ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ
01010, м. Київ, вул. Московська, 8
УХВАЛА
Іменем України
"06" лютого 2008р. №К-6841/06
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Сергейчука О.А.
Суддів Ланченко Л.В.
Рибченка А.О.
Пилипчук Н.Г.
Федорова М.О.
секретар судового засідання Меньшикова О.Я.
за участю представників:
позивача: не викликались;
відповідача: не викликались
розглянувши в порядку попереднього розгляду касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 18.05.2005р.
у справі №5/3024-25/372
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-виробнича компанія "Львівхолод"
до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-виробнича компанія "Львівхолод" (далі по тексту – позивач, ТОВ "ТВК "Львівхолод") звернулась до Господарського суду Львівської області з позовом до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова (далі по тексту – відповідач, ДПІ у Галицькому районі м. Львова) про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 11.12.2003р. №0032801530/0.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 28.02.2005р. у справі №5/3024-25/372 (суддя Якімець Г.Г.) у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 18.05.2005р. у справі №5/3024-25/372 (головуючий суддя – Орищин Г.В., судді Бобеляк О.В., Кордюк Г.Т.) скасовано рішення Господарського суду Львівської області від 28.02.2005р.; прийнято нове рішення, яким позовні вимоги задоволено; визнано недійсним податкове повідомлення-рішення від 11.12.2003р. №0032801530/0.
ДПІ у Галицькому районі м. Львова не погоджуючись з постановою Львівського апеляційного господарського суду від 18.05.2005р. у справі №5/3024-25/372, звернулось з касаційною скаргою, в якій просить її скасувати, та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, Вищий адміністративний суд України вважає, що касаційна скарга ДПІ у Галицькому районі м. Львова не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судами попередніх інстанцій встановлено, що 11.12.2003р. ДПІ у Галицькому районі м. Львова прийнято податкове повідомлення-рішення №0032801530/0, яким позивачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 30 141,40 грн.
Податкове повідомлення-рішення від 11.12.2003р. №0032801530/0 прийнято ДПІ у Галицькому районі м. Львова на підставі акту від 11.12.2003р. №1480/15-0 (далі по тексту – Акт перевірки).
Відповідно до висновків Акту перевірки позивачем в порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" пропущено на 1 календарний день граничний строку сплати узгодженого податкового зобов’язання.
Порядок визначення податкових зобов’язань, узгодження податкових зобов’язань, погашення податкового боргу, нарахування пені та штрафних санкцій за порушення податкового законодавства визначені нормами Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (2181-14) .
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних дні, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" п.п. 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового року).
Підпунктом 4.1.5 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що останній день строку подачі податкової декларації за III квартал 2003р. припав на неділю - 09.11.2003р., тобто останнім днем строку подання податкової декларації є понеділок – 10.11.2003р.
Відповідно до вимог п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов’язання, самостійно визначення платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судами попередніх інстанцій встановлено факт сплати узгодженої суми податкового зобов’язання – 20.11.2003р., тобто протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Таким чином, судова колегія погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про те, що позивачем самостійно сплачено суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" для подання податкової декларації, а отже підстави для застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 30 141,40 грн. відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Враховуючи вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судом апеляційної інстанції належним чином з’ясовано обставини справи та дано їм належну правову оцінку. Порушень норм матеріального чи процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування постанови Львівського апеляційного господарського суду від 18.05.2005р. у справі №5/3024-25/372 не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 210 - 232 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) , суд –
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 18.05.2005р. у справі №5/3024-25/372 залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 18.05.2005р. у справі №5/3024-25/3 72 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, крім випадків, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий
(підпис)
О.А. Сергейчук
Судді
(підпис)
Л.В. Ланченко
(підпис)
А.О. Рибченко
(підпис)
Н.Г. Пилипчук
(підпис)
М.О. Федоров
З оригіналом згідно Відповідальний секретар Меньшикова О.Я.