155
Україна зобов'язується забезпечувати транзит російського природного газу по своїй території в Республіку Молдова в об'ємі, передбаченому дійсною Угодою.
Об'єми поставки газу в наступні роки будуть погоджуватись Сторонами.

Стаття 2

Україна забезпечить в 1992 році транзит по своїй території природного газу, що поставляється в інші держави і є власністю Російської Федерації, в таких об'ємах (млрд.куб.метрів):
всього I кв. II кв. III кв. IV кв.
98,9 24,5 24,7 25,0 24,7
Природний газ, що поставляється на експорт транзитом через територію України, повинен відповідати якісним показникам, передбаченим контрактами і довгостроковими угодами.

Стаття 3

Розподіл об'єму газу, вказаних у статтях 1 і 2, по конкретних напрямах поставки і транзиту здійснюють концерни "Укргазпром" і "Газпром". Сторони домовилися про можливість оперативної зміни транзитних потоків газу за взаємним погодженням у випадках виникнення необхідності.

Стаття 4

Для взаємних розрахунків між підприємствами України і Російської Федерації в рамках дійсної Угоди Сторони використовують грошову одиницю - карбованець. При введенні однією з Сторін національної валюти порядок розрахунків визначатиметься окремими угодами.
Сторони домовились про те, що ціна газу, який поставляється Україні, а також вартість послуг, зв'язаних з транзитом через територію України, встановлюється окремою міжурядовою угодою.

Стаття 5

Сторони домовилися про створення спільної робочої групи, яка здійснює контроль за виконанням домовленостей, що випливають із цієї Угоди.

Стаття 6

Газ, переданий Україні для транспортування, будучи власністю Російської Федерації, не підлягає перерозподілу серед споживачів України.
Сторони несуть взаємну відповідальність за належне виконання взятих на себе зобов'язань.
У випадку загальної недопоставки російського газу в газотранспортну систему України кількість недопоставленого газу розподіляється пропорційно об'ємам подачі по напрямах за погодженням Сторін.
У випадках невиконання зобов'язань по експортних поставках газу з вини України (при виконанні загальної поставки Російською Федерацією) остання повністю відшкодовує Російській Федерації вартість понесених збитків у вільно конвертованій валюті.
Україна не буде без згоди Російської Федерації реекспортувати одержаний з Російської Федерації природний газ в треті держави. У випадках порушення даного зобов'язання Україна забезпечить відшкодування збитків Російській Федерації у розмірі всієї валютної виручки від реекспорту.

Стаття 7

Сторони домовилися про необхідність забезпечення взаємних поставок матеріально-технічних ресурсів на основі укладених договорів з метою підтримки працездатності та розвитку об'єктів видобутку і транспортування газу по територіях обох держав.

Стаття 8

Сторони зобов'язуються удосконалювати прилади визначення якісних характеристик і систему обліку об'ємів газу, що транспортується, з доведенням їх до світового рівня. Уряди обох Сторін сприятимуть закупівлі по імпорту за погодженими заходами сучасних засобів вимірювання.

Стаття 9

Сторони зобов'язуються без перешкод видавати необхідні для реалізації даної Угоди ліцензії, дозволи та інші документи відповідно до діючого в кожній із держав законодавства.

Стаття 10

Сторони доручають концернам "Укргазпром" і "Газпром" укласти господарські договори, що витікають з дійсної Угоди.

Стаття 11

Дійсна Угода набирає чинності з дня її підписання і діє до 31 грудня 1992 року.
Статті 6, 8, 9 Угоди діють до повного виконання передбачених в них зобов'язань.
Дійсна Угода може бути пролонгована на наступний період. Пролонгація оформляється письмово протоколом, який є невід'ємною частиною дійсної Угоди.
Складено 20 серпня 1992 р. в двох дійсних примірниках, кожний українською та російськими мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
 За Уряд України                      За Уряд Російської Федерації
    (підпис)                                   (підпис)