ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2008 року Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого - судді Сіроша М.В.
Суддів - Фадєєвої Н.М., Харченко В.В., Шкляр Л.Т., Чалого С.Я.
розглянувши у попередньому розгляді касаційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області на постанову господарського суду Чернігівської області від 09.11.2006р. та ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 22.01.2007р. у справі за позовом Корюківської ЖЕК до Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області про визнання неправомірним рішення, -
В С Т А Н О В И Л А :
Справа №К-2527/07
Доповідач Фадєєва Н.М.
Корюківською житлово-експлуатаційною конторою подано позов про визнання неправомірним рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області від 12.07.2006р. №43 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Постановою господарського суду Чернігівської області від 09.11.2006р . задоволені позовні вимоги.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 22.01.2007р. апеляційна скарга залишена без задоволення, а постанова господарського суду Чернігівської області від 09.11.2006р. - без змін.
Не погоджуючись з вищезазначеними судовими рішеннями, Державна інспекція з контролю за цінами в Чернігівській області звернулась з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, у якій просить скасувати вищезазначені судові рішення, ухвалити нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, 17.02.2005 виконавчим комітетом Корюківської міської ради Чернігівської області прийнято рішення №39 "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла".
Вказаним рішенням визначено, що тариф вводиться в дію з 01.03.2005, а рішення виконкому міської ради від 21 липня 2003 №174 "Про погодження тарифу на квартирну плату" слід вважати таким, що втратило чинність.
Відповідно до акту від 09.06.2006 №004222 Державною інспекцією з контролю за цінами в Чернігівській області була проведена перевірка правильності формування і застосування цін (тарифів) Корюківською житлово - експлуатаційною конторою.
12 червня 2006 року за результатами перевірки прийнято рішення №43 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким встановлено, що у період з 01.08.2005 по 01.05.2006 в порушення дотримання державної дисципліни цін при встановленні і застосування тарифів при нарахуванні плати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій замість тарифів, погоджених рішенням виконавчого комітету Корюківської міської ради від 31.07.2003р. №174, застосовувались тарифи, затверджені рішенням виконавчого комітету Корюківської міської ради від 17.02.2005 №39, яке не було
офіційно оприлюднено і не набрало чинності відповідно до ст. 57 Конституції України, п.5 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини 5 ст. 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", що призвело до одержання Корюківською ЖЕК необгрунтованої виручки в сумі 73879,84 грн.
Цим рішенням вилучено в Корюківської ЖЕК в доход державного бюджету 73879,84 грн. та стягнуто штраф у сумі 147 759,68 грн.
Відповідно до статті 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.
В п. 5 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11 вересня 2003 року N 1160-17 (далі-Закону) регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобі масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.
План діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації цього регуляторного органу, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених цим регуляторним органом, та/або шляхом розміщення плану та змін до нього на офіційній сторінці відповідного регуляторного органу в мережі Інтернет.
Якщо в межах адміністративно-територіальної одиниці чи в населеному пункті не розповсюджуються друковані засоби масової інформації, а місцеві органи виконавчої влади, територіальні органи центральних органів виконавчої влади, органи та посадові особи місцевого самоврядування не мають своїх офіційних сторінок у мережі Інтернет, документи, зазначені у частинах першій - третій цієї статті, можуть оприлюднюватися у будь-який інший спосіб, який гарантує доведення інформації до мешканців відповідної адміністративно-територіальної одиниці чи до відповідної територіальної громади (ст. 13 Закону).
Матеріали справи свідчать, що рішення виконкому Корюківської міської ради № 39 від 17.02.2005 року було оприлюднено у 10-денний термін через районне радіомовлення та шляхом розміщення на місцевій дошці оголошень - стенді для розміщення інформації.
Так, листом від 22.02.2005 №62/03-16 міський голова Корюківської міської ради звернувся до начальника Корюківської ЖЕК з проханням оприлюднити на районному радіомовленні рішення виконкому міської ради від 17.02.2005 №39 "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла" у зв'язку із відсутністю фінансування на висвітлення діяльності ради та її виконавчого комітету на підставі ч. 8 ст. 13 Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності".
В свою чергу начальник Корюківської ЖЕК 23.02.2005 направив директору радіоорганізації "Корюківське районне радіомовлення" лист з проханням надати можливість оприлюднити на районному радіомовленні до 27.02.2005 рішення виконавчого комітету Корюківської міської ради №39 від 17.02.2005 "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла", а також надати роз'яснення з приводу підвищення тарифів.
В довідці Радіоорганізації "Корюківське районне радіомовлення", яка міститься в матеріалах справи, зазначено, що 24 лютого 2005 року по Корюківському районному радіомовленню прозвучало інтерв'ю з начальником Корюківської ЖЕК Бондаренком А.В., в якому було оприлюднено рішення виконкому Корюківської міської ради №39 від 17 лютого 2005 року "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла", висвітлені причини підвищення тарифів, аналіз статей витрат діючого тарифу та нового, робота підприємства в зимових умовах та інше.
Як вбачається з матеріалів справи, Корюківською житлово-експлуатаційною конторою в газеті "Маяк" від 26.02.2005 було опубліковано повідомлення про підвищення з 1 березня 2005 року тарифу по квартирній платі і технічному обслуговуванню житла з визначенням нових тарифів, згідно рішення Корюківської міської ради від 17.02.2005 за №39 "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла".
В газеті "Маяк" від 03.06.2006 був опублікований повний текст рішення Корюківської міської ради від 17.02.2005 №39 "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла".
Крім того, в матеріалах справи містяться пояснення свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які підтверджують офіційне оприлюднення рішення Корюківської міської ради № 39.
Таким чином, суд дав належну оцінку обставинам справи і мотивовано прийшов до висновку, що рішення виконкому Корюківської міської ради №39 від 17.02.2005 "Про затвердження тарифів на квартирну плату та технічне обслуговування житла" набрало чинності з 24.02.2005р.
Таким чином, колегія суддів вважає, що рішення суду відповідає матеріалам справи та діючому законодавству, доводи, на яких ґрунтується касаційна скарга не є підставою для її скасування.
Судом рішення ухвалене з додержанням норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, не допущено порушень норм процесуально права при вчиненні процесуальних дій.
Відповідно до ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судового рішення чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 221, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області залишити без задоволення, постанову господарського суду Чернігівської області від 09.11.2006р. та ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 22.01.2007р.у справі № 6/282а - без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді :