ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.07.2008
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Нечитайла О.М.
Пилипчук Н.Г.
Сергейчука О.А.
Степашка О.І.
Сторони не повідомлялись.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу
Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва
на постанову Господарського суду м.Києва від 27.04.2007 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2007
у справі №32/220-А
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ростаньпостач"
до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва
про визнання нечинним рішення про анулювання свідоцтва платника ПДВ, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду м.Києва від 27.04.2007, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 12.07.2007, позов задоволено повністю.
У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою відповідача, у якій ставиться питання про скасування судових рішень та прийняття нового про відмову в позові, з підстав порушення норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши у попередньому судовому засіданні повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з такого.
28.09.2006 відповідачем, на підставі абз.9 п.25.2 Положення про Реєстр платників податку на додану вартість від 03.04.2000 №208/4429 та пп. "ґ" п.9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", складений акт №5913/29-203 про анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість. Як випливає з акта, його прийняття обумовлене відсутністю оподатковуваних поставок у позивача протягом дванадцяти послідовних місяців – з липня 2005 року до липня 2006 року.
Відповідно до п.9.1., п 9.2 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" центральний податковий орган веде реєстр платників податку. Будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.
Підпунктом "ґ" п.9.8 ст.9 цього Закону передбачено, що реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), як (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб’єктів господарювання.
Порядок проведення процедури виключення платника податку на додану вартість визначено Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 №79 (z0208-00) , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 за №208/4429 (z0208-00) .
Відповідно до п.25.2.2 зазначеного Положення рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом за встановленою формою.
Дата затвердження акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість вважається днем прийняття такого рішення.
Один примірник акта зберігається в обліковій справі (реєстраційній частині) платника податків. Документи чи копії документів, на підставі яких податковий орган прийняв рішення про анулювання реєстрації, мають бути додані до цього примірника акта.
Не пізніше наступного робочого дня після затвердження один примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість надсилається податковим органом особі, реєстрацію якої анульовано, за місцезнаходженням або місцем проживання такої особи, указаним у Свідоцтві, або за наявності відомостей про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо) такої особи - за місцезнаходженням комісії. Примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість уважається надісланим (врученим) платнику податку на додану вартість, якщо його надіслано листом з повідомленням про вручення або передано під розписку самому платнику податку чи Представнику платника.
Якщо орган державної податкової служби або пошта не може вручити платнику податку примірник акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти такий акт, незнаходженням за місцезнаходженням (місцем проживання) платника податку, то працівник того структурного підрозділу, яким надсилався такий акт, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або на підставі іншої інформації оформляє відповідну довідку, у якій вказує причину, що призвела до неможливості вручення примірника акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Зазначена довідка разом з примірником акта про анулювання реєстрації, що не був вручений, долучається до облікової справи (реєстраційної частини) цього платника. Надалі примірник акта, що не був вручений, може бути переданий п ід розписку самому платнику податку чи Представнику платника в разі письмового або усного звернення їх до податкового органу, де зберігається облікова справа платника податків.
Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу може бути оскаржене особою, реєстрацію якої анульовано, відповідно до законодавства.
Відповідачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження факту надіслання примірника спірного акту позивачу в строки, передбачені пп.25.2.2 п.25 вищезазначеного Положення.
Натомість позивачем надано докази на підтвердження здійснення ним оподатковуваних операцій за період з липня 2005 року по липень 2006 року, зокрема, уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок та податку на прибуток, які були подані до ДПІ у Голосіївського району м.Києва, згідно яких позивач задекларував у червні 2006 року оподатковувані операції загальна сума яких без ПДВ складає 286483 грн., ПДВ – 57297 грн., а також докази сплати штрафних санкцій як то передбачено приписами пп.17.2 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Суди попередніх інстанцій встановивши, що викладене в акті від 28.09.2006 №5913/29-203 порушення, яке обумовило підстави для анулювання реєстрації позивача як платника ПДВ, спростовано поданими доказами, а також недотримання відповідачем вимог Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, дійшли вірного висновку про обґрунтованість позову.
Правильними є і висновки судів про порушення відповідачем п.2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" за відсутності факту будь-яких повідомлень або викликів позивача з приводу складання довідки від 30.08.2006 №2351-15/40-243, засідання комісії яка погодила анулювання реєстрації платника ПДВ та повідомлення про прийняте рішення щодо анулювання реєстрації платника ПДВ.
Доводи касаційної скарги не спростовують правильності висновків оскаржених судових рішень.
За таких обставин, судова колегія вважає, що суди першої та апеляційної інстанції повно та всебічно оцінивши обставини справи, з дотриманням норм матеріального та процесуального права, прийняли правильні рішення, підстав для задоволення касаційної скарги та скасування судових рішень немає.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва відхилити, постанову Господарського суду м.Києва від 27.04.2007 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2007 - залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.
Головуючий Л.В.Ланченко Судді О.М.Нечитайло Н.Г.Пилипчук О.А.Сергейчук О.І.Степашко