ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
|
23 липня 2014 року м. Київ К/9991/45091/12
|
Суддя Вищого адміністративного суду України Весельська Т.Ф., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2012 року у справі за його позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-
в с т а н о в и в:
У серпні 2011 року ОСОБА_1 пред'явив у суді позов до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (далі - УМВС України), Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - далі - ГУПФ України), в якому просив визнати протиправними дії відповідачів; змінити розмір раніше сплаченої пенсії; визнати за ним право на перерахунок пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону України від 9 квітня 1992 року N 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (далі - Закон N 2262-XII (2262-12)
); зобов'язати ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок пенсії, починаючи з 1 січня 2008 року, з урахуванням складових грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років 40%, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень 10%, надбавки за особливі умови служби та виконання особливо важливих завдань 50%, надбавки 100% за Указом Президента № 926/96 (926/96)
, доплати від належної суми пенсії 50 %, надбавки за безперервну службу 90%, премії 33,3%. Крім того, виплатити на його користь різницю недоотриманої суми пенсії, за період з 1 січня 2008 року по день прийняття судом рішення.
Постановою Дніпровського районного суду міста Херсона від 1 вересня 2011 року позовні вимоги задоволено частково - визнано протиправними дії УМВС України щодо складання довідки про розмір його грошового забезпечення, а ГУПФ України - щодо здійснення перерахунку пенсії з 1 січня 2008 року, на підставі цієї довідки; визнано за позивачем право на перерахунок пенсії з 1 січня 2008 року відповідно до частини третьої статті 63 Закону N 2262-XII, виходячи з розміру грошового забезпечення, яке складається із суми його складових: посадового окладу - 1100 грн, окладу за спеціальним званням - 130 грн, надбавки за вислугу років 40% - 492 грн, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень 10% - 110 грн, надбавки за особливі умови служби та виконання особливо важливих завдань 50% - 861 грн, надбавки 100% за Указом Президента № 926/96 (926/96)
- 1722 грн, доплати від належної суми пенсії 25 % - 2068, 65 грн, надбавки за безперервну службу 90% - 5835, 29 грн, премії 33,3% - 4102, 21 грн. Зобов'язано ГУПФ України здійснити перерахунок пенсії з 1 січня 2008 року, виходячи із суми даних складових грошового забезпечення; зобов'язано ГУПФ України змінити розмір раніше сплаченої пенсії та після перерахунку щомісячно сплачувати її в розмірі 79 % визначеної суми грошового забезпечення.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2012 року постанову суду першої інстанції скасовано, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
Не погоджуючись зі вказаним рішенням суду апеляційної інстанції, ОСОБА_1 оскаржив його у касаційному порядку.
В обґрунтування касаційної скарги позивач посилається на порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим ставить питання про скасування ухваленої ним постанови та залишення в силі постанови суду першої інстанції.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 13 липня 2012 року відкрито касаційне провадження у даній справі.
Відкрите касаційне провадження підлягає закриттю з огляду на таке.
За перевіркою матеріалів справи встановлено, що розгляд справи в суді першої інстанції відбувся в порядку скороченого провадження.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Частинами дев'ятою та десятою статті 183-2 КАС України встановлено, що постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Тож, враховуючи вимоги статті 183-2 КАС України, виключається можливість касаційного перегляду постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2012 року, а тому касаційне провадження у даній справі підлягає закриттю.
Керуючись статтями 183-2, 231 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в:
Закрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Ухвала оскарженню не підлягає.