Головуючий у 1 інстанції - Сєрікова О.О.
Суддя-доповідач - Яманко В.Г.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2012 року справа №2а/0516/65/12
приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі:
головуючого судді Яманко В. Г., суддів Васильєвої І. А., Казначеєва Е. Г.,
розглянувши в письмовому провадженні
апеляційну скаргу Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Дружківкатепломережа»
на постанову Дружківського міського суду Донецької області
від 13 березня 2012 року у справі № 2а/0516/65/12 (суддя Сєріков О. О.)
за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3
до Виконавчого комітету Дружківської міської ради
про визнання дій неправомірними, зобов'язання розглянути питання надання дозволу на встановлення індивідуального опалення, -
ВСТАНОВИВ:
16 лютого 2012 року ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до Дружківського міського суду з позовом до виконавчого комітету Дружківської міської ради про визнання неправомірними дій комісії виконкому Дружківської міської ради по відключенню окремих приміщень житлових будинків територіальної громади Дружківка від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, щодо відмови позивачу у відключенні квартири загальною площею 50,6 кв. м за адресою: АДРЕСА_1; зобов'язання відповідача розглянути заяву позивача про відключення квартири загальною площею 50,6 кв. м за адресою: АДРЕСА_1 від мережі центрального опалення гарячого водопостачання відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про теплопостачання», пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року (630-2005-п) , статті 152 Житлового кодексу України.
Постановою Дружківського міського суду від 13 березня 2012 року позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 до виконавчого комітету Дружківської міської ради було задоволено. Визнано неправомірним рішення комісії по відключенню окремих приміщень житлових будинків територіальної громади міста Дружківка від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання при виконавчому комітеті Дружківської міської ради щодо відмови ОСОБА_2 у відключенні від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Зобов'язано виконавчий комітет Дружківської міської ради розглянути питання про надання дозволу ОСОБА_2 на відключення від мереж централізованого опалення й гарячого водопостачання та встановлення індивідуального опалення в квартирі АДРЕСА_1.
Сторонами по справі постанова Дружківського міського суду від 13 березня 2012 року не була оскаржена та набула чинності 23 березня 2012 року.
4 травня 2012 року до суду першої інстанції обласним комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Дружківкатепломережа» була надана заява про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови Дружківського міського суду від 13 березня 2012 року з апеляційною скаргою. Судом апеляційної інстанції заява апелянта про поновлення строку була задоволена.
Сторони та апелянт були повідомлені про дату та час слухання справи.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є власниками квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 22 серпня 2011 року, який внесено до Державного реєстру правочинів (арк. спр. 13-15).
12 січня 2012 року ОСОБА_2 звернувся з заявою (арк. спр. 16) до міського голови про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого теплопостачання з метою встановлення індивідуального опалення.
9 лютого 2012 року на засіданні комісії по відключенню окремих приміщень житлових будинків територіальної громади міста Дружківка від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання при виконавчому комітеті Дружківської міської ради з огляду на пункти 2.1 та 2.2 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання було відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_2 про відключення від мережі від мереж централізованого опалення та гарячого теплопостачання з метою встановлення індивідуального опалення. Витяг з протоколу засідання комісії № 2 від 9 лютого 2012 року було надіслано позивачу поштою 9 лютого 2012 року (арк. спр. 17-18). Комісією було зазначено, що питання відключення від системи централізованого опалення можуть бути розглянуті комісією тільки по житловому будинку в цілому при наявності оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту.
Відповідно до частини 4 статті 13 Закону України «Про теплопостачання» від 2 червня 2005 року № 2633-ІV (з наступними змінами та доповненнями) до повноважень органів місцевого самоврядування віднесено затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері теплопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, схем теплопостачання та іншої містобудівної документації.
Процедура відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання регулюється Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі по тексту - Порядок), затвердженим наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 4 від 22 листопада 2005 року (z1478-05) в редакції наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2007 року за № 1320/14587 (z1320-07) .
Згідно пункту 2.1 цього Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. У заяві про відключення від МЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Згідно підпунктів 2.2.2., 2.2.3 пункту 2.2 Порядку, підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку. Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку. Про відмову у розгляді заяви Комісія повідомляє заявника у десятиденний строк.
Згідно приписів постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг з централізованого опалення, подачі холодної та гарячої води та водовідведення» № 1268 від 31 жовтня 2007 року (1268-2007-п) відключення споживачів (всього житлового будинку) від мереж центрального опалення та постачання гарячої води здійснюється у випадку, коли технічна можливість такого опалення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування згідно Закону України «Про теплопостачання» (2633-15) схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання житлового дому та запровадження заходів відносно дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будівель, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівничої теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розробки і затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування, реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
З протоколу засідання комісії не вбачається, що комісією у позивача були витребувані документи, які свідчать про згоду або незгоду мешканців будинку з встановленням позивачем індивідуального опалення квартири та не вбачається, що це питання з'ясовувалося на засіданні комісії. Позивачем до справи надані підписані мешканцями житлового будинку АДРЕСА_1 протоколи загальних зборів щодо створення ініціативної групи для вирішення питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання та прийняття рішення про влаштування у будинку (квартирі АДРЕСА_1) системи індивідуального або автономного опалення (арк. спр. 73-75). Також зі справи не вбачається, що комісією були вчинені дії зі з'ясування питання щодо наявності у відповідних органів влади оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту, з якої б вбачалося, що будинок, в якому розташована квартира позивача, не можливо відключити від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.
Крім того, висновок комісії не узгоджується з висновком Дружківської міської санітарно-епідеміологічної станції № 159/03.2 від 15 лютого 2012 року (арк. спр. 19) про наявну в квартирі вологість 64 % при оптимальній для проживання 40-60 % та даними комунального підприємства «Служба єдиного замовника» про відсутність в житловому будинку АДРЕСА_1 на протязі 10 років гарячого водопостачання (арк. спр. 20). Апелянтом до справи наданий лист узгодження (арк. спр. 59) технічної можливості відключення квартири позивача АДРЕСА_1 від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання, підписаний обслуговуючою організацією - ТОВ «Експлуатаційне підприємство «Квадро», Дружківським управлінням газопостачання та газифікації, Дружківським міським сектором ГУ Держтехногенбезпеки у Донецькій області, Дружківською санітарно-епідеміологічною станцією, Дружківським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства.
Таким чином, з огляду на наведені недоліки в роботі комісії, суд першої інстанції правомірно скасував рішення комісії та зобов'язав виконавчий комітет Дружківської міської ради повторно розглянути питання щодо відключення квартири позивачів від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання, яке повинно бути здійснено з дотриманням Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання та процедури розгляду спірного питання, можливості встановлення приладу індивідуального опалення, тобто судом першої інстанції рішення щодо надання дозволу або зобов'язання відповідача надати дозвіл на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання не приймалось, що не суперечить нормам матеріального права, що є підставою для залишення апеляційної скарги ОКП «Донецьктеплокомуненерго» без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.
Керуючись статтями 200, 205, 206, 211, 254 КАС України, суд апеляційної інстанції, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Дружківкатепломережа» на постанову Дружківського міського суду від 13 березня 2012 року залишити без задоволення.
Постанову Дружківського міського суду від 13 березня 2012 року залишити без змін.
ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя В.Г.Яманко Судді І.А.Васильєва Е.Г.Казначеєв