ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" вересня 2013 р. м. Київ К/9991/19614/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого судді: Сіроша М.В.,
суддів: Калашнікової О.В.,
Мороз В.Ф.
розглянувши у письмовому провадженні касаційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 30 квітня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Київської області від 26 липня 2011 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, третя особа: Київський обласний військовий комісаріат,
про зобов'язання здійснення перерахуну пенсії, -
В С Т А Н О В И Л А :
У вересні 2007 року ОСОБА_2 звернувся із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, (далі - ГУПФУ), про визнання неправомірною відмову ГУПФУ щодо перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням граничного розміру премії у відповідності до наказу №175 від 14.04.2007 року Міністерства оборони України.
30 квітня 2009 року постановою Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області, залишеною без змін ухвалою Апеляційного суду Київської області від 26 липня 2011 року, у задоволені позову відмовлено.
ОСОБА_2 звернувся із касаційною скаргою про скасування постанови Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області та ухвали Апеляційного суду Київської області і ухвалення нового рішення про задоволення позову, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судами першої та апеляційної інстанцій ОСОБА_2 перебуває на обліку в ГУПФУ і отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (2262-12)
.
Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №594 від 28.03.2007 року (594-2007-п)
"Про деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу у 2007 році" з метою підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців Міністерству оборони України дозволено здійснювати у поточному році, починаючи з 1 квітня 2007 року, преміювання військовослужбовців понад встановлений законодавством розмір, в межах видатків, передбачених для грошового забезпечення в 2007 році.
Наказом Міністерства оборони України №175 від 14.04.2007 року "Про встановлення граничного розміру премії військовослужбовцям Збройних Сил України", (далі - Наказ №175), з 1.04.2007 року введені в дію граничні розміри премії, які можуть бути виплачені у відсотках від грошового забезпечення.
Наказ №175 виданий в межах компетенції Міністерства оборони України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №594 від 28.03.2007 року (594-2007-п)
та має організаційно-розпорядчий характер, спрямований на виконання рішення Уряду і не містить нових правових норм.
Крім того, даний Наказ не має ознак нормативно-правового акта, і не підлягає державній реєстрації та опублікуванню в офіційних спеціальних виданнях, як такий акт. Наказ №175 не подавався до Міністерства юстиції України для державної реєстрації, не був зареєстрований, не опублікований та не направлявся до ГУПФУ у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (45-2008-п)
року.
Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку із зміною розміру хоча б одного із видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій всіх нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Судами попередніх інстанцій обґрунтовано зазначено, що Наказ №175 не запроваджує нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, нових розмірів премій, носить тимчасовий характер і не являється підставою для перерахунку пенсії, відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
ГУПФУ діяло у межах наданих йому повноважень.
За таких обставин висновки суду першої та апеляційної інстанцій про відмову у задоволенні позову є обґрунтованими.
Згідно з ч. 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права під час ухвалення судових рішень чи вчинення процесуальних дій.
Колегія суддів дійшла висновку, що судові рішення ухваленні з дотриманням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана правильно, підстав для їх скасування з мотивів, викладених в касаційній скарзі, немає.
Керуючись ст., ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанову Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 30 квітня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Київської області від 26 липня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, визначених ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді: