ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2008 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого: Панченка О.Н.
суддів: Горбатюка С.А.
Мироненка О.В.
Смоковича М.І.
Чумаченко Т.А.,
розглянувши в порядку попереднього розгляду касаційну скаргуОСОБА_1,ОСОБА_2 на ухвалу судді Личаківського районного суду м. Львова від 12 червня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2008 року у справі за позовомОСОБА_1,ОСОБА_2 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, треті особи: виконавчий комітет Львівської міської ради, Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз, Санітарно-епідеміологічна станція Личаківського району м. Львова, Личаківський районний відділ Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в Львівській області, про визнання незаконними розпоряджень, -
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1,ОСОБА_2звернулись до суду з позовом до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання незаконними розпорядження Личаківської районної державної адміністрації Львівської міської ради № 1560 від 26.09.2006 року "Про надання дозволу на розділ квартири АДРЕСА_1 на дві окремі" та розпорядження Личаківської районної державної адміністрації Львівської міської ради № 2267 від 29.12.2006 року "Про внесення доповнень до розпорядження Личаківської районної державної адміністрації Львівської міської ради №1560 .26.09.2006 року "Про надання дозволу на розділ квартири АДРЕСА_1на дві окремі".
Ухвалою судді Личаківського районного суду м. Львова від 12 червня 2007 року у відкритті провадження відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2008 року ухвалу судді Личаківського районного суду м. Львова від 12 червня 2007 року залишено без зміни.
Не погоджуючись з постановленими у справі рішеннями судів, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій посилаються на неправильне застосування судами норм матеріального права, просять скасувати постановлені у справі судові рішення та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді щодо обставин, необхідних для ухвалення рішення судом касаційної інстанції, перевіривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин у справі та застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.
Відповідно до статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди), а також Вищий адміністративний суд України у випадках, встановлених цим Кодексом, вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції.
Згідно з частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається з матеріалів справи, зазначений позов був поданий до суду в зв'язку з цивільно-правовим спором про розділ однієї квартири на дві окремі, який не належить до компетенції адміністративного суду і має вирішуватись в порядку цивільного судочинства .
Колегія суддів погоджується з висновками судів, які, відмовляючи у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виходили з того, що такий позов не може бути розглянутий у суді в порядку адміністративного судочинства.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм процесуального права, які зазначені у статтях 225- 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстави для їх зміни чи скасування відсутні.
Керуючись статтями 220, 220-1, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Касаційну скаргуОСОБА_1,ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Ухвалу судді Личаківського районного суду м. Львова від 12 червня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2008 року у справі за позовомОСОБА_1,ОСОБА_2 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, треті особи: виконавчий комітет Львівської міської ради, Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз, Санітарно-епідеміологічна станція Личаківського району м. Львова, Личаківський районний відділ Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в Львівській області, про визнання незаконними розпоряджень - залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, у строк та у порядку, передбачених статтями 237- 239 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді: