УХВАЛА
Iменем України
"03" квітня 2007 р. Справа № 25/489 к/с № К-10809/06
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Голубєвої Г.К.
Суддів Карася О.В.
Нечитайла О.М.
Рибченко А.О.
Федорова М.О.
при секретарі судових засідань: Сорокіній Л.В.
за участю представників:
позивача: не з'явились
відповідача: Сизоненко С.В.
розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва
на постанову Київського апеляційного господарського суду від 14.03.2005 року
у справі № 25/489
за позовом Дочірнього підприємства компанії "Мідланд Трейдінг Україна"
до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2004 року Дочірнє підприємство компанії "Мідланд Трейдінг Лімітед" "Мідланд Трейдінг Україна" (далі - позивач, Дочірнє підприємство) звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва (далі - відповідач, ДПI у Святошинському районі м. Києва) від 10.08.2004 р. №0003482340/0/32557601.
Рішенням Господарського суду м. Києва від 27.01.2005 року визнано недійсним податкове повідомлення - рішення №0003482340/0/32557601 від 10.08.2004 року.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 14.03.2005 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Рішення судів по справі №25/489 мотивовані тим, що відповідач безпідставно зменшив позивачу суму бюджетного відшкодування, оскільки останній правомірно нарахував та подав податкову декларацію на дане відшкодування.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду від 14.03.2005 року та прийняти нове рішення про відмову в позові, обгрунтовуючи це тим, що суди порушили норми матеріального права, а саме: абз. 2 п. "в" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (2181-14) від 21.12.2000 р. №2181-III (далі - Закон №2181), пп.7.7.1 п. 7.7 ст. 7, пп. 7.4.1, пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (168/97-ВР) від 03.04.1997 р. №168/97-ВР.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами попередніх інстанцій позивач подав до податкового органу декларацію з ПДВ за травень 2004 року на суму 296 356, 00 грн. бюджетного відшкодування.
За результатами камеральної перевірки ДПI у Святошинському районі м. Києва було складено акт №745-23/30 від 10.08.2004 року та прийнято податкове повідомлення - рішення №0003482340/0/32557601 від 10.08.2004 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування на 290 258, 00 грн., оскільки дана сума не підтверджена податковими накладними.
Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 платник податків самостійно визначає суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Стосовно підтвердження розрахунку сум, зазначених у податковій декларації, будь-якими документами даний Закон не передбачає.
Згідно ж пп. "в" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 згаданого Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Підпунктом 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (168/97-ВР) зазначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту звітного податкового періоду.
Суди в своїх рішеннях вказують, що відповідач в акті перевірки не зазначив підстав для зменшення бюджетного відшкодування позивачу та не довів в судових засіданнях правомірність такого зменшення, в той час як позивачем надані податкові накладні, які містяться в матеріалах справи та підтверджують суму бюджетного відшкодування позивача.
Відповідно до ст. 224 КАС України ( 2747-15 ) (2747-15) суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Отже, постанова Київського апеляційного господарського суду від 14.03.2005 року та рішення Господарського суду м. Києва від 27.01.2005 року прийняті з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, суди дали правильну оцінку обставинам справи, тому суд касаційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішень судів першої та апеляційної інстанції у справі № 25/489.
Керуючись ст.ст. 210 - 232 Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) , суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва залишити без задоволення.
Постанову Київського апеляційного господарського суду від 14.03.2005 року та рішення Господарського суду м. Києва від 27.01.2005 року залишити без змін.
Справу № 25/489 повернути до господарського суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-238 Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) .
Головуючий
підпис
Голубєва Г.К.
Судді
підпис
Карась О.В.
підпис
Нечитайло О.М.
підпис
Рибченко А.О.
підпис
Федоров М.О.
З оригіналом згідно
Суддя Голубєва Г.К.