ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" листопада 2009 р. м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого судді
Головчук С.В.
(суддя-доповідач),
суддів
Амєліна С.Є.,
Гуріна М.І.,
Кобилянського М.Г.,
Юрченка В.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_6
на постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 24 січня 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 06 травня 2008 року
у справі за позовом ОСОБА_6 до Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, військового комісаріату Автономної Республіки Крим про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії та стягнення заборгованості,
в с т а н о в и л а:
У жовтні 2007 року ОСОБА_6 звернувся до суду з зазначеним позовом. Просив суд визнати дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії неправомірними та зобов’язати останнього перерахувати пенсію з 01.04.2007 року та здійснити її виплату за період з 01.04.2007 року до 31.12.2007 року з урахуванням нових видів грошового забезпечення військовослужбовців Він зазначав, що після його звільнення з військової служби введено нові види додаткового грошового забезпечення, а саме: премії, яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 (594-2007-п) та наказом Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року № 175. Посилаючись на відмову відповідача провести перерахунок пенсії на підставі зазначених нормативних актів, просив задовольнити позов.
Ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 06 травня 2008 року залишено без змін постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 24 січня 2008 року, якою відмовлено у задоволенні позову.
У касаційній скарзі ОСОБА_6 просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права, зокрема ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач є пенсіонером із числа військовослужбовців, з 2002 року одержує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (2262-12) .
Питання перерахунку раніше призначених пенсій вказаній категорії пенсіонерів врегульоване статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб". Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців"від 16 грудня 2004 року № 2255-IV (2255-15) внесено зміни у Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (2262-12) . Частину третю статті 63 Закону викладено в такій редакції:
"Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом (2262-12) , або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону".
Закон набрав чинності з 01 січня 2005 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році" (594-2007-п) дозволено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству транспорту та зв'язку, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державному департаменту з питань виконання покарань і Управлінню державної охорони здійснювати у поточному році починаючи з 01 квітня преміювання військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу (насамперед осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу та осіб молодшого офіцерського складу) понад встановлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.
Граничні розміри премій, які можуть бути виплачені військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, встановлюються керівниками зазначених органів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.
На виконання вказаної постанови Міністром оборони України 14 квітня 2007 року прийнято наказ №175 "Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних Сил України", яким з 01 квітня 2007 року встановлено граничні розміри премії, яка може бути виплачена військовослужбовцям у межах видатків на грошове забезпечення за 2007 рік.
Таким чином, у період з 01 квітня 2007 року до закінчення поточного року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року №594 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у 2007 році" (594-2007-п) та наказу Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року №175 "Про встановлення граничних розмірів премії військовослужбовцям Збройних Сил України"було тимчасово дозволено преміювати працюючих військовослужбовців.
Характер та умови цього преміювання свідчать про те, що вказана премія не є новим додатковим видом грошового забезпечення, що дає підстави для перерахунку пенсії відповідно до частини 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".
Доводи касаційної скарги висновків судів першої та апеляційної інстанцій не спростовують та не дають підстав вважати, що судами неправильно застосовані норми матеріального чи процесуального законодавства, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення спору. Тому підстав для скасування ухвалених рішень колегія суддів не вбачає.
Відповідно до частини першої ст. 224 КАС України, якщо суди не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні оскаржуваних судових рішень, то суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення –без змін.
Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 24 січня 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 06 травня 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України лише за винятковими обставинами у строк та у порядку визначеними статтями 237 –239 КАС України (2747-15) .