ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних
ініціатив"
До 1) Київської міської ради (далі –відповідач-1)
2) Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу
Київради (Київської міської державної адміністрації) (далі – відповідач-2)
Про укладення договору оренди та зобов’язання вчинити дії
Суддя Ващенко Т.М. Представники сторін:
Від позивача Ясеницький Ю.І. –представник за довіреністю № б/н від
06.10.08.
Від відповідача-1 не з’явився
Від відповідача-2 Карпа В.І, - представник за довіреністю № 06-34/36112 від
02.11.07.
Рішення у справі прийнято 13.11.08. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, у зв’язку з оголошеними перервами з 07.10.08. по 14.10.08. та з 14.10.08. по 13.11.08.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив"до Київської міської ради та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про:
- укладення Договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги на Столичному шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва між Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив"та Київською міською радою в редакції, яка підписана Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив"та відповідає вимогам Закону України "Про оренду землі" (161-14)
та Типового договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04. № 220 (220-2004-п)
, та дану земельну ділянку вважати переданою з моменту набрання чинності судового рішення на умовах, визначених договором;
- зобов’язання відповідача-2 зареєструвати Договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід’ємними частинами, між Орендодавцем –Київською міською радою та Орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив", у встановленому порядку.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.09.08. порушено провадження у справі № 30/324, розгляд справи було призначено на 07.10.08. о 12-20.
06.10.08. представником відповідача-1 через канцелярію суду було подано письмовий відзив на позов, відповідно до якого Київська міська рада проти позову заперечує та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог з підстав, викладених у даному відзиві; крім того, відповідач-1 просить суд розглядати справи без участі його представника.
В судове засідання 07.10.08. представник відповідача-1 не з’явився, але через канцелярію суду 06.10.08. подав письмовий відзив на позовну заяву, відповідно до якого Київська міська рада проти позову заперечує та просить суд відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив"в задоволенні позовних вимог, та просить суд розглядати справу без участі представника відповідача-1.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.10.08. в судовому засіданні на підставі ч. 3 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України оголошено перерву до 14.10.08. о 10-15.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.10.08. в судовому засіданні на підставі ч. 3 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України оголошено перерву до 13.11.08. о 11-30.
10.11.08. через канцелярію Господарського суду міста Києва надійшла заява Закритого акціонерного товариства "Київський суднобудівний-судноремонтний завод"про вступ останнього у справу № 30/324 в якості третьої особи.
У судовому засіданні 13.11.08. представник позивача проти залучення Закритого акціонерного товариства "Київський суднобудівний-судноремонтний завод"до участі у справі № 30/324 в якості третьої особи заперечив.
Представник відповідача-2 залишив розгляд питання про залучення Закритого акціонерного товариства "Київський суднобудівний-судноремонтний завод"до участі у справі № 30/324 в якості третьої особи на розсуд суду.
Розглянувши в судовому засіданні 13.11.08. вищезазначену заяву Закритого акціонерного товариства "Київський суднобудівний-судноремонтний завод", суд вважає за необхідне її відхилити, з тих підстав, що заявником не наведено суду достатнього обґрунтування на підтвердження викладених в заяві обставин.
Представник позивача в судовому засіданні 13.11.08. підтримав свої позовні вимоги та просить суд їх задовольнити.
Крім того, позивачем заявлено усне клопотання про покладення судових витрат на Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив".
Відповідач-2 письмовий відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не надав.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані матеріали справи, та заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України (2768-14)
визначено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
У відповідності до положень ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської міської ради належить розпорядження землями територіальної громади міста Києва, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу, а також вирішення інших питань в галузі земельних відносин відповідно до Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Згідно ч. 5 ст. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Рішенням Київської міської ради від 01.10.07. № 392/3226 "Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги на Столичному шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва"Товариству з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"передано у довгострокову оренду на 15 років земельну ділянки, площею 12,83 га для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги на Столичному шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва за рахунок земель запасу рекреаційного призначення.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Пунктом 5.4. зазначеного рішення встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"має у місячний термін звернутися до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) із клопотанням щодо винесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та виготовлення документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
Як підтверджується матеріалами справи, на виконання рішення Київської міської ради від 01.10.07. № 392/3226 Товариством з обмеженою відповідальністю "Стафед"за замовленням Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"розроблено технічну документацію із землеустрою зі складання договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги на Столичному шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва та здійснено роботи по винесенню меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).
Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Таким чином, підставою для укладення договору оренди земельної ділянки між Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"та Київською міською радою є рішення Київської міської ради від 01.10.07. № 392/3226 "Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги на Столичному шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва".
Положеннями ст. 181 Господарського кодексу України визначено загальний порядок укладення господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Частиною 3 ст. 181 Господарського кодексу України передбачено, що сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні.
Згідно з ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"надіслало до Київської міської ради лист від 09.07.08. з пропозицією укласти договір оренди земельної ділянки та два примірники проекту договору оренди земельної ділянки, підписані з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив".
Таким чином, на виконання статей 181 і 188 Господарського кодексу України договір оренди земельної ділянки підписано позивачем та передано на підпис до Київської міської ради, яка у двадцятиденний термін зобов’язана була забезпечити її підписання або надати позивачу два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаною угодою.
Однак у встановлений ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України термін, з боку Київської міської ради жодних зауважень щодо вказаного проекту договору оренди земельної ділянки на адресу Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"не надійшло.
Відповідно до листа Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) договір оренди земельної ділянки Київською міською радою не підписаний.
Доказів зворотнього відповідачем-1 суду не надано.
Відповідно до ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міський голова укладає договір від імені територіальної громади та на підставі рішень Київської міської ради.
Відповідач-1 у своєму відзиві зазначає, що відповідно до ст. 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору.
Крім того, положеннями ст. 180 Господарського кодексу України та ст. 638 Цивільного кодексу України договір вважається укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
А тому, у разі задоволення судом позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив", будуть порушені вищезазначені норми чинного законодавства щодо можливості Київської міської ради вільно, за власним волевиявленням укладати договір оренди земельних ділянок.
Але суд не може погодитьсь з таким твердженням відповідача-1, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
З наведеного вбачається, що якщо Київська міська рада прийняла рішення про передачу земельної ділянки, в межах повноважень визначених законом та відповідно до чинного законодавства, у міського голови немає законних підстав ухилятись від підписання договору оренди земельної ділянки.
Щодо позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про зобов’язання зареєструвати договір оренди земельної ділянки між Орендодавцем –Київською міською радою та орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив", у встановленому порядку, то дані вимоги також підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Згідно ст. 20 Закону України "Про оренду землі" укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.
Відповідно до ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить реєстрація суб’єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.
У відповідності до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.02. № 182/342 (ra_182023-02)
, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.
Відповідно до п. 6 рішення Київської міської ради від 29.05.08. № 433/593 (ra0433023-03)
"Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві"Київська міська рада доручила Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) у повному обсязі здійснювати підготовку документів що посвідчують право власності та користування, відповідно до п. "з"ст. 9 п. "є"ст. 184 Земельного кодексу України.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Інших обґрунтувань, ніж ті, що наведені позивачем у позовній заяві, суду надано не було.
Відповідно до п. 36 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 07.04.08 (v_211600-08)
. № 01-8/211 суд задовольняє позов про спонукання укласти договір та визнає договір укладеним з дня набрання чинності рішенням суду, в разі, якщо встановить, що існує правовідношення, в силу якого сторони зобов’язані укласти договір, але одна із сторін ухиляється від цього.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до усного клопотання позивача витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр Екологічних ініціатив".
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 75, 77, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"задовольнити повністю.
2. Визнати укладеним Договір оренди земельної ділянки для будівництва експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги на Столичному шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва між Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"(01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 26, код ЄДОРОУ 33302340) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141), в редакції яка підписана Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"та відповідає вимогам Закону України "Про оренду землі" (161-14)
та Типового договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04. 220 на умовах, визначених договором:
"ДОГОВІР оренди земельної ділянки
Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) - далі у тексті –"Орендодавець", в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"(код ЄДОРОУ 33302340, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 26, зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 18.02.2005 р. за № 1 70102 0000 006022), далі у тексті –"Орендар", в особі директора Ткаченка Сергія Михайловича, який діє на підставі Статуту- з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті –Договір) про нижченаведене:
1. Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі рішення Київської міської ради від 01.10.2007 р. № 392/3226, передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі –об’єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.
2. Об’єкт оренди
2.1. Об’єктом оренди відповідно до цього договору є земельна ділянка з наступними характеристиками:
- місце розташування –столичне шосе (16-й км, затока Старик) у Голосіївському районі м. Києва;
- розмір –126230 кв.м.;
- цільове призначення –для будівництва експлуатації та обслуговування рекреаційного та екологічно-освітнього комплексу із благоустроєм прибережної смуги;
-кадастровий номер –8000000000:90:178:0002.
2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки –згідно з довідкою Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
3. Строк дії договору
3.1. Договір укладено на 15 (п’ятнадцять) років.
4. Орендна плата
4.1. Визначена цим договором орендна плата за земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою у грошовій формі.
4.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 3 (трьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки.
4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього договору.
4.4. Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
4.5. Орендна плата вноситься орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 21481270000, КЕКД 1050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: УДК у Голосіївському р-ні м. Києва, ідентифікаційний код 26077879.
4.6. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватись Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов’язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.
4.7. Розмір орендної плати може переглядатись у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз на рік.
4.8. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
4.9. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування Земельної ділянки.
5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
5.1. Умови обтяження стану об’єкта оренди:
- на земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов’язана з цільовим призначенням земельної ділянки. Зміна цільового призначення земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у зв’язку зі зміною цільового призначення земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення, сплачує Орендар.
5.2. Обмеження та сервітути щодо земельної ділянки на день підписання цього договору відсутні.
6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
6.1. Земельна ділянка є переданою в день державної реєстрації цього Договору.
6.2. Право на оренду земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.
7. Умови повернення земельної ділянки
7.1. Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
7.2. орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов’язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв’язується у судовому порядку.
8. Права та обов’язки сторін
8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримання місцевих правил забудови;
- своєчасного внесення орендної плати;
- дострокового розірвання договору;
- Відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього договору;
8.2. Орендодавець зобов’язаний:
- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися земельною ділянкою;
- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього договору.
8.3. Орендар має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;
- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку інші будівлі і споруди;
- у разі розірвання Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування понесених збитків відповідно до чинного законодавства;
- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов’язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору;
- переважне право на купівлю земельної ділянки у разі її продажу.
8.4. Орендар зобов’язаний:
- приступати до використання земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після державної реєстрації Договору;
- завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою у встановленому порядку;
- використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;
- своєчасно вносити орендну плату;
- забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представників контролюючих органів;
- повернути земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;
- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування земельної ділянки про сплату орендної плати;
- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 21.08.2007 № 19-8572, Київської міської санепідемстанції від 21.08.2007 № 1430, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києва від 20.08.2007 № 05-08/6145, Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд"від 24.07.2007 № 148-1510, комунального підприємства "Лісопаркове господарство "Конча-Заспа"від 23.07.2007 № 401, Київського обласного управління лісового та мисливського господарства від 13.08.2007 № 01-04//357, Головного управління охорони культурної спадщини від 13.08.2007 № 6032;
- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки;
- питання відшкодування відновлюючої вартості зелених насаджень (акт технічного обстеження лісових площ, замовлених для потреб з виведення їх із складу лісового фонду від 23.07.2007, виданий КП "Лісопаркове господарство "Конча-Заспа") та інші питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;
- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київради від 27.02.2003 "271/431 "Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва";
- частину земельної ділянки в межах прибережних захисних смуг використовувати без права будівництва будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних) відповідно до вимог статті 61 Земельного кодексу України.
- у п’ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу з місцем розташування земельної ділянки.
8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов’язки, визначені законодавством України.
9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини
9.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини несе Орендар.
10. Страхування Об’єкта оренди
10.1. Сторони домовились про те, що Орендар має право застрахувати об’єкт оренди.
11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору
11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте у встановленому порядку.
11.2. Витрати, пов’язані з внесенням змін та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.
11.3. Договір оренди припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності, встановленому законодавством України;
- поєднання в одній особі власника земельної ділянки та Орендаря;
Ліквідації юридичної особи –Орендаря.
11.4. Припинення договору шляхом розірвання.
Договір може бути розірваний:
- за взаємною згодою сторін;
- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;
11.5. Договір може бути дострокова розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов’язків у пунктах 5.1. та 8.4. цього Договору.
11.6. Поновлення Договору:
- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов’язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору письмово повідомити Орендодавця про намір продовжити його дію;
- у разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
11.7. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов’язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов’язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов’язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.
11.8. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи –Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та вирішення спорів
12.1. У разі невиконання своїх зобов’язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.
12.2. У разі невиконання Орендарем умов цього Договору та обов’язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.
12.3. Сторона, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
12.4. усі спори, що пов’язані із виконанням цього Договору, судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.
13. Суборенда земельної ділянки
13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.
13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду, шляхом прийняття в установленому порядку відповідного рішення.
13.3. Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.
14. Прикінцеві положення
14.1. Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник –для зберігання у Орендаря, один –для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчої органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
14.2. Невід’ємною частиною цього Договору є:
- план земельної ділянки;
- кадастровий план земельної ділянки;
- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- акт приймання-передачі земельної ділянки.
3. Зобов’язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код ЄДРПОУ 261990097) зареєструвати Договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід’ємними частинами, між Орендодавцем –Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) та Орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр екологічних ініціатив"(01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 26, код ЄДОРОУ 33302340) у встановленому порядку.
4. Після вступу рішення в законну силу видати наказ.
5. Рішення вступає в закону силу після десятиденного терміну з дня його прийняття, оформленого у відповідності до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.