ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" грудня 2009 р. м. Київ К-12507/08
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
|
|
Бим М.Є.
|
|
|
|
|
|
|
|
Чалого С.Я.
|
|
|
|
|
Черпіцької Л.Т.
|
|
|
|
|
Харченка В.В.
|
|
|
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду у від 18 червня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві про нарахування допомоги дитині війни, –
в с т а н о в и л а :
У липні 2007 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Октябрському районі м. Полтави, про визнання незаконним дій відповідача щодо не нарахування пенсії по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 26 жовтня 2007 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2008 року рішення суду першої інстанції скасовано, ухвалено нове рішення, яким зобов’язано Управління пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру 8 мінімальних пенсій за віком, в загальній сумі 3320, 88 грн.
Не погоджуючись з судовими рішеннями у справі, Управляння Пенсійного фонду України в Октябрському районі м. Полтави подало касаційну скаргу, у якій просить скасувати рішення суду першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове, яким відмовити в задоволення позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС 1 категорії, інвалід 2 групи, захворювання якого пов’язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"має право на підвищення до пенсії.
Рішення суду першої інстанції, про відмову в задоволенні позовних вимог, мотивовано тим, що відповідно до пп. "а"п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 "Про підвищення розмірів пенсії та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" (1-2002-п)
, розрахунок пенсій, призначених відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"з 01.01.2002 проводився виходячи з розміру 19, 91 грн., мінімальний розмір пенсії, передбачений ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", не може бути нижчим для інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою 2 групи – 500 грн. Оскільки позивач з 01.09.2007 отримує пенсію у розмірі 1030,70 грн., то призначати йому пенсію мінімальну в розмірі 500 грн. є недоцільним.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає такий висновок суду не правомірним та погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про задоволення позовних вимог, оскільки, ст. 62 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік"затверджений прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць з 01.04.2007 –406 грн., а з 01.10.2007 –411 грн.
Враховуючи розмір прожиткового мінімуму діючого з 01.04.2007 розмір пенсії позивача, як учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, інваліда 2 групи повинен складати –410x8= 3280 грн., а з 01.10.2007 –411 грн. х 8 = 3288 грн.
Враховуючи, що при нарахуванні пенсії беруться розміри мінімальних пенсій, розмір яких визначається з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто для нарахуванні пенсії позивачу слід брати розміри мінімальних пенсій, передбачених ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", збільшених на 1%, відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, суд апеляційної інстанції вірно встановив що за 2007 рік позивач недоотримав кошти в сумі 3320,88.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 220, 222, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду у від 18 червня 2008 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку ст.ст. 237- 239 Кодексу адміністративного судочинства України.