ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"01" жовтня 2008 р.
Справа № 28/316-07-9002
( Додатково див. постанову Одеського апеляційного господарського суду (rs3753097) )
За позовом Одеський державний технікум економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти та науки України;
до відповідача Комунальне підприємство "Одеське міське бюро технічної інвентаризаціїта реєстрації об'єктів нерухомості" Одеська міська рада
третя особа з самостійними вимогами: Міністесртво освіти і науки України
про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном
Суддя Гуляк Г.І.
Представники:
Від позивача: Заклада В.І. –за дорученням.
Від відповідача: Щеглаков А.М. - за дорученням.
Від відповідача: Нікішев О.В., Дягілєв О.В. –за дорученням;
Від третьої особи: Древницька О.В. –за дорученням.
СУТЬ СПОРУ: позивач – Одеський державний технікум економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України, звернувся до господарського суду Одеської області з позовом про усунення перешкод у здійснені права користування та розпорядження майном та просить суд зобов’язати Комунальне підприємство "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості"усунути перешкоди у здійснені права користування та розпорядження Одеським державним технікумом економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України нерухомим майном - нежитловими приміщеннями цокольного та першого поверхів загальною площею 256,2 кв.м., розташованих за адресою: місто Одеса вул..Троїцька,25, шляхом скасування запису у Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради та внесення запису у Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права державної власності Міністерства освіти і науки України.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що згідно постанови Одеського апеляційного господарського суду від 17 квітня 2007 року по справі №28/477-06-11364А визнано нечинним рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради від 30 вересня 2004 року за №600 "Про реєстрацію об’єктів комунальної власності міста Одеси"на підставі якого було видано свідоцтво на право власності –територіальній громаді міста Одеси в особі Одеської міської ради.
30 січня 2008 року представник КП "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та РОН"надав до канцелярії суду клопотання про припинення провадження у справі, на думку відповідача вказана справа підсудна адміністративному суду, а провадження у даній справі підлягає припиненню на підставі п.1 ст. 80 ГПК України. Таке ж клопотання було подано представником Одеської міської ради 30 січня 2008 року.
Представник позивача 13 лютого 2008 року звернувся до суду з клопотанням про залучення до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору –Міністерство освіти і науки України та надано уточнення позовних вимог, згідно яких позивач просить суд усунути перешкоди у здійсненні права користування та розпорядження Одеським державним технікумом економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України нерухомим майном –нежитловими приміщеннями цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., розташованих за адресою: місто Одеса вул.Троїцька,25, шляхом визнання недійсним запису у Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м. розташованих в місто Одеса вул.Троїцька,25, та визнати недійсним свідоцтво про право власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., розташованих в місто Одеса вул.Троїцька,25, та визнати право Одеського державного технікуму економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України на реєстрацію права власності на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м. розташованих в місто Одеса вул.Троїцька,25.
Ухвалою суду від 13 лютого 2008 року клопотання позивача задоволено та залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору –Міністерство освіти і науки України. Також ухвалою суду від 13 лютого 2008 року строк розгляду справи продовжено до 14 квітня 2008 року, за клопотанням сторін.
Представник Одеської міської ради 27 лютого 2008 року надав клопотання про припинення провадження у справі на підставі п.1 ст. 80 ГПК України.
Міністерство освіти і науки України 24 березня 2008 року звернулося до господарського суду Одеської області з позовною заявою, як третя особа яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору та просить суд визнати право державної власності в особі Міністерства освіти і науки на нерухоме майно – приміщення, загальною площею 2863,87 кв.м. напівпідвалу, І, ІІ, ІІІ, ІV поверхів у фасадному флігелі, цокольного та І-ІV поверхів у дворовому флігелі, що розташовані за адресою: місто Одеса вул..Троїцька,25 та усунути перешкоди у здійсненні права користування та розташування Міністерства освіти і науки України нерухомим майном –нежитловим приміщенням цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одесі по вул..Троїцькій,25, шляхом визнання недійсним запису у Реєстрі права власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одесі вул..Троїцька,25 та визнати недійсним свідоцтво про право власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одесі вул..Троїцька, 25 та визнати право Одеського державного технікуму економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України та реєстрацію права власності на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одеса вул..Троїцька,25. Ухвалою суду від 24 березня 2008 року залучено до участі у справі третю особу з самостійними вимогами –Міністерство освіти і науки України. Також ухвалою суду від 24 березня 2008 року залучено до участі у справі іншого відповідача –Одеську міську раду.
14 квітня 2008 року за вхідним №7610 позивач звернувся до господарського суду Одеської області з заявою про припинення провадження у справі у зв’язку з відмовою від позову.
17 квітня 2008 року справу було направлено до Одеського апеляційного господарського суду, для розгляду апеляційної скарги Одеської міської ради, 5 травня 2008 року справу повернуто у зв’язку з відмовою у прийнятті апеляційної скарги.
Ухвалою суду від 21 травня 2008 року провадження у справі зупинено та супровідним листом від 22 травня 2008 року справу направлено до Одеського апеляційного господарського суду, для подальшого скерування до Вищого господарського суду України, для розгляду касаційної скарги. Вищий господарський суд України своєю постановою від 30 липня 2008 року касаційну скаргу Одеської міської ради залишити без задоволення, а ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 22 квітня 2008 року у справі №28/316-07-9002 господарського суду Одеської області –без змін.
Ухвалою суду від 3 вересня 2008 року провадження у справі поновлено та призначено справу до судового розгляду.
15 вересня 2008 року Міністерством освіти і науки України подано заяву про уточнення позовних вимог, згідно яких просить суд визнати право державної власності в особі Міністерства освіти і науки на нерухоме майно –приміщення, загальною площею 2863,87 кв.м. напівпідвалу, І, ІІ, ІІІ, ІV поверхів у фасадному флігелі, цокольного та І-ІV поверхів у дворовому флігелі, що розташовані за адресою: місто Одеса вул..Троїцька,25 та усунути перешкоди у здійсненні права користування та розташування Міністерства освіти і науки України нерухомим майном –нежитловими приміщеннями цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одесі по вул..Троїцькій,25, шляхом визнання недійсним запису у Реєстрі права власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одесі вул..Троїцька,25 та визнати недійсним свідоцтво про право власності територіальної громади міста Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у місті Одесі вул..Троїцька, 25 та визнати право Міністерства освіти і науки України на реєстрацію права державної власності на нежитлові приміщення, загальною площею 2863,87 кв.м. напівпідвалу І, ІІ, ІІІ, ІV поверхів у фасадному флігелі, цокольного та І-ІV поверхів у дворовому флігелі, що розташовані за адресою: місто Одеса вул..Троїцька,25.
Представник позивача в судове засідання з’явився, позовну заяву Міністерства освіти і науки України підтримує та просить суд її задовольнити, а провадження за позовом Одеського державного технікуму економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України припинити у зв’язку з відмовою від позову.
Представник відповідача Одеської міської ради в судове засідання з’явилися, позовні вимоги не визнають та просять суд припинити провадження у справі у зв’язку з тим, що спір не підлягає розгляду у господарських судах на підставі п.1 ст. 80 ГПК України.
Представник відповідача КП "МБТІ та РОН"в судове засідання з’явився, підтримує позицію представників Одеської міської ради.
Представник третьої особи в судове засідання з’явився, свої позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд. –
ВСТАНОВИВ:
Виконавчим комітетом Одеської міської ради 30 вересня 2004 року на підставі розпоря дження Одеського міського голови від 20 січня 2003 року за № 59-01р "Про оформлення свідоцтва на право власності на об'єкти нерухомого майна" було прийнято рішення за № 600 "Про реєст рацію об'єктів комунальної власності м. Одеси". Вказаним рішенням доручено Комунальному підприєм ству "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості"провести технічну інвентаризацію об'єкта нежитлового фонду комунальної власності приміщення цокольного та 1-го поверхів, розташованого за адресою: м. Одеса, вул.Троїцька,25 (лівоворотній флігель), оформити та видати Одеській міській раді свідоц тво про право власності на об'єкт, зазначений у пункті 1.1. цього рішення, та зареєструвати його за Одеською міською радою. Виконавчий комітет Одеської міської ради 19.10.2004 р. видав свідоцтво про право власності територіальної громади м. Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів загальною площею 256,2 кв.м розташованих у м. Одеса по вул. Троїцька,25 та Комунальне підприємство "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості"зареєструвало право власності територіальної громади м. Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цо кольного та першого поверхів загальною площею 256,2 кв.м, розташованих у м. Одеса по вул. Троїцька,25,
Постановою Одеського апеляційного господарського суду у справі № 28/477-06-11364А від 17 квітня 2007 року рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 600 від 30 вересня 2004 року "Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси" визнано нечинним, оскільки спірне майно з 1958 року знаходиться на балансі Одеського державного технікуму еконо міки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України та є об'єктом державної власності, здійснення функцій щодо управління цим майном покладено на Міністерство освіти і науки України на праві повного господарського відання.
20 листопада 1958 року Виконкомом Одеської міської ради депутатів трудящих прийняв рішення за № 1018 "Про передачу на баланс Одеського технікуму радянської торгівлі частини будинку по вул. Ярославського,25 для переміщення його з вул. Чорноморської,1", згідно якого прийнято рішення у разі згоди Міністерства торгівлі УРСР здійснити обмін приміщеннями, а саме: з балансу д/г № 17 на баланс технікуму передати приміщення, звільнені обласним управлінням сільського господарства та їдальні по вул. Ярославського, 25, для переміщення технікуму та гуртожитку з вул. Куйбишева, 37. " 27 листопада 1958 року Виконком Одеської обласної ради депутатів трудящих, розглянувши рішення Виконкому Одеської міської ради депутатів трудящих №1018 від 20.11.1958 р. про передачу будинку по вул. Ярославського, 25 з балансу міської ради депутатів трудящих на баланс торговельного технікуму та будинку торговельного технікуму по вул. Чорноморській, 1 на баланс міської ради депутатів трудящих, прийняв рішення за № 1096, згідно якого будинок по вул. Ярославського,25 підлягав передачі на баланс технікуму та на баланс Одеської міської ради депутатів трудящих підлягав передачі будинок по вул. Чорноморській,1.
Одеський технікум радянської торгівлі в результаті реорганізації та перейменувань має назву Одеський державний технікум економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України та є державним закладом, який заснований на майні загальнодержавної форми власності.
Приміщення напівпідвалу, І, П, Ш,ІУ поверхів у фасадному флігелі, цокольного та І-ГУ поверхів у дворовому флігелі, що розташовані за адресою : м. Одеса, вул. Троїцька, 25, знаходяться на балансі Одеського державного технікуму економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України з 1958 року.
Згідно пп. 37 п.4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого Указом Президента України від 07.06.2000 року № 773/2000 (773/2000) , Міністерство освіти і науки України здійснює відповідно до законодавства функції з управління об'єктами державної власності, що належать до сфери його управління.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України "Про передачу до функціонального управління Міністерства освіти України закладів колишнього Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України" від 25 грудня 1992 року № 719 (719-92-п) вищі навчальні заклади передані Міністерству освіти України.
Згідно наказу міністра освіти України "Про передачу навчальних закладів Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі до системи Міністерства освіти України" від 18.01.1993 року № 15 Одеський технікум торгівлі та громадського харчування прийнятий до системи Міністерства освіти України.
Оцінивши наявні в матеріалах та досліджені в судовому засіданні докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Міністерства освіти і науки України підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позов про визнання права власності - це позадоговірна вимога власника майна про констатацію перед третіми особами факту приналежності позивачу права власності на майно.
Підставою позову є обставини, що підтверджують наявність у позивача права власності. Необхідною умовою захисту права власності шляхом його визнання служить підтвердження позивачем своїх прав на майно.
Відповідно до ст. 386 ЦК України власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушен ню, а ст. 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред’явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Вирішуючи спори, пов'язані з правом власності, суд виходить з того, що підтвердженням наявності такого права можуть бути документи, що фіксують, підтверджують і оформлюють безпосередньо самі юридичні факти, на підставі яких у власника виникає (до нього переходить) право власності.
Підпунктом 38 п. 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, за твердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2006 року № 1757 (1757-2006-п) , Міністерство освіти і науки здійснює відповідно до законодавства функції з управління об'єктами державної власності, що належать до сфери його управ ління та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України "Про передачу до функціонального управління Міністерства освіти України закладів колишнього Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України" від 25 грудня 1992 року № 719 (719-92-п) вищі навчальні заклади передані Міністерству освіти України. Згідно наказу міністра освіти України "Про передачу навчальних закладів Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі до системи Міністерства освіти України" від 18.01.1993 року № 15 Одеський технікум торгівлі та громад ського харчування прийнятий до системи Міністерства освіти України. В свою чергу Одеський технікум радянської торгівлі в результаті реорганізації пере йменовано в Одеський державний технікум економіки та мене джменту торгівлі Міністерства освіти і науки України та є державним закладом, який заснований на майні загальноде ржавної форми власності.
Майно, що знаходиться на балансі Одеського державного технікуму еконо міки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України є об'єктом державної власності, здійснення функцій щодо управління цим майном покла дено на Міністерство освіти і науки України на праві повного господарського ві дання. Правом господарського відання згідно із частиною першою статті 136 ГК України є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках.
До державної власності в Україні на підставі ст. 31 Закону України "Про власність" належать загальнодержавна власність і власність адміністративно-територіальних одиниць (комунальна власність) та ст. 32 цього ж Закону визначає, що суб'єктом права загальнодер жавної власності є держава в особі Верховної Ради України, а управління об'єктом державної власності згідно з чинним законодавством здійснює Кабінет Міністрів.
Декретом "Про управління майном, що є у загаль нодержавній власності" від 15 грудня 1992 р. № 8-92 (8-92) Кабінет Міністрів України поклав здійснення функцій з управління майном, що є у загальнодержавній вла сності, на міністерства та інші підвідомчі органи державної виконавчої влади.
У зв'язку з поділом державної власності на загальнодержавну та комунальну Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 5 листопада 1991 р . №311 (311-91-п) "Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (респу бліканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю)", якою затверджено перелік державного майна Украї ни, яке передається до власності адміністративно-територіальних одиниць. По становою також встановлено порядок розмежування майна між власністю облас тей, міст, районів та інших адміністративно-територіальних одиниць.
Частиною 1 ст. 393 ЦК України передбачено, що правовий акт органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові та порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується. Відповідно до ч. 2 ст. 393 ЦК України власник майна ( особа, у якої знахо диться у володінні на праві господарського віддання), права якого порушені вна слідок видання правового акта, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта. Постановою Одеського апеляційного господарського суду у справі № 28/477-06-11364А рішення виконкому Одеської міської ради № 600 від 30.09.2004 р. "Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси" визнано нечинним, вказана постанова набрала чинності, доказів оскарження відповідачами не надано.
Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 року N 1952-ІУ (1952-15) , який визначає пра вові, економічні, організаційні засади створення у складі державного земельного кадастру єдиної системи державної реєстрації речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно, обмежень цих прав та Тимчасовим положенням про по рядок реєстрації права власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 28.01.2003р. за № 6/5 (z0066-03) , визначено вичерпний перелік документів для державної реєстрації прав на нерухоме майно та встановлено винятковий перелік випадків оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна органами місцевого самоврядуван ня.
Переліченими нормативними документами визначено перелік правовстановлюючих документів та документів, на підставі яких здійснюється оформлення об'єктів нерухомого майна, передбачено випадки, в яких оформлення права вла сності на об'єкти нерухомого майна здійснюється з видачею свідоцтва про право власності та проводиться органами місцевого самоврядування.
Відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власно сті, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості регулюються нормами Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" (1952-15) , що визначено ст. 1 цього Закону, відповідна державна реєстрація - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжу ється внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на не рухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, тери торіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, зокрема, право власності на нерухоме майно.
Згідно зі ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" підставою для дер жавної реєстрації прав, що посвідчують виникнення, перехід, припинення речо вих прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, є акти органів державної влади або органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, якщо вони прийняті у межах повноважень, визначених законом.
Реєстрацію об'єктів нерухомого майна та прав на них здійснює у Реєстрі прав власності на нерухоме майно Бюро технічної інвентаризації згідно із вимо гами Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року № 7/5 (z0157-02) , наказу Міністерства юстиції України від 28 січня 2003 ро ку № 6/5 (z0066-03) , шляхом внесення запису до Реєстру.
Відповідно до п. 3.3 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно (z0157-02) у реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено, якщо заявлене право вже зареєстроване. Пунктом 3.8 Тимчасового положення встановлено, що після прийняття рі шення реєстратором та внесення запису до Реєстру прав на правовстановлювальних документах робиться відмітка (штамп) про реєстрацію відповідних прав, видається витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно, який є не від'ємною частиною правовстановлювального документа.Згідно п.1.2 Порядку ведення Реєстру прав власності на нерухоме майно бюро технічної інвентаризації приймають заяви про внесення записів до Реєстру прав, внесення змін до записів, скасування записів у Реєстрі прав, приймають запити, надають витяги з Реєстру прав та виконують інші функції, передбачені цим Порядком.
Таким чином, правовстановлювальними документами, на підставі яких здій снюється перехід права власності на об'єкт нерухомого майна (відчуження), є витяг про реєстрацію права власності на це нерухоме майно.
Згідно ст. 182 ЦК України об'єкти нерухомості підлягають обов'язковій державній реєстрації. Відповідно до вимог ст. 391 ЦК України власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Законом встановлено обов'язок місцевого органу державної реєстрації прав провести реєстрацію у встановленому порядку.
В процесі розгляду справи з боку відповід ачів суду не було доведено про необґрунтованість позовних вимог позивача або надано будь-які докази, якими ці вимоги б спростовувалися.
Підсумовуючи наведене та виходячи з наявних у матеріалах справи доказів, норм Цивільного кодексу України (435-15) та Господарського кодексу України (436-15) , суд оцінює позицію Одеської міської ради та КП "МБТІ та РОН" необґрунтованою та безпідставною, а вимоги Міністерства освіти і науки України законними та обгрунтованими.
На підставі ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати по сплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок відповідачів.
Клопотання позивача про припинення провадження у справі підлягає задоволенню та суд відповідно до ч.4 ст. 80 ГПК України, припиняє провадження у справі у разі відмови від позову.
Керуючись ст.ст. 44, 49, п.4 ст.80, ст.. 82-85 ГПК України (1798-12) , суд, -
ВИРІШИВ:
1. Провадження в частині позовних вимог Одеського державного технікуму економіки та менеджменту торгівлі Міністерства освіти і науки України припинити.
2. Позов Міністерства освіти і науки України задовольнити повністю.
3. Визнати право державної власності в особі Міністерства освіти і науки України на нерухоме майно - приміщення, загальною площею 2863,87 кв. м., напівпідвалу, 1,П.Ш, 1У поверхів у фасадному флігелі, цокольного та 1- 1У поверхів у дворовому флігелі, що розташовані за адресою : м. Одеса по вул. Троїцька, 25,
3. Усунути перешкоди у здійсненні права користування та розпорядження Міністерством освіти і науки України нерухомим майном - нежитловими приміщеннями окольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв. м, розташованих у м.Одесі по вул. Троїцька,25 шляхом визнання недійсним запису у Реєстрі прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності територіальної громади м. Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м., що розташовані у м. Одесі по вул. Троїцька, 25, та визнати недійсним свідоцтво про право власності територіальної громади м. Одеси в особі Одеської міської ради на нежитлові приміщення цокольного та першого поверхів, загальною площею 256,2 кв.м, що розташовані у м. Одесі по вул. Троїцька,25.
4. Визнати право Міністерства освіти і науки України на реєстрацію права державної власності на нежитлові приміщення, загальною площею 2863,87 кв.м. напівпідвалу 1,П.Ш, 1У поверхів у фасадному флігелі, цокольного та 1- 1У поверхів у дворовому флігелі, що розташовані за адресою: м. Одеса по вул. Троїцька,25.
5. Стягнути солідарно з Комунального підприємства "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості"(65000 м. Одеса вул.. Троїцька 25), Одеської міської ради (65000 м. Одеса Думська площа,1) на користь міністерства освіти і науки України (01135 м. Київ вул. Перемоги, 10) витрати по сплаті державного мито в сумі 340 /триста сорок/ гривень, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового
процесу в сумі 118 /сто вісімнадцять/ гривень.
Рішення суду набирає чинності згідно ст. 85 ГПК України.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписане 6 жовтня 2008 року.
Суддя
Гуляк Г.І.