ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
|
"17" лютого 2014 р. м. Київ К/800/52044/13
|
Вищий адміністративний суд України у складі суддів:
головуючого - Цвіркуна Ю.І. (суддя-доповідач), Ланченко Л.В., Пилипчук Н.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області
на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27.02.2013 року
та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2013 року
у справі № 815/367/13-а
за позовом Приватного підприємства "Паллада"
до Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Приватне підприємство "Паллада" звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії та скасування податкового повідомлення-рішення.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 27.02.2013 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2013 року, адміністративний позов задоволено повністю; визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби щодо неприйняття поданого Приватним підприємством "Паллада" уточнюючого розрахунку за січень 2012 року до декларації за червень 2012 року; зобов'язано Державну податкову інспекцію у Приморському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби прийняти поданий уточнюючий розрахунок за січень 2012 року до декларації за червень 2012 року; зобов'язано Державну податкову інспекцію у Приморському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби перенести до електронної бази податкової звітності, що ведеться органами державної податкової служби, стосовно приватного підприємства "Паллада" показники уточнюючого розрахунку за січень 2012 року до декларації за червень 2012 року; скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Одеської області Державної податкової служби від 30.08.2012 року № 0009631502.
Не погоджуючись із вказаними судовими рішеннями, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить рішення судів попередніх інстанцій скасувати, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що 16.08.2012 року на підставі п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України ДПІ у Приморському районі м.Одеси Одеської області ДПС проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за червень 2012 року Приватного підприємства "Паллада".
За результатами перевірки відповідачем складено акт № 4642/15-2 від 16.08.2012 року, яким встановлено порушення пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України, п.п. 4.6.3 пп. 4.6 п. 4 Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 25.11.2011 р. № 1492 (z1490-11)
, а саме: методологічна помилка при заповненні розділу III (розрахунки з бюджетом за звітний період) податкової декларації за червень 2012 року, що вплинула на розрахунки з бюджетом.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення- рішення від 30.08.2012 року № 0009631502 про збільшення ПП "Паллада" податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 58 604 грн., з яких за основним платежем - 46 883 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 11 721 грн.
Задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій виходили з наступних мотивів, з якими погоджується суд касаційної інстанції.
Порядок подання та прийняття податкових декларацій визначені нормами статті 49 Податкового кодексу України, відповідно до пп. 49.8. якої прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
П.п. 49.9. ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Відповідно до пп. 49.11. ст. 49 Податкового кодексу України у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови, зокрема згідно пп.49.11.1. у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.
Згідно з п.48.3 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Відповідно до п. 49.13. ст. 49 Податкового кодексу України у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Як вбачається з матеріалів справи, 18.07.2012 року ПП "Паллада" було подано в електронному вигляді податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2012 року з додатком № 5 та уточнюючим розрахунком за січень 2012 року.
Відповідач 02.08.2012 року направив ПП "Паллада" лист № 28625/10/15-2, яким дану податкову звітність не визнав.
Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що відповідь податкового органу щодо неприйняття даної податкової звітності є неправомірною, оскільки окрім того, що подана з порушенням строку, передбаченого Податковим кодексом України (2755-17)
, не містить вказівки на конкретні правопорушення з посиланнями на норми діючого законодавства.
Разом з тим, 21.08.2012 року позивачем був поданий уточнений розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до розрахунку від 18.07.2012 року, який податковим органом прийнято.
Таким чином, у справі, що переглядається, суди за наслідками безпосереднього дослідження примірників спірних документів податкової звітності встановили, що всі подані позивачем документи були оформлені належним чином у відповідності до норм Податкового кодексу України (2755-17)
та законних підстав для складання акту № 4642/15-2 від 16.08.2012 року та прийняття податкового повідомлення-рішення від 30.08.2012 року № 0009631502 про збільшення ПП "Паллада" податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 58 604 гривень у відповідача не було.
Доказів на спростування цього висновку податковим органом не надано.
Відтак суди цілком обґрунтовано задовольнили даний позов.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального та процесуального права, які б давали підстави для скасування оскаржених судових рішень, а тому касаційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення -без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
За наведених обставин підстави для скасування оскаржуваних судових рішень відсутні.
Керуючись ст. ст. 220, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27.02.2013 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2013 року у справі № 815/367/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та на неї може бути подана заява про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236- 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
|
Головуючий
Судді
|
Ю.І. Цвіркун
Л.В. Ланченко
Н.Г. Пилипчук
|