ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" листопада 2010 р. м. Київ К-33572/06
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Степашка О.І.
Суддів Костенка М.І.
Маринчак Н.Є.
Островича С.Е.
Усенко Є.А.
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області
на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 26.09.2006
у справі №15/198-06-5301А
за позовом Приватного підприємства "Горизонт"
до Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області
про скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Горизонт"(далі по тексту –позивач, ПП "Горизонт") звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом до Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області (далі по тексту –відповідач, Комінтернівська ОДПІ) про скасування податкового повідомлення-рішення від 28.03.2006 №0000012801/0.
Постановою Господарського суду Одеської області від 25.07.2006 у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 26.09.2006 скасовано постанову Господарського суду Одеської області від 25.07.2006 та прийнято нове рішення, яким позов задоволено.
В касаційній скарзі Комінтернівська ОДПІ просить скасувати постанову Одеського апеляційного господарського суду від 26.09.2006 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом попередньої інстанції встановлено, що в результаті камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2006 року ПП "Горизонт"відповідачем виявлено завищення суми податкового кредиту з податку на додану вартість на 2596 грн., яке сталося внаслідок сплати позивачем обчисленої суми податку на додану вартість - з урахуванням митної вартості товару, що відображено в акті перевірки від 17.03.2006 №132/15-0205.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.03.2006 №0000012801/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 2596,00 грн.
Судами попередніх інстанцій зазначено, що у грудні 2005 року позивач придбав у нерезидента "K and Motors LTD"Канада автомобіль, призначений для використання у господарській діяльності, митна вартість якого по вантажно-митній декларації від 08.12.2005 №500050000/5/041960 склала 101539,86 грн. у тому числі вартість а/м - 92141,44 грн., митний збір - 184,28 грн., мито - 9214,14 грн.
Відповідно до пункту 4.3 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість"на базу оподаткування нараховано податок на додану вартість - 20%, що склало 20271,12 грн. На підставі підпункту 7.7.2 пункту 7.2 статті 7 цього Закону ПП "Горизонт"надано розрахунок бюджетного відшкодування по декларації з податку на додану вартість за січень 2006 року в сумі 19870,00 грн. Отже, як зазначено судом апеляційної інстанції, оскаржуване податкове повідомлення-рішення суперечить цим нормам, оскільки зазначений Закон не має винятків з приводу бюджетного відшкодування ПДВ, сплаченого митним органам згідно діючого законодавства.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість"об'єктом оподаткування є операції платників податку з ввезення товарів у митному режимі імпорту. Базою оподаткування для товарів, які імпортуються на митну територію України платниками податків - є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України. Вантажно-митна декларація оформлена відповідно до чинного законодавства підтверджує плату ПДВ і є документом, що підтверджує право платника на отримання податкового кредиту.
Згідно підпункту 7.3.6 пункту 7.3 статті 7 даного Закону датою виникнення права платника на податковий кредит для операції із імпорту товарів є дата сплати податку по податкових зобов'язаннях. Законодавцем встановлено порядок визначення суми ПДВ, яке підлягає відшкодуванню із державного бюджету, зокрема підпункт 7.7.2 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", яким передбачено, якщо у наступному податковому періоді сума розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку фактично сплаченій отримувачем товарів у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг).
Постачальником імпортованого товару є нерезидент, якому вартість товару сплачена без податку на додану вартість, проте при розмитненні товару позивачем сплачено до бюджету 20271,00 грн. ПДВ обраховане із митної вартості товару, що відповідає приписам пункту 4.3 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість". Однією із обов’язкових підстав для включення суми до податкового кредиту з ПДВ є сплата цієї суми до державного бюджету.
Колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції, що відповідачем необґрунтовано визначено податковий кредит з фактурної вартості товару, імпортованого на митну територію України та безпідставно визначено завищення суми податкового кредиту.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судом апеляційної інстанції належним чином з’ясовано обставини справи та дано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального права, які могли призвести до зміни чи скасування постанови Одеського апеляційного господарського суду від 26.09.2006 не встановлено.
Керуючись статтями 222, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області залишити без задоволення.
Постанову Одеського апеляційного господарського суду від 26.09.2006 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України (2747-15)
.
Головуючий (підпис) О.І. Степашко
Судді (підпис) М.І. Костенко
(підпис) Н.Є. Маринчак
(підпис) С.Е. Острович
(підпис) Є.А. Усенко
З оригіналом згідно Відповідальний секретар І.Ю. Гончарук