ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ К-21044/09
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі
суддів: Харченка В.В.
Бим М.Є.
Гончар Л.Я.
Гордійчук М.П.
Островича С.Е.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2008 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року у справі за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТОВ "Трайгон фарминг Харків" про стягнення адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів,-
в с т а н о в и л а:
У червні 2008 року Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до ТОВ "Трайгон фарминг Харків" про стягнення адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року, в задоволенні позовних вимог Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відмовлено.
На судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій надійшла касаційна скарга Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, в якій ставиться питання про скасування рішення судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Згідно до ч.2 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу встановленого частиною першою цієї статті і забезпечують працевлаштування інвалідів.
ТОВ "Трайгон Фармінг Харків", перебуває на обліку в Харківському обласному відділенні фонду соціального захисту інвалідів, як підприємство, яке в своїй діяльності використовує найману працю.
Згідно форми 10-ПІ "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів"за 2007 рік, що надавався відповідачем до Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2007 році становила 425 особи, з них середньооблікова чисельність інвалідів –штатних працівників на підприємстві становить 11 осіб, але фактична чисельність інвалідів штатних працівників які працювали на підприємстві в 2007 року складає 18 осіб, що підтверджується наданими списками працюючих інвалідів та наказами про прийняття їх на роботу, чисельність інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, встановлено ст.. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (875-12)
становить 17 осіб, що відповідає вимогам законодавства.
Із звітів відповідача, поданих до Жовтневого районного Центру зайнятості за формою статистичної звітності №3-ПН затвердженої наказом Державного комітету статистики №420 (z1534-05)
від 19.12.05 року, вбачається, що підприємство в 2007 році належним чином інформувало центр зайнятості про наявність вільних робочих місць на підприємстві та потребу у направленні йому центром зайнятості інвалідів для працевлаштування починаючи з травня 2007 року, тобто з моменту виникнення у підприємства вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів, на які самостійно відповідачем не були працевлаштовані інваліди. При цьому, згідно наданих наказів та довідок МСЕК, підприємство самостійно в тому числі у 2007 році до травня місяця працевлаштовувало інвалідів.
Центром зайнятості інваліди для працевлаштування на підприємство відповідача не направлялися, так само як і не було безпосереднього звернення інвалідів до відповідача для працевлаштування. Фактів відмови підприємства в працевлаштуванні інвалідів центром зайнятості не зафіксовано.
Обов’язок підприємства з створення робочих місць для інвалідів, інформування підприємством уповноважених органів щодо наявності на підприємстві робочих місць для працевлаштування осіб, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, не супроводжується обов’язком підприємства займатись пошуком інвалідів для їх працевлаштування на створених робочих місцях для працівників-інвалідів на підприємстві, а створення робочих місць і введення їх в дію має відбуватись з урахуванням стану здоров’я, здібностей і професійних навичок інвалідів, забезпечення прав яких на працевлаштування та на оплачувану роботу здійснюється, відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", в редакції закону від 23.02.2006р., шляхом безпосереднього звернення інвалідів до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Відповідно до ч.3 ст. 220-1 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи допущено неправильне застосування чи порушення норм матеріального та процесуального права, які передбачені ст.ст. 225- 229 КАС України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки судове рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими.
Керуючись статтею 2201 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відхилити, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2008 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, у строк та у порядку визначеними статтями 237 –239 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
.
Суддя В.В. Харченко