КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-13085/10/2670
Головуючий у 1-й інстанції: Кротюк О.В.
Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
|
"24" травня 2012 р. м. Київ
|
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді: Кучми А.Ю.
суддів: Безименної Н.В., Гром Л.М.,
при секретарі: Козловій І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.09.2011 у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія ДіСі»до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія ДіСі»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення №000030290/3 від 03.09.2010.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.09.2011 вищевказаний адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Так, судом першої інстанції встановлено, що податковим органом проведено виїзну перевірку позивача, за результатом якої складено Акт про результати планової виїзної перевірки від 09.03.2010.
На підставі вказаного акта податковим органом прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 000030290/3 від 03.09.2010, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Компанія ДіСі» за порушення ст. 116, 125, 126 Земельного кодексу України, пункту 2 рішенням Київської міської ради № 944/944 від 25.12.2008 (ra0944023-08)
«Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві» визначено суму податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 11858,56 грн., з якої: 7905,70 грн. -за основним платежем, 3952,86 грн. -за штрафними санкціями.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування", ч. 1, 2 ст. 2, ч. 2 ст. 4 Закону України "Про плату за землю" повноваження щодо встановлення ставок земельного податку, як загальнодержавного обов'язкового платежу, належить до виключних повноважень Верховної Ради України та може реалізовуватись лише у вигляді внесення відповідних змін до Закону України "Про плату за землю" (2535-12)
. Натомість, до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері регулювання суспільних відносин щодо встановлення, нарахування та сплати земельного податку відповідно до змісту ч. 5 ст. 7 Закону України "Про плату за землю" належить диференціація та затвердження ставок земельного податку за земельні ділянки в межах ставок такого податку, встановлених Законом України "Про плату за землю" (2535-12)
.
Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України "Про плату за землю" ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких здійснено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.
Враховуючи, що відповідно до положень спеціальних законів у сфері сплати земельного податку повноваження щодо встановлення ставок такого податку, як загальнодержавного обов'язкового платежу, належить до виключних повноважень Верховної Ради України та може реалізовуватись лише у вигляді внесення відповідних змін до Закону України "Про плату за землю" (2535-12)
, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що п. 2 Рішення Київської міської ради №944/944 від 25.12.2008 (ra0944023-08)
"Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві", яким встановлюються підвищені ставки земельного податку, не відповідає ч.ч. 1, 2 ст. 2, ч. 2 ст. 4, ч. 1 ст. 7 Закону України "Про плату за землю", п. 8 ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування", а тому при визначенні ставки земельного податку, який підлягає сплаті суб'єктами господарської діяльності при використанні земельних ділянок, право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено), застосуванню відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України підлягає ч. 1 ст. 7 Закону України "Про плату за землю".
Крім того, 27.09.2010 року Постановою Шевченківського районного суду м. Києва по справі № 2а-332/10 визнано незаконним і нечинним з моменту прийняття п. 2 Рішення Київської міської ради ІІ сесії скликання від 25.12.2008 №944/944 (ra0944023-08)
«Про врегулювання питань користування земельними ділянками в місті Києві».
Ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2011 та Вищого адміністративного суду України від 23.09.2011 у справі №2-а-332/10, постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 27.09.2010 залишено без змін.
За наведених обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відсутність з боку позивача порушень вимог п. 2 Рішення Київської міської ради № 944/944 від 25.12.2008 (ra0944023-08)
"Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві».
З урахуванням вище викладеного та приписів ст. 159 КАС України, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва -залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.09.2011 -без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Повний текст виготовлено 29.05.2012.
|
Головуючий суддя
Судді:
|
Кучма А.Ю.
Гром Л.М.
Безименна Н.В.
|