ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
I М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И
06 грудня 2007 року м. Київ
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого Цуркана М.I.
судді-доповідача Гуріна М.I.
суддів Амєліна С.Є.
Кобилянського М.Г.
Юрченка В.В.
при секретарі судового засідання Замезі Ю.I.,
за участю позивача ОСОБА_1, представника управління Служби Безпеки України у місті Києві Iльїна Г.А., представника Управління державної охорони України Луцишин С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги ОСОБА_1 та управління Служби Безпеки України у місті Києві на постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 14.12.2006 року та ухвалу апеляційного суду міста Києва від 22.05.2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Служби Безпеки України у місті Києві, Управління державної охорони України про перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
У червні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Служби Безпеки України у місті Києві, Управління державної охорони України про перерахунок пенсії з врахуванням 15% надбавки до посадових окладів військовослужбовців Управління державної охорони України за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці з 12.11.1994 року по 31.12.2004 року; 30% надбавки за особливі умови служби, введеної постановою Кабінету міністрів України від 21.01.1993 року № 37 (37-93-п) з 05.10.1996 року по 31.12.2004 року; виплату грошової компенсації замість продовольчого пайка, встановленої постановами Кабінету міністрів України від 17.07.1992 року № 393 (393-92-п) та від 22.05.2000 року № 829 (829-2000-п) з 01.06.1995 року та суми індексації пенсії з 11.11.1994 року.
Постановою Дніпровського районного суду міста Києва від 14.12.2006 року позов задоволено частково. Зобов'язано управління Служби безпеки України у місті Києві провести перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з урахуванням - 30% надбавки за особливі умови служби, введеної Указом Президента України № 417/92 від 17.08.1992 року (417/92) з 05.10.1996 року по 31.12.2004 року; суми індексації згідно Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (1282-12) . У решті позовних вимог відмовлено.
Ухвалою апеляційного суду міста Києва від 22.05.2007 року постанову суду першої інстанції залишено без змін.
Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, позивач подав касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 14.12.2006 року та ухвалу апеляційного суду міста Києва від 22.05.2007 року в частині відмови в задоволені позову, та у цій частині ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права.
Управління Служби Безпеки України у місті Києві також звернулося з касаційною скаргою в якій просить скасувати постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 14.12.2006 року та ухвалу апеляційного суду міста Києва від 22.05.2007 року в частині задоволення позову, а у справі ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі в межах, визначених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) , колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивачу з 1994 року призначена пенсія за вислугу років.
Відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (2262-12) та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (393-92-п) при обчисленні пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби, розмір яких визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарні місяці служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією.
Згідно з вимогами статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (2262-12) призначені військовослужбовцям пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Перерахунки пенсії проводяться з підвищенням тих видів грошового забезпечення, що передбачені статтею 43 вказаного Закону.
Стосовно 15% надбавки до посадових окладів військовослужбовців Управління державної охорони України за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, то суди дійшли правильного висновку про те, що оскільки дана надбавка позивачу на час звільнення не виплачувалась, то підстав для її включення при перерахунку пенсії немає.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (2011-12) військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.
На підставі Законів України "Про державний бюджет" та " Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" призупинено нарахування особовому складу продовольчих пайків.
Таким чином суди першої та апеляційної інстанцій обгрунтовано відмовили в частині позовних вимог щодо перерахунку пенсії з врахуванням 15% надбавки до посадових окладів військовослужбовців Управління державної охорони України за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці та виплату грошової компенсації замість продовольчого пайка.
Стосовно 30% надбавки за особливі умови служби, то як вбачається з матеріалів справи, позивач на момент звільнення отримував дану надбавку, а тому має право на включення її при розрахунку пенсії.
Відповідно до стаття 64 "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб"  (2262-12) призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (1282-12) .
Доводи касаційних скарг не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судами було допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, що призвели до неправильного вирішення спору.
За таких обставин, коли суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального та процесуального права при ухваленні судових рішень та вчиненні процесуальних дій, касаційні скарги підлягають залишенню без задоволення, а судові рішення - без змін.
Керуючись статтями 220, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) , суд -
У Х В А Л И В :
Касаційні скарги ОСОБА_1 та управління Служби Безпеки України у місті Києві залишити без задоволення, а постанову Дніпровського районного суду міста Києва від 14.12.2006 року та ухвалу апеляційного суду міста Києва від 22.05.2007 року - без змін.
Ухвала є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадків, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) .
Головуючий
(підпис)
М.I. Цуркан
Судді
(підпис)
М.I. Гурін
(підпис)
С.Є. Амєлін
(підпис)
М.Г. Кобилянський
(підпис)
В.В. Юрченко