ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2014 року м. Київ К/9991/71547/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Логвиненка А.О.,
Мороза В.Ф.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15.03.2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2012 року у справі за позовом Уманського міського центру зайнятості до Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області про скасування вимоги,
в с т а н о в и л а:
У лютому 2012 року Уманський міський центр зайнятості звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області про скасування вимоги.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 15.03.2012 року позовні вимоги Уманського міського центру зайнятості було задоволено. Скасовано пункт 4 вимоги Уманської об'єднаної державної фінансової інспекції від 01.02.2012 року № 02-18/215 щодо повернення приватним підприємством "Уманська швейна фабрика" зайво отриманої дотації на створення додаткових робочих місць на суму 31543,46 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2012 року апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області було залишено без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15.03.2012 року - без змін.
У касаційній скарзі Державна фінансова інспекція в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області, не погоджуючись з даними рішеннями, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15.03.2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2012 року та ухвалити нову постанову, якою відмовити Уманському міському центру зайнятості у задоволенні позорі них вимог.
Уманським міським центром зайнятості надано заперечення на касаційну скаргу Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області, в яких він просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що на виконання плану контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійного відділу у м. Умані та Уманському районі на IV квартал 2011 року проведено ревізію цільового та законного використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Уманському міському центрі зайнятості населення за період 01.01.2009 року по 30.09.2011 року, за результатами якої складено акт ревізії від 27.12.2011 року № 02-18/105. В акті ревізії від 27.12.2011 року № 02-18/105 міститься висновок про зайве надання дотації ПП "Уманська швейна фабрика" на створення додаткових робочих місць на загальну суму 31543,46 грн. Уманською об'єднаною державною фінансовою інспекцією 01.02.2012 року позивачу було направлено вимогу щодо усунення порушень фінансової дисципліни № 02-18/215, пунктом 4 якої передбачено забезпечення повернення ПП "Уманська швейна фабрика" зайво отриманої в результаті невиконання договірних зобов'язань дотації на створення додаткових робочих місць на суму 31543,46 грн.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, між Уманським міським центром зайнятості та ПП "Уманська швейна фабрика" були укладені договори від 23.09.2010 року: № 230310092300114, № 230310092300115, № 230310092300116, № 230310092300117 про працевлаштування безробітних (ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 відповідно) за професією кравець ІІ-го розряду з наданням дотації.
Наказом ПП "Уманська швейна фабрика" від 24.09.2010 року № 77-К зазначені особи були прийняті на роботу кравцем ІІІ-го розряду, а не кравцем ІІ-го розряду, як це зазначено в договорах про надання дотації.
Уманський міський центр зайнятості листом від 28.12.2011 року № 2179/08 звернувся до ПП "Уманська швейна фабрика" з вимогою про надання пояснень по розбіжностям в назві професії, які містяться в укладених договорах про надання дотації та наказу по підприємству про прийняття на роботу від 24.09.2010 року № 77-К.
З пояснень ПП "Уманська швейна фабрика" вбачається, що роботодавцем допущено технічну помилку у наказі від 24.09.2010 року № 77-К про прийняття на роботу ОСОБА_2 ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, а саме, вказано, що зазначені працівники приймаються на роботу кравцями ІІІ-го розряду, що не відповідає власноручно написаним заявам про прийняття на роботу кравцями ІІ-го розряду.
З метою усунення вказаних розбіжностей у веденні кадрової документації та приведення наказу від 24.09.2010 року № 77-К у відповідність до поданих ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 заяв про прийняття на роботу на посаду кравців ІІ-го розряду, ПП "Уманська швейна фабрика" наказом від 26.12.2011 року № 178-К внесено зміни до наказу від 24.09.2010 року № 77-К.
Крім того, згідно затверджених по ПП "Уманська швейна фабрика" тарифних ставок відрядників на 2010 рік та 2011 рік, місячна оплата праці кравця другого та третього розрядів становить 1040,08грн.
Умови та порядок надання роботодавцю дотації на працевлаштування безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості визначені Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року № 1 (z0075-01) .
Пунктом 13 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних передбачено, що форма договору про працевлаштування безробітного з наданням дотації затверджується правлінням Фонду.
Відповідно до пункту 3 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, додаткове робоче місце - це робоче місце, на яке прийнята на постійну роботу особа за направленням державної служби зайнятості з числа зареєстрованих безробітних за умови відсутності у роботодавця скорочення чисельності працюючих за професією (спеціальністю), за якою працевлаштовується безробітний (для фізичних осіб - підприємців - за умови використання ним найманої праці), протягом останніх З місяців.
Типова форма договору про працевлаштування безробітного з наданням дотації, затверджена постановою правління Фонду від 30.08.2007 року № 463.
Згідно із умовами договору, сторонами є центр зайнятості та роботодавець, а предметом договору є працевлаштування конкретного безробітного на постійну роботу за направленням центру зайнятості.
Враховуючи, що ПП "Уманська швейна фабрика" виконало взяті зобов'язання, а саме працевлаштувало за направленням Уманського міського центру зайнятості населення вищезазначених безробітних, розбіжності в назвах посад в зазначених договорах та наказі про прийняття на роботу від 24.09.2010 року № 77-К було виправлено наказом від 26.12.2011 року № 178-К, а сума наданої позивачем дотації на покриття витрат на заробітну плату працевлаштованих осіб відповідає заробітній платі, що виплачувалась підприємством, оскільки, згідно тарифних ставок відрядників в 2010-2011 роках місячна ставка оплати праці кравця ІІ-го та ІІІ-го розрядів становила 1040,08 грн, отже збитків Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття завдано не було, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, дійшов вірного висновку, скасувавши пункт 4 вимоги Уманської об'єднаної державної фінансової інспекції від 02.02.2012 року № 02-18/215.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області - залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15.03.2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2012 року у справі за позовом Уманського міського центру зайнятості до Державної фінансової інспекції в Черкаській області в особі Уманської об'єднаної Державної фінансової інспекції в Черкаській області про скасування вимоги - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: О.Є. Донець А.О. Логвиненко В.Ф. Мороз