Угода

між Урядом України та Урядом Угорської Республіки про створення міжурядової українсько-угорської Комісії з торгово-економічного і науково-технічного співробітництва

Уряд України та Уряд Угорської Республіки (надалі іменуються "Договірні Сторони"),
- з метою подальшого зміцнення дружніх відносин між двома країнами,
- прагнучи до розвитку торгово-економічного і науково-технічного співробітництва на основі рівноправності, взаємної вигоди та норм міжнародного права, а також
- з метою сприяння реалізації Угоди між урядами двох країн про торгово-економічні зв'язки і науково-технічне співробітництво (348_331) , яка була підписана в м.Будапешті, 31 травня 1991 р.,
домовились про таке:

Стаття 1

Уряд України і Уряд Угорської Республіки утворюють міжурядову українсько-угорську Комісію з торгово-економічного і науково-технічного співробітництва (надалі іменуються "Комісією").

Стаття 2

Комісія є консультаційним форумом з питань економічної політики і займається в основному виконанням наступних завдань:
а) Обговорення основних напрямків і принципів торгово-економічного співробітництва, приділяючи особливу увагу до використання ринкових методів.
б) Оцінка ходу виконання Угоди про торгово-економічне співробітництво з розглядом ключових питань торгово-економічних зв'язків з метою виявлення перешкод, що гальмують їх рішення.
в) Проведення консультацій з питань економічної політики кожної з країн, адаптації їх економіки до загальноєвропейських інтеграційних процесів, політики розвитку інфраструктури, зовнішньоекономічної і фінансової політики.
г) Допомога укладанню угод і договорів, які сприяють розвитку двостороннього економічного співробітництва.

Стаття 3

Комісія складається з української та угорської частин, які очолюються призначеними Договірними Сторонами Головами. Голова кожної з частин Комісії призначає секретаря своєї частини.
Комісія для розгляду певних питань може створювати підкомісії, робочі групи, з визначенням їх компетенції, завдань і строків дії.

Стаття 4

Комісія проводить свої засідання один раз в два роки, почергово в Україні і в Угорській Республіці. Строк проведення засідань узгоджуються Головами частин, не пізніше, ніж за місяць до дати проведення засідання.
З ініціативи Голови будь-якої з частин Комісії можна скликати надзвичайне засідання Комісії.
Робоча мова засідань Комісії - українська, угорська, російська.

Стаття 5

Порядок денний засідань Комісії узгоджується Головами частин Комісії. У разі необхідності, за згодою Голови кожної з частин, у порядок денний можуть бути включені заздалегідь неузгоджені термінові питання.

Стаття 6

У період між засіданнями Комісії, питання двостороннього співробітництва узгоджуються Головами або з їх вказівки секретарями частин в робочому порядку.

Стаття 7

Ця Угода набирає чинності з дня її підписання і буде діяти до кінця, поки одна з Договірних Сторін не сповістить у письмовій формі, не пізніше, ніж за шість місяців, про своє бажання припинити дію Угоди.
Здійснено в м.Будапешті 22 травня 1992 року в двох примірниках, кожний українською та угорською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд
України
А. Воронков
(підпис)
За Уряд
Угорської Республіки
Бела Кадр
(підпис)