ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2008 року № К-27241/06
|
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Рибченка А.О.
суддів: Брайка А.I.
Голубєвої Г.К.
Карася О.В.
Федорова М.О.
при секретарі судового засідання: Ликовій В.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області
на ухвалу Житомирського апеляційного господарського суду від 06.07.2006 р.
та постанову господарського суду Хмельницької області від 05.04.2006 р.
у справі № 15/29-нА господарського суду Хмельницької області
за позовом Акціонерного товариства закритого типу "Лада-Каміс"
до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області
про скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Хмельницької області від 05.04.2006 р. у справі № 15/29-нА, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного господарського суду від 06.07.2006 р., позовні вимоги Акціонерного товариства закритого типу "Лада-Каміс" задоволено повністю та скасовано податкові повідомлення-рішення Кам'янець-Подільської ОДПI № 0002532341/0 від 31.08.2005 р., № 0002532341/1 від 27.09.2005 р., № 0002532341/2 від 24.10.2005 р., якими позивачу визначено податкове зобов'язання по сплаті податку на додану вартість в розмірі 26739 грн., в т.ч. 8913 грн. штрафних санкцій. Стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача витрати по сплаті державного мита в розмірі 3,40 грн.
Судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій мотивовані тим, що абз. 9 п. 26 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1801-15)
1801-IV від 17.06.2004 р. встановлено пільгу щодо сплати ПДВ при реалізації путівок на санаторно-курортне лікування дітей та продажу путівок на відпочинок дітей у літній період. Цим же Законом визначено, що зазначена норма вводиться в дію з 01.01.2004 р., тобто позивачем обгрунтовано застосовано пільгу по операціях з продажу путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей.
Не погоджуючись з судовими рішеннями судів попередніх інстанцій, Кам'янець-Подільська ОДПI оскаржила їх в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
В касаційній скарзі скаржник, посилаючись на порушення судами норм матеріального права, просить скасувати постановлені у справі судові рішення і ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Позивач в запереченні на касаційну скаргу просив залишити скаргу без задоволення як безпідставну.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що касаційну скаргу слід залишити без задоволення, з огляду на слідуюче.
Господарськими судами першої та апеляційної інстанцій встановлено наступні обставини справи.
24.06.2005 р. Кам'янець-Подільською ОДПI проведено комплексну планову документальну перевірку дотримання АТЗТ "Лада Каміс" вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2004 р. по 31.03.2005 р., за результатами якої складено акт № 18623421340504.
Перевіряючі дійшли висновку, що позивачем неправомірно застосовано пільгу по операціях з продажу путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України - з 01.01.2004 р., чим порушено пп. 5.1.9 п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (168/97-ВР)
, оскільки, виходячи з абзацу тринадцятого пункту 26 Закону України № 1801-IV від 17.06.2004 р. (1801-15)
- застосування пільги по вищевказаних операціях відповідно до Прикінцевих положень Закону України № 1801-IV від 17.06.2004 р. (1801-15)
набирає чинності з 01.07.2004 р.
31.08.2005 р. Кам'янець-Подільською ОДПI в доповнення до акту № 18623421340504 від 24.06.2005 р. за період з 01.04.2002 р. по 31.03.2005 р. складено додатковий акт № 24323421340504, в якому зазначено, що внаслідок порушення термінів застосування пп. 5.1.9 п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР)
АТЗТ "Лада Каміс" занижено податок на додану вартість за червень 2004 року на суму 17826 грн.
На підставі акту перевірки № 24323421340504 від 31.08.2005 р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002532341/0 від 31.08.2005 р., яким визначено податкове зобов'язання по сплаті податку на додану вартість у розмірі 26739 грн., в т.ч. 8913 грн. штрафних санкцій.
За результатами адміністративного оскарження вказане податкове повідомлення-рішення залишено без змін.
Згідно пп. 5.1.9 п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР)
(в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) звільнялись від оподаткування операції з продажу путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей у закладах за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 49 ст. 80 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" від 27.11.2003 р. № 1344-IV (1344-15)
зупинено на 2004 рік дію підпункту 5.1.9 п.5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР)
(крім продажу путівок на санаторно-курортне лікування дітей у закладах за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України).
Відповідно до абзацу 9 п. 26 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1801-15)
від 17.06.2004 р. № 1801-IV у пункті 49 ст. 80 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1344-15)
після слів "sіd16017435крім продажу путівок на санаторно-курортне лікування дітей" доповнено словами "та продажу путівок на відпочинок дітей у літній період з дня набрання чинності Законом України від 17 червня 2004 року "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1801-15)
по 1 вересня 2004 року.
Колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що кожен абзац має містити окрему завершену думку, а тому вищевикладений абзац є саме дев'ятим, а не тринадцятим, як вказує податковий орган.
Прикінцевими положеннями Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1801-15)
встановлено, що цей Закон набирає чинності з дня опублікування, крім абзаців другого, третього і четвертого пункту 2, пункту 7, абзаців восьмого та дев'ятого пункту 17 та абзацу дев'ятого пункту 26, які вводяться в дію з 1 січня 2004 року, та абзаців шостого, одинадцятого і п'ятнадцятого пункту 26, які вводяться з 1 липня 2004 року.
Таким чином, абзац 9 п. 26 вищевказаного Закону, яким внесено доповнення до п. 49 ст. 80 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1344-15)
щодо звільнення від оподаткування операцій з продажу путівок на відпочинок дітей у літній період" введений в дію з 1 січня 2004 р.
Постановою Кабінету Міністрів України № 835 від 05.08.1997 року "Про переліки санаторно-курортних закладів і закладів відпочинку, операції з продажу путівок до яких на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей не підлягають обкладенню податком на додану вартість" (835-97-п)
(чинною на час виникнення спірних правовідносин) встановлено перелік закладів відпочинку за типами, операції з продажу путівок до яких на відпочинок дітей не підлягають обкладенню податком на додану вартість, серед яких дитячі оздоровчі табори (містечка, комплекси) всіх типів, у тому числі: оздоровчі табори для дітей-сиріт; позаміські оздоровчі табори; дитячі оздоровчі заклади санаторного типу; табори праці та відпочинку; табори відпочинку для старшокласників і учнівської молоді; табори відпочинку з денним перебуванням на базі шкіл, інтернатних, дошкільних, позашкільних, культурно-освітніх і спортивних закладів; профільні табори (туристично-оздоровчі, спортивно-оздоровчі, юних техніків, обдарованих дітей тощо); дитячі дачі для літнього оздоровлення дітей дошкільного віку. Пансіонати, бази відпочинку, санаторії-профілакторії, оздоровчі комплекси підприємств, установ, організацій та профспілок (за умови організації спеціалізованих змін для дітей).
Судами встановлено, що за період з 01.04.2002 р. по 31.03.2005 р. позивачем проводилась організація оздоровлення дітей на підставі укладених угод з виконавчою дирекцією Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Вказана діяльність безпосередньо узгоджується з предметом діяльності товариства, оскільки згідно Положення про виробничий підрозділ - "База відпочинку "Кабельник" акціонерного товариства закритого типу "Лада-Каміс" та Статуту АТЗТ "Лада-Каміс" основною метою діяльності позивача є, зокрема, здійснення діяльності по організації відпочинку, туризму та надання оздоровчих послуг, інвестування спортивних та видовищних заходів. Тобто, оздоровчий комплекс позивача відноситься саме до вказаних в Постанові Кабінету Міністрів України № 835 закладів відпочинку.
Постановою Кабінету Міністрів України № 701 від 27.05.2004 року "Про перелік санаторно-курортних закладів, операції з продажу путівок до яких на санаторно-курортне лікування дітей у 2004 році звільняються від обкладення податком на додану вартість" (701-2004-п)
зупинено на 2004 рік дію постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1997 року № 835 (835-97-п)
та зазначено, що пільги щодо обкладення податком на додану вартість операцій з продажу путівок до закладів відпочинку загальнодержавного значення та закладів відпочинку за типами, визначеними зазначеною постановою, відновлюються після внесення відповідних змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1344-15)
.
Враховуючи внесення відповідних змін, зокрема, абзац 9 п. 26 (який набрав чинності з 01.01.2004 року) Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1801-15)
, яким передбачено пільги щодо сплати ПДВ при продажу путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей, колегія суддів погоджується з позицією судів, що проведені податковим органом нарахування податкових зобов'язань позивачу суперечать вимогам чинного законодавства.
На підставі викладеного вище, колегія суддів Вищого адміністративного суду України підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі № 15/29-нА суди попередніх інстанцій дійшли вичерпних юридичних висновків щодо встановлених обставин справи і правильно застосували до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права, а тому підстав для скасування чи зміни постановлених у справі судових рішень не вбачається.
Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
, суд, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області залишити без задоволення.
Ухвалу Житомирського апеляційного господарського суду від 06.07.2006 р. та постанову господарського суду Хмельницької області від 05.04.2006 р. залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
За винятковими обставинами вона може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.
Головуючий (підпис) Рибченко А.О.
Судді (підпис) Брайко А.I.
(підпис) Голубєва Г.К.
(підпис) Карась О.В.
(підпис) Федоров М.О.
|
|