ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
    
      
        | 11.06.09 р. Справа № 25/106пд | 
    
Суддя господарського суду Донецької області І.А.Бойко
при секретарі судового засідання О.М. Якименко
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" м. Горлівка Донецької області в особі Краматорських електричних мереж м. Краматорськ Донецької області
до відповідача обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк (виробнича одиниця "Краматорськміжрайтепломережа")
про спонукання до прийняття спірних пунктів договору в редакції позивача
За участю представників сторін:
від позивача: Хомовський С.М. – юрисконсульт (довіреність № 25-09 "КР" від 29.12.2008);
від відповідача: Антофій М.О. – провідний юрисконсульт (довіреність № юр/1106 від 06.04.2009), Фоменко О.В. – інженер (довіреність № юр/1783 від 11.06.2009)
Позивач – відкрите акціонерне товариство "Донецькобленерго" м. Горлівка Донецької області в особі Краматорських електричних мереж м. Краматорськ Донецької області звернувся до господарського суду з позовом до обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк (виробнича одиниця "Краматорськміжрайтепломережа") про спонукання до прийняття п. 2.3.6., п. 3.1.5., абзацу 5 п. 5.7., п. 9.1. договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, абзацу 3 п. 2 Додатку № 4 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, п. 4 Додатку № 5 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, пункт 5 Додатку № 16 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 та п. 4 Додатку № 17 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 в редакції ВАТ "Донецькобленерго".
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на договір про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, супровідний лист за вих. № 501/08 від 06.04.2009, протокол розбіжностей до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, Додаток № 4 "Порядок визначення обсягу електричної енергії та його вартості у разі завантаження схеми обліку нижче мінімально допустимого рівня та у разі невідповідності температурного режиму експлуатації засобів обліку вимогам, визначеним нормативно-технічними документами та/або паспортними даними засобів обліку" до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, Додаток № 5 "Порядок розрахунків" до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, Додаток № 16 "Акт фіксації показань приладів обліку" до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, Додаток № 17 "Двосторонній акт фіксації показань приладів обліку на об’єктах споживача" до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009.
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги підтримав у повному обсязі; надав для залучення до матеріалів справи копію довідки з ЄДРПОУ АБ № 202587, яка судом оглянута та залучена до матеріалів справи.
У відзиві на позовну заяву (вих. № юр/1784 від 11.06.2009) відповідач, з посиланням на положення ПКЕЕ, просить п. 2.3.6., п. 3.1.5., абзац 5 п. 5.7., п. 9.1., абзац 3 п. 2 Додатку № 4, п. 5 Додатку № 16 та п. 4 Додатку № 17 прийняти в редакції ОКП "Донецьктеплокомуненерго"; проти викладення п. 4 Додатку № 5 до договору в редакції позивача відповідач не заперечує. До відзиву додав копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, копію довідки з ЄДРПОУ АБ № 203657 та копію довіреності на представника. Зазначені документи долучені до справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарським судом 
ВСТАНОВЛЕНО
Відкрите акціонерне товариство "Донецькобленерго" м. Горлівка в особі Краматорських електричних мереж в порядку ст. 181 Господарського кодексу України, у відповідності з вимогами Закону України "Про електроенергетику" (575/97-ВР)
         та Правил користування електричною енергією, надало обласному комунальному підприємству "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк (виробнича одиниця "Краматорськміжрайтепломережа") проект договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 з додатками до цього договору для розгляду та підписання.
ОКП "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк (виробнича одиниця "Краматорськміжрайтепломережа") проект договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 підписало з протоколом розбіжностей.
В результаті вжитих заходів щодо врегулювання виниклих розбіжностей, залишилися неврегульованими п. 2.3.6., п. 3.1.5., абзацу 5 п. 5.7., п. 9.1. договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, абзацу 3 п. 2 Додатку № 4 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, п. 4 Додатку № 5 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, пункт 5 Додатку № 16 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 та п. 4 Додатку № 17 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, які були передані ВАТ "Донецькобленерго" в особі Краматорських електричних мереж на розгляд суду.
Так, позивач пропонував п. 2.3.6. договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 (далі – договір) викласти наступним чином: "Споживач зобов’язується ... Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред’явленням службового посвідчення до електроустановок, засобів (систем) обліку електроенергії, приладів вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії, як власних, так і субспоживачів, а також для контролю дотримання встановлених режимів споживання електроенергії та потужності, виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПКЕЕ порядку.".
Відповідач в протоколі розбіжностей до договору доповнив п. 2.3.6. та виклав його в наступній редакції: "Споживач зобов’язується ... Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред’явленням службового посвідчення до електроустановок, засобів (систем) обліку електроенергії, приладів вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії, як власних, так і субспоживачів, а також для контролю дотримання встановлених режимів споживання електроенергії та потужності, виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПКЕЕ порядку у присутності відповідальної особи Споживача.".
Позивач свою позицію щодо п. 2.3.6. ґрунтує на підпункті 15 п. 10.2. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 (z0417-96)
        , зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 за № 417/1442 (z0417-96)
        , із змінами, останні зміни від 25.12.2008 (z0106-09)
         (далі - Правила); відповідач, в свою чергу, вважає, що запропонована ним редакція п. 2.3.6. договору відповідає абзацу 3 пункту 3.33. Правил (z0417-96)
        .
Суд розглянув позицію позивача та відповідача щодо п. 2.3.6. договору та приймає редакцію позивача, з огляду на наступне.
У відповідності до підпункту 15 п. 10.2. Правил (z0417-96)
         Споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників постачальника електричної енергії та/або відповідальних представників підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими Правилами (z0417-96)
         порядку та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору про постачання електричної енергії.
Згідно ч. 9 ст. 26 Законну України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 № 575/97-ВР, з змінами, останні зміни від 01.04.2009, яка закріплює обов’язки та відповідальність споживачів енергії, Споживач забезпечує безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. В разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи такого споживача несуть відповідальність відповідно до закону.
Пункт 2.3.6. договору, який також передбачає обов’язки Споживача, повністю відповідає положенням підпункту 15 п. 10.2. Правил (z0417-96)
        , ч. 9 ст. 26 Законну України "Про електроенергетику".
Щодо абзацу 3 п. 3.33. Правил (z0417-96)
        , на який посилається відповідач, то цей пункт Правил (z0417-96)
         стосується порядку здійснення Електропередавальною організацією (постачальником електричної енергії за регульованим тарифом) контрольного огляду розрахункових засобів обліку електричної енергії, а не обов’язків Споживачів.
По п. 3.1.5. договору – позивач, з посиланням на підпункт 5 п. 8.1. Правил (z0417-96)
         та ст. 26 ЗУ "Про електроенергетику", запропонував викласти цей пункт договору в такій редакції: "Постачальник має право ... Доступу до належних як Споживачу, так і субспоживачам, електроустановок, засобів (систем) обліку електроенергії, приладів вимірювання потужності, контролю показників якості електроенергії, приладів вимірювання потужності, контролю показників якості електроенергії для контролю дотримання встановлених режимів споживання електроенергії та потужності, виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПКЕЕ (z0417-96)
         порядку і виконання інших необхідних робіт.".
Редакція відповідача: п. 3.5.1. "Постачальник має право ... Доступу до належних як Споживачу, так і субспоживачам, електроустановок, засобів (систем) обліку електроенергії, приладів вимірювання потужності, контролю показників якості електроенергії, приладів вимірювання потужності, контролю показників якості електроенергії для контролю дотримання встановлених режимів споживання електроенергії та потужності, виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПКЕЕ (z0417-96)
         порядку і виконання інших необхідних робіт у присутності відповідальної особи Споживача.". Відповідач вважає, що його позиція стосовно п. 3.5.1. відповідає абзацу 3 п. 3.33. Правил (z0417-96)
        
Судом розглянуті редакції п. 3.5.1. договору, запропоновані сторонами, та, з огляду на положення Правил (z0417-96)
         та зміст договору, приймає редакцію позивача щодо спірного пункту договору, тому як, згідно підпункту 5 п. 8.1. Правил (z0417-96)
        , Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки обліку та технічної перевірки засобів обліку споживача відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору.
Отже, п. 3.5.1. договору, який стосується саме прав Постачальника електроенергії, а не порядку здійснення контрольного огляду засобів обліку (абзац 3 п. 3.33. Правил (z0417-96)
        , на який посилається відповідач), цілком відповідає приписам підпункту 5 п. 8.1. Правил (z0417-96)
        .
Абзац 5 спірного п. 5.7. договору позивач виклав таким чином: "Пропозиції Споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів на момент звернення та отримання Постачальником заяви Споживача не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов’язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.".
Відповідач запропонував абзац 5 п. 5.7. договору викласти в такій редакції: "Пропозиції Споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетом. У разі коригування за заявою споживача договірної величини споживання обсягу електричної енергії здійснюється відповідне коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності. Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.".
Позивач, обґрунтовуючи свою позицію стосовно викладення абзацу 5 п. 5.7. договору, посилається на п. 4.4. Правил (z0417-96)
        ; відповідач свої заперечення мотивує абзацами 1, 3 п. 6.6. Правил (z0417-96)
        .
Абзаци 1-3 п. 4.4. Правил (z0417-96)
         встановлюють, Споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Споживач, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, та/або споживач постачальника за нерегульованим тарифом, електроустановки якого обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності.
Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п'яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
Згідно абзацу 1, 3 п. 6.6. Правил (z0417-96)
         оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем, як правило, у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період.
Підприємства житлово-комунального господарства та підприємства, які надають послуги щодо забезпечення комунально-побутових потреб населення, в межах наданих населенню послуг, установи та організації, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджету, здійснюють повну оплату вартості обсягу спожитої електричної енергії один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим, відповідно до договору про постачання або купівлю-продаж електричної енергії. За наявності фінансової можливості та за погодженням з постачальником електричної енергії зазначені підприємства, установи та організації можуть здійснювати попередню оплату вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії.
З аналізу пунктів 4.4. та 6.6. Правил (z0417-96)
         вбачається, що п. 4.4. Правил (z0417-96)
         стосується режимів постачання електричної енергії, а п. 6.6. Правил (z0417-96)
         – розрахунків за користування електричною енергією.
Абзац 5 п. 5.7. договору, запропонований позивачем, відповідає положенням п. 4.4. Правил (z0417-96)
        , та відноситься до розділу договору стосовно порядку визначення та узгодження договірних величин споживання електричної енергії та потужності, тому суд приймає абзац 5 п. 5.7. договору у викладенні позивача.
Посилання відповідача в обгрунтування своєї редакції абзацу 5 п. 5.7. договору на п. 6.6. Правил (z0417-96)
         судом не може бути прийнято, тому як цей пункт Правил (z0417-96)
         стосується порядку розрахунків за спожиту електроенергію, а порядок розрахунків за спожиту електроенергію визначений розділом 7 договору та Додатком № 5 до договору, які відповідачем прийняті без заперечень.
В п. 9.1. договору сторони не дійшли згоди стосовно речення наступного змісту: "Постачальник самостійно визначає та змінює форми повідомлень та актів, що наведені у додатках № 2, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 до договору.".
Відповідач вважає, що вказане речення слід виключити з п. 9.1. договору, оскільки право Постачальника самостійно (тобто без згоди Споживача) змінювати вищевказані форми документів порушує права Споживача.
Суд вивчив позиції обох сторін, приймає сторону позивача, тому як, по-перше, відповідач не довів, в чому полягає порушення його прав, як Споживача. По-друге, договір про постачання електричної енергії з Додатками до нього розробляється позивачем на підставі Типового договору, затвердженого цими Правилами (z0417-96)
        , та у відповідності з цими Правилами. Отже, розробка форм актів та звіту про покази розрахункових приладів обліку – це прерогатива ВАТ "Донецькобленерго", як монополіста на ринку постачання електричної енергії.
По спірному абзацу 3 п. 2 Додатку № 4 до договору № 637.
Позивач абзац 3 п. Додатку № 4 до договору, з посиланням на п. 7.6. Правил, виклав наступним чином: "Постачальник також має право самостійно без попередження та згоди Споживача провести відключення його струмоприймачів від електричної мережі в неробочі години доби.".
Відповідач пропонує абзац 3 п. 2 Додатку № 4 до договору виключити, тому як п. 7.6. Правил містить вичерпний перелік підстав для відключення Споживача. Проте, позивач при викладенні абзацу 3 п. 2 Додатку № 4 до договору не відобразив ці підстави.
Суд розглянув пропозиції позивача та відповідача, приймає позицію відповідача, з наступних підстав.
Пункт 7.6. Правил (z0417-96)
         визначає, у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.
Позивач, викладаючи абзац 3 п. 2 Додатку № 4 в такій редакції, не визначив і не конкретизував підстав та обставин, при яких він має право самостійно без попередження та згоди Споживача провести відключення його струмоприймачів від електричної мережі, тому така редакція не відповідає положенням п. 7.6. Правил (z0417-96)
        .
Пункт 4 Додатку № 5 до договору позивач запропонував викласти наступним чином: "За умови наявності у Споживача погодженої в установленому порядку екологічної та/або аварійної броні, Споживач зобов’язаний протягом перших трьох днів поточного розрахункового періоду здійснити платіж за резервування обсягу електричної енергії на покриття екологічної та/або аварійної броні в наступному розрахунковому періоді на підставі наданого Постачальником рахунка.
Сума платежу розраховується Постачальником виходячи із тарифів, які діють на день надання Споживачу рахунка і обсягу електричної енергії в розмірі 27,9тис. кВт*год/добу, який є необхідним для покриття екологічної та/або аварійної броні протягом розрахункового періоду.
У разі використання Споживачем зарезервованого обсягу електричної енергії на покриття аварійної (екологічної) броні, Постачальником електричної енергії здійснюється перерахунок його вартості відповідно до тарифів, які діяли в період використання зарезервованого обсягу електричної енергії.".
У відзиві на позовну заяву відповідач проти викладення п. 4 Додатку № 5 до договору в редакції позивача не заперечував, тому цей пункт Додатку № 5 до договору приймається в редакції позивача, як такий, що відповідає п. 6.9. Правил.
Стосовно п. 5 Додатку № 16 та п. 4 Додатку № 17 до договору.
Позивач ці пункти Додатків запропонував в такій редакції: "При фіксації показань контрольний огляд та технічна перевірка роботи приладів обліку не виконувалися, кількість, цілісність та відповідність пломб, встановлених на приладах і в ланцюгах обліку, не перевірялися.". Позивач вважає, що така редакція спірних пунктів Додатків не є обов’язковим для виконання сторонами, а є зразком примітки у разі складання двостороннього акту фіксації показань приладів обліку на об’єктах споживача.
Відповідач в протоколі розбіжностей пропонував п. 5 Додатку № 16 та п. 4 Додатку № 17 до договору виключити, так як у разі їх прийняття, Постачальник при виявленні пошкоджень пломб накладатиме на Споживача штраф не з моменту перевірки та огляду, які відбулися в момент зняття показань, а з моменту останньої перевірки цілісності пломб, що суттєво порушує права та інтереси Споживача.
По зазначеним спірним пунктам Додатків № 16 та № 17 до договору суд приймає редакцію позивача, оскільки включення цих пунктів в дані Додатки цілком доцільно, тому як ці Додатки стосуються Акту фіксації показань приладів обліку (Додаток № 16) та Двостороннього акту фіксації показань приладів обліку на об’єктах споживача (Додаток № 17). Щодо контрольного огляду та технічної перевірки роботи приладів обліку, то з даних питань складаються інші акти, передбачені умовами договору, та з якими відповідач погодився.
Дослідивши матеріали господарської справи, оцінивши документи, що містяться в матеріалах справи, враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Судові витрати відповідно до ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно ст. ст. 20, 179, 181, 275 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 638 Цивільного кодексу України, Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 (z0417-96)
        , зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 за № 417/1442 (z0417-96)
        , із змінами, останні зміни від 25.12.2008 (z0106-09)
        , Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 № 575/97-ВР (575/97-ВР)
        , з змінами, останні зміни від 01.04.2009, керуючись ст.ст. 22, 33, 43, 44, 49, 75, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" м. Горлівка Донецької області в особі Краматорських електричних мереж м. Краматорськ Донецької області до обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк (виробнича одиниця "Краматорськміжрайтепломережа") про спонукання до прийняття п. 2.3.6., п. 3.1.5., абзацу 5 п. 5.7., п. 9.1. договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, абзацу 3 п. 2 Додатку № 4 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009, п. 4 Додатку № 5 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009,, пункт 5 Додатку № 16 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 та п. 4 Додатку № 17 до договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009 в редакції ВАТ "Донецькобленерго", задовольнити частково.
Прийняти в редакції позивача наступні пункти договору та Додатків до нього:
пункт 2.3.6. договору про постачання електричної енергії № 637 від 25.02.2009: "Споживач зобов’язується ... Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред’явленням службового посвідчення до електроустановок, засобів (систем) обліку електроенергії, приладів вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії, як власних, так і субспоживачів, а також для контролю дотримання встановлених режимів споживання електроенергії та потужності, виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПКЕЕ (z0417-96)
         порядку.";
пункт 3.1.5. договору: "Постачальник має право ... Доступу до належних як Споживачу, так і субспоживачам, електроустановок, засобів (систем) обліку електроенергії, приладів вимірювання потужності, контролю показників якості електроенергії, приладів вимірювання потужності, контролю показників якості електроенергії для контролю дотримання встановлених режимів споживання електроенергії та потужності, виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПКЕЕ (z0417-96)
         порядку і виконання інших необхідних робіт.";
абзац 5 п. 5.7. договору - "Пропозиції Споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів на момент звернення та отримання Постачальником заяви Споживача не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов’язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.";
пункт 9.1. договору - "Постачальник самостійно визначає та змінює форми повідомлень та актів, що наведені у додатках № 2, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 до договору.";
пункт 4 Додатку № 5 до договору - "За умови наявності у Споживача погодженої в установленому порядку екологічної та/або аварійної броні, Споживач зобов’язаний протягом перших трьох днів поточного розрахункового періоду здійснити платіж за резервування обсягу електричної енергії на покриття екологічної та/або аварійної броні в наступному розрахунковому періоді на підставі наданого Постачальником рахунка.
Сума платежу розраховується Постачальником виходячи із тарифів, які діють на день надання Споживачу рахунка і обсягу електричної енергії в розмірі 27,9тис. кВт*год/добу, який є необхідним для покриття екологічної та/або аварійної броні протягом розрахункового періоду.
У разі використання Споживачем зарезервованого обсягу електричної енергії на покриття аварійної (екологічної) броні, Постачальником електричної енергії здійснюється перерахунок його вартості відповідно до тарифів, які діяли в період використання зарезервованого обсягу електричної енергії.";
пункт 5 Додатку № 16 та п. 4 Додатку № 17 до договору - "При фіксації показань контрольний огляд та технічна перевірка роботи приладів обліку не виконувалися, кількість, цілісність та відповідність пломб, встановлених на приладах і в ланцюгах обліку, не перевірялися.".
Абзац 3 п. 2 Додатку № 4 до договору № 637 від 25.02.2009 - прийняти позицію відповідача та виключити абзац 3 з п. 2 Додатку № 4.
Стягнути з обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" м. Донецьк (виробнича одиниця "Краматорськміжрайтепломережа") (83086, м. Донецьк, вул. Донецька, 38, код ЄДРПОУ 03337119) на користь відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" в особі Краматорських електричних мереж (84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Островського, 8; р/р № 26001045365300 в АКІБ "УкрСиббанк" м. Краматорська, МФО 351005, ЗКПО 00131127) витрати по сплаті держмита в сумі 74грн.38коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 103грн.25коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Рішення може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення або в касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання рішенням законної сили.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
    
      
        | Суддя Вик. | Бойко І.А. Тимошенко О.О. | 
    
Надруковано 3 примірники:
1 прим. – до справи
1 прим. – позивачу;
1 прим – відповідачу