ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2012 р. Справа № 29539/10
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Старунського Д.М.,
суддів Багрія В.М., Гінди О.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Бабченської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області про визнання нечинним рішення, стягнення матеріальної та моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 04.03.2010 року звернулася в суд з адміністративним позовом до Бабченської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області в якому, уточнивши позовні вимоги, просить визнання нечинним рішення виконавчого комітету Бабченської сільської ради №42 від 14.10.2008 року у частині відхилення експертного висновку Івано-Франківської торгово-промислової палати №В-434 по обстеженню житлового будинку ОСОБА_1 та стягнути матеріальну шкоду в сумі 200 200,00 гривень та моральну шкоду в сумі 5 000,00 гривень.
Постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2010 року скасувати і прийняти нове рішення, яким позов задовольнити. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що судом першої інстанції були недостатньо досліджені докази та обставини справи, рішення постановлено з порушенням норм матеріального права.
Зазначає, що суд першої інстанції безпідставно не взято до уваги, що Бабченською сільською радою відхилено експертний висновок Івано-Франківської торгово-промислової палати №В-434 по обстеженню житлового будинку ОСОБА_1, яким встановлено, що оглянутий будинок в результаті повені отримав пошкодження, які згідно нормативів щодо проведення експертизи по встановленню технічного стану та категорії пошкоджень будівель, що постраждали від повені 23-27 липня 2008 року, відповідають першій категорії.
Сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, колегія суддів приходить до переконання, що подану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 року №688 (688-2008-п)
, на підставі заяви позивачки від 18.08.2008 року її будинок обстежено комісією відповідача, яка не виявила будь-яких ознак підтоплення будинку. За результатом обстеження 22.08.2008 року складено акт, який затверджено рішенням виконавчого комітету Бабченської сільської ради від 12.09.2008 року №34. Вказаний акт позивачем не підписано, оскільки вважала його незаконним та несправедливим.
Затверджений акт відповідача оскаржувався позивачем до Богородчанської райдержадміністрації. Зі змісту листів від 27.11.2008 року №388/01-3 та від 25.12.2008 року №М-1305 райдержадміністрація погодилася з рішеннями комісій відповідача про те, що стан будинку позивачки не був результатом дії стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.
Статтею 22 Цивільного кодексу України передбачено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
З довідки Бабченської сільської ради № 60 від16.04.2010 року видно, що будинок позивачки в незадовільному стані перебуває з 1986 року, в зв»язку з чим їй була надана земельна ділянка, на якій в 1997 році побудовано будинок, зареєстрований на сина позивачки.28.02.2001 року позивачці було виділено ще одну земельну ділянку для будівництва будинку. ( а.с.17). Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 року №688 (688-2008-п)
«Про затвердження Порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» визначено механізм обстеження житлових будинків, квартир (їх частин) незалежно від форми власності, господарських споруд, інженерних мереж і споруд, об'єктів соціально-культурного призначення (далі - об'єкти) та земель, відведених громадянам для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння, випасання худоби і товарного сільськогосподарського виробництва (далі земельні ділянки), що зазнали пошкодження унаслідок стихійного лиха у липні 2008 року.
Пунктами 2, 3, 4, 5 постанови встановлено, що обстеження проводиться на підставі заяви, що подається органові місцевого самоврядування за місцем розташування об'єкта та/або земельної ділянки:
для об'єкта - власником, наймачем, орендарем об'єкта або організацією, що надає послуги з його утримання;
для земельної ділянки - власником, користувачем або орендарем земельної ділянки.
Орган місцевого самоврядування після реєстрації заяви утворює для обстеження об'єкта та/або земельної ділянки комісію у складі представників такого органу.
У разі потреби до складу комісії залучаються представники органів внутрішніх справ, землевпорядної служби, інженер-будівельник, фахівці бюро технічної інвентаризації, державної санітарно-епідеміологічної служби, житлово-комунального господарства, проектних, науково-дослідних та інших установ і організацій, а також депутати місцевої ради.
Обстеження об'єкта та/або земельної ділянки проводиться в одноденний строк комісією з виїздом на місце.
За результатами обстеження об'єкта комісія складає акт, в якому визначаються технічний стан об'єкта та основні види пошкодження.
На основі акта обстеження інженерних мереж і споруд, об'єктів соціально-культурного призначення комісія складає дефектний акт, в якому зазначаються обсяг і види ремонтно-відбудовних робіт.
Заявник ознайомлюється з актом обстеження та дефектним актом і в разі згоди підписує його. У разі незгоди заявник може оскаржити акт обстеження та/або дефектний акт до відповідної райдержадміністрації (у містах обласного підпорядкування - облдержадміністрації), яка утворює комісію для визначення обґрунтованості вимог заявника.
Акт обстеження та дефектний акт затверджуються рішенням органу місцевого самоврядування, а в разі оскарження їх заявником до відповідної держадміністрації - розпорядженням голови держадміністрації. Копія рішення в одноденний строк надсилається заявникові, а копія рішення органу місцевого самоврядування - також до райдержадміністрації.
З матеріалів справи видно, що за ініціативою позивачки Івано-Франківською торгово-промисловою палатою проведено експертизу по встановленню технічного стану та категорії пошкоджень будинку, проте колегія суддів погоджується з висновком суду перщої інстанції про його відхилення так як стан будинку позивачки не був результатом дії стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 року №688 (688-2008-п)
виключно на органи місцевого самоврядування покладено обов'язок обстеження будівель, які зазнали пошкодження унаслідок стихійного лиха у липні 2008 року.
Таким чином, колегія суддів прийшла до висновку, що відповідачем правомірно відхилено висновок Торгово-промислової палати №В-434, дії відповідача здійснені у межах повноважень та у визначений законом спосіб, тому є безпідставними вимоги про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
З огляду на викладене колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний спір, правильно встановив фактичні обставини справи та ухвалив законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198 п.1, 200, 205 ч.1 п.1, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2010 року у справі №2а-159/10 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.
На ухвалу може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя Д.М. Старунський
Судді В.М. Багрій
О.М. Гінда