ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ
01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі
суддів: Васильченко Н.В., Гордійчук М.П., Леонтович К.Г., Харченка В.В., Чалого С.Я.,
розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "СІМ-ТН" на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 6 травня 2008 року у справі №17/362/06-АП за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "СІМ-ТН" до Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області про визнання нечинним та скасування рішення, -
в с т а н о в и л а :
У жовтні 2006 року товариство з обмеженою відповідальністю "СІМ-ТН" звернулося в суд з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області, в якому просило визнати нечинним та скасувати рішення відповідача №97 від 25.05.2006 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 9584,13 грн.
Постановою господарського суду Запорізької області від 14 травня 2007 року позовні вимоги задоволені.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 6 травня 2008 року скасоване рішення суду першої інстанції та ухвалене нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
_________________________________________________________________________________________________________________
Справа № К-9980/08 Доповідач: Леонтович К.Г.
Не погоджуючись з постановою апеляційного суду товариство з обмеженою відповідальністю "СІМ-ТН" звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області проведено перевірку ТОВ "СІМ-ТН" з питання дотримання останнім в період з 01.01.2004 р. по 31.12.2005 р. вимог наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України "Про встановлення граничних рівнів оптово-відпускних цін на дизельне паливо і бензини моторні" від 14.04.2005 р. № 95, наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 12.05.2005 р. № 127 "Про внесення змін до наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 14.04.2005 р. № 95 та розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 19.04.2005 р. № 132 " (z0499-05) Про затвердження граничної торгівельної надбавки на дизельне паливо і бензини моторні".
За результатами перевірки начальником Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області було складено акт від 17.05.2006 р., яким встановлені порушення з боку АЗС ТОВ "СІМ ТН" щодо завищення рівня граничної торговельної надбавки на бензини моторні, що реалізувалися позивачем у період з 26.04.2005 р. по 02.07.2005 р.
25.05.2006 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області було винесене рішення № 97 про застосування до ТОВ "СІМ-ТН" економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Даним рішенням встановлено необґрунтоване отримання позивачем виручки за рахунок завищення рівня затвердженої граничної торгівельної надбавки на бензини моторні, в сумі 3 194,71 грн.
Відповідно до пункту 12 Постанови КМУ №1548 від 25.12.1996 р. "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" (1548-96-п) , Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють граничні торговельні надбавки на дизельне паливо і бензини моторні, що регулюються через автозаправні станції, на рівні не вище 15 відсотків їх оптово-відпускної ціни або митної вартості.
Згідно Наказу Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України №95 від 14.04.2005 р. "Про встановлення граничних рівнів оптово-відпускних цін на дизельне паливо і бензин моторні" (z0407-05) (зареєстрованим 15.04.2005р.) були встановлені граничні оптово-відпускні ціни та роздрібні ціни і рекомендовано Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київським та Севастопольським міським державним адміністраціям встановити граничний рівень надбавки - 13%. Наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції №106 від 20.04.2005 р. (z0424-05) , №127 від 12.05.2005р., №139 від 23.05.2005 р. були внесені зміни до вищезазначеного наказу щодо граничного рівня оптово-випускних цін та роздрібних цін.
Отже, розпорядженням Запорізької обласної держадміністрації від 19.04.2005 р., яке набуло законної сили 23.04.2005 р., була затверджена гранична торгівельна надбавка на рівні не вище 13 відсотків, яка діяла до 01.01.2006 р.
Судами також встановлено, що вказане розпорядження винесено в межах Постанови КМУ №1548 від 25.12.1996 р. (1548-96-п) та Наказу Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України №95 від 14.04.2005 р. (z0407-05) і не суперечить їх вимогам.
Як встановлено апеляційним судом, приймаючи постанову по справі, суд першої інстанції не врахував, що позивачем було завищено рівень затвердженої граничної торговельної надбавки на бензин А-95 та бензин А-92, що підтверджується актом перевірки від 17 травня 2006 року, де зазначено, що у період з 26.04.2005 р. по 02.07.2005 р. ТОВ "СІМ-ТН" застосовувалися рівні торговельної надбавки до оптово-відпускних цін постачальників нафтопродуктів на бензин А-95 - від 4,9% до 20,8%, на бензин А-92 - від 13,8% до 22%.
Крім того, завищення позивачем рівня затвердженої граничної торговельної надбавки підтверджується розрахунком необґрунтовано отриманої виручки від реалізації бензинів моторних, що реалізувалися за готівкою через АЗС ТОВ "СІМ-ТН".
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов до вірного висновку, що позивачем не було додержано державну дисципліну цін при формуванні роздрібних цін на нафтопродукти, а тому відсутні підстави задоволення позовних вимог щодо визнання нечинним та скасування рішення відповідача №97 від 25.05.2006 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 9584,13 грн.
Згідно ч.3 ст. 220-1 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення – без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
З урахуванням викладеного, судом апеляційної інстанції винесено законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "СІМ-ТН" – відхилити.
Постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 6 травня 2008 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України з підстав передбачених ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді: (підписи)
З оригіналом згідно
Суддя Вищого адміністративного
суду України К.Г.Леонтович