ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" листопада 2009 р. м. Київ К-13785/08
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі :
Суддів: Бутенка В. І.,
Лиски Т. О. (доповідач),
Сороки М. О.
Штульмана І. В.,
Гашицького О. В.,
провівши в порядку касаційного провадження попередній розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Луганську ради про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди, касаційне провадження в якій відкрито за касаційною скаргою ОСОБА_5 на постанову Жовтневого районного суду м. Луганська від 16 квітня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2008 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
У червні 2007 року ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Луганську ради, в якому з урахуванням уточнень просила визнати неправомірними дії посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Луганську ради щодо призначення субсидії, а саме, призначення субсидії на всю опалену житлову площу з 01.10.2006 по 30.04.2007 ; зобов’язати відповідача оформити належним чином субсидію по опаленню на всю житлову площу із рахунку 15 % від середньомісячного сукупного доходу без урахування пенсії та погасити заборгованість у сумі 78,62 грн. перед ОКП "Луганськмежрайгаз"та ВАТ "ЛЕО"у сумі 3,09 грн.; зобов’язати відповідача оформити документи належним чином для оформлення субсидії по приватному сектору вул.. Мергельна, 10А/2 в м. Луганську по опаленню на всю опалювану житлову площу без щорічного написання заяви в комісію Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Луганську ради по призначенню субсидії; постановити окремі ухвали на адресу Міністерства праці та соціальної політики України та Луганському міському голові С. Кравченко щодо порушення норм діючого законодавства та належного виконання своїх посадових зобов’язань посадовими особами Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Луганську ради, ухвалу на адресу КРУ для проведенні перевірки діяльності Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Луганську ради із рахунку 15 % від середньомісячного сукупного прибутку; стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 43092,00 грн. та витрати на підготовку адміністративного позову –15,00 грн.
Постановою Жовтневого районного суду м. Луганська від 16 квітня 2008 року, залишеною без змін Донецького апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2008 року, в задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі на вказані судові рішення позивач ставить питання про їх скасування в зв’язку з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, та ухвалення нового рішення про задоволення позову або направлення справи на новий розгляд.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 30.11.2006 ОСОБА_5 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Луганську ради за призначенням субсидії. На підставі наданих довідок: про розмір пенсії, про нарахування та використання холодної води, про нарахування за природний газ та з місця проживання, де зазначено, що громадянка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 одна, позивачу була призначена субсидія на норму володіння, виходячи з 21 кв. м на неї та додатково 10,5 кв. м на період з 01.10.2006 по 30.04.2007.
На підставі заяви позивача від 28.03.2007 про припинення дії раніше призначеної субсидії та призначення субсидії, із урахуванням 15 % від середньомісячного сукупного доходу сім’ї з 01.01.2007 у зв’язку з набранням законної сили Постановою КМУ від 10.01.2007 № 3 (3-2007-п)
та заяви від 28.03.2007 про призначення субсидії на всю загальну опалювану площу з 01.01.2007, ОСОБА_5 була призначена субсидія 01.01.2007 по 30.04.2007 із урахуванням 15 % від середньомісячного сукупного доходу сім’ї та субсидія на всю опалювану загальну площу –36,6 кв. м.
Відповідно до абз. 1, 3 п. 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (848-95-п)
, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються, виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Як передбачено абз. 1-3 п. 13 Положення (848-95-п)
, для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає відділу (управлінню) субсидій довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці, та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями. У разі виникнення до 1 грудня 2006 р. заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги субсидія призначається за умови укладення громадянином з підприємствами - надавачами житлового-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості.
Згідно з абз. 3 п.14 вказаного Положення (848-95-п)
, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу (електроенергії), що використовуються для індивідуального опалення, надається на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за призначенням. Як виняток, за умови звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона надається на весь опалювальний період.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії", який було викладено у новій редакції, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2007 року № 3 (3-2007-п)
"Про внесення зміни до пункту 1 Постанови КМУ від 27.07.1998 року № 1156 (1156-98-п)
", якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 15 % середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива –15 % річного сукупного доходу.
Відмовляючи в задоволенні позову, суди попередніх інстанцій обґрунтовано виходили з того, що позивачу правомірно було призначено субсидію на норму володіння, виходячи з 21 кв.м на неї та додатково 10,5 кв.м у період з 01.10.2006 по 30.04.2007, оскільки з документів, наданих останньою не вбачається, що житлове приміщення, де вона мешкала є однокімнатною квартирою, при цьому відповідальність за надані відомості про майно, що вплинули або могли вплинути на визначення розміру субсидії, згідно з діючим законодавством, покладено на неї; факт звернення ОСОБА_5 до відповідача із заявою про призначення субсидії на всю загальну опалювану площу у зазначений період, не знайшов свого підтвердження.
Крім того, позивач звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Луганську ради із заявою про зупинення раніше призначеної субсидії та призначення субсидії на всю загальну площу з 01.01.2007 лише у березні 2007 року, тому законні підстави призначити субсидію із урахування 15 % від середньомісячного сукупного доходу сім’ї та субсидію на всю загальну площу 36,6 кв. м на спірний період часу у відповідача були відсутні.
Відповідно до ч.3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана правильно, а доводи касаційної скарги висновків судів не спростовують.
Керуючись ст.ст. 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Касаційну скаргу ОСОБА_5 відхилити, а постанову Жовтневого районного суду м. Луганська від 16 квітня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена за винятковими обставинами лише у випадках, з підстав, у строки та в порядку, які визначені статями 235- 239 КАС України.
Головуючий
Судді Т.О. Лиска