Угода про співробітництво між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством народного добробуту Угорської Республіки в галузі охорони здоров'я і медичних наук на 1997 - 2000 рр.
Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство народного добробуту Угорської Республіки (в подальшому "Сторони"),
бажаючи розвивати взаємні зв'язки в галузі охорони здоров'я і медичних наук і висловлюючи впевненість, що таке співробітництво сприятиме поліпшенню рівня здоров'я свого населення,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони розвиватимуть і розширятимуть співробітництво з актуальних питань в галузі охорони здоров'я і медичних наук з урахуванням взаємних інтересів.
Сторони визначать напрямки цього співробітництва шляхом взаємних консультацій, з врахуванням досвіду попередніх контактів і візитів.
Стаття 2
Сторони приділятимуть увагу наступним формам співробітництва:
а) проведення досліджень за взаємно погодженими програмами;
б) обмін науково-технічною інформацією;
в) проведення спільних конференцій, робочих засідань, симпозіумів та підготовка доповідей;
г) обмін делегаціями та спеціалістами;
д) участь спеціалістів у міжнародних конференціях, які організовує кожна з Сторін.
Стаття 3
Сторони зміцнюватимуть та поглиблюватимуть співробітництво в галузі охорони здоров'я та медичних наук, зокрема, по таких напрямках:
а) реформа системи охорони здоров'я;
б) запобігання інфекційним захворюванням;
в) приватизація медичних закладів;
г) медична статистика;
д) медична освіта;
е) вплив навколишнього середовища на здоров'я;
є) організація системи фармацевтичного забезпечення;
ж) реєстрація фармацевтичної продукції.
Стаття 4
Сторони доручають практичне виконання цієї Угоди Спільній українсько-угорській комісії по співробітництву в галузі охорони здоров'я і медичних наук. Комісія, враховуючи законодавство кожної з Сторін, опрацьовуватиме конкретні по строкам програми співробітництва, визначатиме конкретні його форми, методи та економічні умови. З цією метою в рамках Комісії створюються робочі групи експертів по напрямках співробітництва (в першу чергу визначених в ст. 3), які працюють на постійній основі і пропозиції яких направляються на розгляд Комісії.
Спільна комісія проводитиме свої щорічні засідання по черзі в Україні і в Угорщині.
Стаття 5
Сторони інформують одна одну щодо прізвищ, посад та спеціальностей експертів для обміну досвідом за 30 діб до початку візиту. Дата прибуття експертів повідомляється направляючою Стороною не пізніше ніж за 15 діб.
Направляюча Сторона покриває експертам вартість проїзду між двома столицями, а приймаюча Сторона - витрати по перебуванню згідно з планом візиту.
Стаття 6
Ця Угода не торкатиметься тих прав та обов'язків Сторін, що випливають з інших міжнародних угод, підписаних ними.
Стаття 7
Ця Угода набуває чинності з дня її підписання. Сторони не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення строку дії цієї Угоди проведуть переговори щодо її пролонгації, або підписання нової угоди.
Вчинено у м. Будапешті 23 червня 1997 р. у двох примірниках українською та угорською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
Міністр охорони здоров'я
України
|
Міністр народного добробуту
Угорської Республіки
|