КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-13366/10/2670
Головуючий у 1-й інстанції: Григорович П.О.
Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.
У Х В А Л А
Іменем України
|
"10" лютого 2011 р. м. Київ
|
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді
суддів
Борисюк Л.П.,
Грибан І.О., Губської О.А.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративному суду м. Києва від 02 грудня 2010 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мир Оплат"до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення оформлене актом №52/29-306 від 21.08.2010 р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість та зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
В вересні 2010 року ТОВ "Мир Оплат"звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість №100278550 від 08.04.2010 р., оформлене Актом №52/29-306 від 21.08.2010 р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
В листопаді 2010 року ТОВ "Мир Оплат"подало до суду заяву про зміну позовних вимог, відповідно якої просить крім зазначеного вище, зобов’язати відповідача поновити реєстрацію ТОВ "Мир Оплат"платником податку на додану вартість та поновити ТОВ "Мир Оплат"в реєстрі платників податку на додану вартість як платника податку на додану вартість з дати його виключення 21.08.2010 р.
Постановою Окружного адміністративному суду м. Києва від 02 грудня 2010 року позовні вимоги задоволено.
Скасовано рішення ДПІ у Оболонському районі м. Києва, оформлене Актом №52/29-306 від 21.08.2010 р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Зобов’язано ДПІ у Оболонському районі м. Києва поновити свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ "Мир Оплат" з дати анулювання –21.08.2010 р.
Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з’ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв’язку з чим просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, колегія суддів вважає за можливе дану справу в зв’язку з неприбуттям, належно повідомлених про дату, час і місце судового засідання, жодної з осіб, які беруть участь у справі, в судове засідання, розглядати в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та на основі наявних в ній доказів.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ТОВ "Мир Оплат", адреса реєстрації: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська/Івашкевича, буд. 28/1 та згідно п.п.2.2 ст. 2, п. 9.4 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" зареєстроване як платник податку на додану вартість, про що ДПІ у Оболонському районі м. Києва видане свідоцтво №100278550, початок дії якого 08.04.2010 р. та присвоєно індивідуальний податковий номер 3699939826549.
Співробітниками ГВПМ ДПІ у Оболонському районі м. Києва о/у Стеценко О.В., ст. о/у Мусякевичем І.П. проведено обстеження приміщення, розташованого за адресою м. Київ, вул. Вишгородська, буд. 28/1 та складено акт від 30.07.2010 р., яким встановлено, що зазначена вище юридична особа за вказаною адресою не знаходиться.
На підставі вказаного акту від 30.07.2010 р., начальником ГВПМ Грищенко Ю.О. складено довідку №8284/26-05 від 30.07.2010 р. про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків, згідно якої за адресою зареєстрованого місцезнаходження платника податків ТОВ "Мир Оплат": м. Київ, вул. Вишгородська, буд. 28/1 товариство не знаходиться.
Згідно Порядку обліку платників податків зборів (обов’язкових платників) ДПІ у Оболонському районі м. Києва складено повідомлення (за формою 18-ОПП) про відсутність юридичної особи ТОВ "Мир Оплат" за місцезнаходженням, яке надіслано державному реєстратору для проведення заходів згідно ч. 8 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців".
Відповідно до Розпорядження ДПІ у Оболонському районі м. Києва від 09.08.2010 р. №56-р була створена комісія, якою встановлено, що платник податків ТОВ "Мир Оплат"не знаходиться за адресою, що підтверджено довідкою про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 30.07.2010 р. №8284/26-05, податкові декларації з податку на додану вартість не подає з 01.05.2010 р. про що був складений Акт від 21.08.2010 р. №52/29-306 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "Мир Оплат".
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до п.1.1 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Як встановлює п. 2.1, п.2.2 ст. 2 Закону України "Про податок на додану вартість", платником податку є будь-яка особа, яка:
а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;
б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;
в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.
Згідно з положеннями пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 вказаного Закону, обов'язковій реєстрації підлягає як платник податку у разі:
Коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом (168/97-ВР)
, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Законодавцем також передбачено наслідки анулювання реєстрації платника ПДВ.
У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.
Пунктом 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", чітко визначені підстави для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, згідно з якими реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо:
а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону більше двадцяти чотирьох календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом;
б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання);
в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом (168/97-ВР)
, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин;
г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону (168/97-ВР)
спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені у статті 6 та статті 81 цього Закону;
ґ) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпункті "а" цього пункту, здійснюється за заявою платника податку.
Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту, здійснюється якщо платника податку оголошено банкрутом, особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені у ст. 6 та ст. 81 цього Закону, особа, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Згідно приписів підпункту "ґ"пункту 25 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 р. № 79 (z0208-00)
та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 р. № 208/4429 (z0208-00)
, реєстрація діє до дати її анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 9.8 ст. 9 Закону, якщо, зокрема, особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб’єктів господарювання.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, позивачем була подана до ДПІ у Оболонському районі м. Києва податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2010 р., про що свідчить відповідна відмітка податкового органу (отримано №143639 від 19.07.2010 р., а тому вказані в Акті перевірки факти про те, що ТОВ "Мир Оплат"не подає податкові декларації з податку на додану вартість з 01.05.2010 р. є безпідставними.
Разом з тим, Актом перевірки №52/29-306 встановлено факт неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за період з 01.05.2010 р. по 21.08.2010 р., тобто протягом чотирьох місяців, що виключає порушення позивачем пп. "ґ"п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", який визначає підстави анулювання реєстрації платником податку на додану вартість у разі неподання до податкового органу податкових декларацій протягом дванадцяти послідовних податкових місяців.
Обговорюючи питання щодо встановлення податковим органом факту відсутності ТОВ "Мир Оплат"за місцезнаходженням, колегія суддів виходить з наступного.
Згідно ч.1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
До матеріалів справи долучені надані позивачем в якості доказу Витяги та Довідки з ЄДРПОУ щодо підтвердження інформації наявності або відсутності вказаних у акті фактів. Так, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців станом на 28.10.2010 р. наявні запис реєстраційної дії "підтвердження відомостей про юридичну особу"та вказано місцезнаходження ТОВ "Мир Оплат"за адресою: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, буд 28/1. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, станом на 09.09.2010 р. статус відомостей про юридичну особу ТОВ "Мир Оплат"підтверджено.
Виходячи з вищенаведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду про відсутність правових підстав для анулювання реєстрації свідоцтва платника податку на додану вартість ТОВ "Мир Оплат"на підставі пп. "ґ" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", а тому свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ "Мир Оплат" підлягає поновленню.
Згідно із частиною 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно зі ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративному суду м. Києва від 02 грудня 2010 року – залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративному суду м. Києва від 02 грудня 2010 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня прийняття, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
|
Головуючий суддя
суддя
суддя
|
Л.П. Борисюк
І.О. Грибан
О.А. Губська
|