ПРОГРАМА СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ

МІНІСТЕРСТВОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ТА МІНІСТЕРСТВОМ НАУКИ, ОСВІТИ ТА МОЛОДІ РЕСПУБЛІКИ ХОРВАТІЯ У СФЕРІ НАУКИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ

Дата вчинення:
11.09.2024
Дата набрання чинності для України:
11.09.2024
Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки, освіти та молоді Республіки Хорватія (далі - Сторони),
будучи переконаними, що двостороннє співробітництво у сфері науки та технологій сприятиме зміцненню дружніх відносин і взаєморозуміння між Україною та Республікою Хорватія,
посилаючись на багаторічне співробітництво між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про економічне співробітництво (191_035-13) , вчиненої в м. Київ 27 березня 2013 року, та Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про співробітництво у галузі культури, освіти, науки і технологій, вчиненої в м. Загреб 5 червня 1997 року,
усвідомлюючи важливість двостороннього науково-технічного співробітництва для покращення економічного та соціального розвитку обох держав,
домовилися про таке:

Стаття 1.

Сторони сприяють розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва на основі взаємної вигоди та рівноправності відповідно до положень цієї Програми, національного законодавства Сторін та нормативних документів міжнародних організацій, членами яких є обидві Сторони.

Стаття 2.

Науково-технічне співробітництво між науковими установами та суб'єктами господарювання та іншими суб'єктами Сторін здійснюється шляхом:
a) укладання програм та проектів науково-технологічного розвитку у взаємно узгоджених сферах;
b) обмін науковцями, дослідниками та експертами;
c) обмін науково-технічною інформацією та документацією;
d) погодження тимчасового користування приміщень, наукового обладнання та витратних матеріалів, необхідних для здійснення співробітництва;
e) організація спільних наукових конференцій, симпозіумів, семінарів, практикумів, виставок;
f) створення спільних науково-дослідних центрів і тимчасових наукових та дослідницьких груп;
g) інші форми науково-технічного співробітництва, взаємно погоджені Сторонами.
Крім того, Сторони якнайкраще заохочують обмін технологіями між суб'єктами господарювання та іншими суб'єктами Сторін, включаючи технічне співробітництво.

Стаття 3.

Сторони заохочують і підтримують співробітництво та участь у багатосторонніх і регіональних наукових, технологічних програмах і проектах та програмах розвитку.
Сторони заохочують обмін інформацією про свої пріоритети в рамках науково-технічного співробітництва на європейському та регіональному рівнях та заохочують свої наукові установи до спільної участі у спільних конкурсах, призначених для регіону.

Стаття 4.

Вчені, дослідники, експерти та установи з інших держав або міжнародних організацій можуть бути запрошені, за згодою обох партнерів, що співпрацюють, до участі в заходах, що проводяться в рамках цієї Програми, як для фінансування, так і для реалізації програм і проектів, що є результатом співробітництва в рамках цієї Програми.
Витрати, пов'язані з такою співпрацею, зазвичай покриваються такою третьою стороною, якщо Сторони у письмовій формі не домовляться про інше.

Стаття 5.

Питання щодо використання прав інтелектуальної власності, що виникають під час співробітництва в рамках цієї Програми, регулюються угодами у виконанні яких беруть участь організації-учасниці, що забезпечують належний та ефективний захист прав інтелектуальної власності відповідно до національного законодавства Сторін та міжнародних конвенцій у сфері прав інтелектуальної власності, членами яких є обидві Сторони.

Стаття 6.

Результати наукової і науково-технічної діяльності, отримані у рамках співробітництва за цією Програмою, які не підпадають під дію прав промислової власності і не містять даних, які відповідно до національного законодавства Сторін є конфіденційними, не повідомляються будь-якій третій стороні без попередньої письмової згоди обох організацій-учасниць, якщо організації-учасниці, що беруть участь у кожному проекті не домовляться у письмовій формі письмово про інше.

Стаття 7.

Уповноваженими органами, що забезпечують виконання положень цієї Програми є:
з української Сторони - Міністерство освіти і науки,
з хорватської Сторони - Міністерство науки, освіти та молоді.

Стаття 8.

З метою реалізації цієї Програми уповноважені органи створюють Спільну комісію з науково-технічного співробітництва (далі - Спільна комісія), що складається з рівної кількості представників та експертів, призначених кожним уповноваженим органом.
Робота Спільної комісії зосереджена на створенні організаційних і фінансових умов для здійснення науково-технічного співробітництва. Спільна комісія пропонує, узгоджує та контролює реалізацію спільних програм науково-технічного співробітництва.
Спільна комісія затверджує програми співробітництва на дворічний період, контролює їх виконання та, у разі необхідності, пропонує конкретні заходи щодо реалізації результатів співробітництва.
Спільна комісія збирається кожні два (2) роки, почергово в Україні та Республіці Хорватія або, у разі необхідності, частіше на запит однієї зі Сторін.

Стаття 9.

Положення цієї Програми за жодних обставин не змінюють права та обов'язки, що мають Сторони відповідно до існуючих двосторонніх та багатосторонніх угод або майбутніх угод, які можуть бути підписані Сторонами.

Стаття 10.

Будь-які спори, пов'язані з тлумаченням або виконанням цієї Програми, вирішуються шляхом консультацій між членами Спільної комісії або між уповноваженими органами.

Стаття 11.

Ця Програма набирає чинності з дати її підписання і діє протягом п'яти (5) років. Дія цієї Програми автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить іншу Сторону у письмовій формі про свій намір припинити дію цієї Програми щонайменше за шість (6) місяців до закінчення терміну її дії.
Ця Програма може бути змінена за спільною згодою Сторін у будь-який час у письмовій формі.
Внесення змін або припинення дії цієї Програми не впливають на проєкти або програми, що здійснюються в рамках цієї Програми, але не завершені на момент прийняття змін або припинення дії цієї Програми.
Учинено в м. Київ 11 вересня 2024 року, у двох примірниках, кожний українською, хорватською та англійською мовами, при цьому усі тексти є рівно автентичними. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні цієї Програми текст англійською мовою має переважну силу.
За Міністерство освіти і науки
України
За Міністерство науки, освіти
та молоді Республіки Хорватія
____________________________
_____________________________
( Текст Програми українською (191_001-24F50) та англійською (191_001-24F51) мовами додано до листа Міністерства закордонних справ України № 72/14-612/1-147304 від 29.10.2024 (v7304321-24) )