ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
09.01.2018
Київ
К/9901/3793/17
820/213/17
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Шипуліної Т.М. розглянув матеріали касаційної скарги Офісу великих платників податків ДФС на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017 у справі № 820/213/17 за позовом Комунального підприємства "Харківводоканал" до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Комунальне підприємство "Харківводоканал" у січні 2017 року звернулося до суду з адміністративним позовом до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, в якому з урахуванням зміни позовних вимог, просило визнати незаконними дії відповідача під час проведення камеральної перевірки та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.09.2016 № 0000504800.
Харківський окружний адміністративний суд постановою від 28.02.2017 позов задовольнив частково. Скасував податкове повідомлення-рішення від 21.09.2016 № 0000504800. У задоволенні решти позову відмовив.
Харківський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 05.10.2017 (повний текст складено 10.10.2017) залишив постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017 без змін.
Офіс великих платників податків ДФС звернувся до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017.
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В. під час перевірки касаційної скарги на відповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017) встановила, що касаційна скарга подана з порушенням частини п'ятої цієї статті, а саме: до касаційної скарги не додано документа про сплату судового збору. Інших недоліків в оформленні касаційної скарги не виявлено.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України Приходько І.В. від 31.10.2017 зазначена касаційна скарга була залишена без руху з вищезазначених підстав та надано скаржнику строк для усунення недоліків - протягом тридцяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 31.10.2017 скаржником надіслано платіжне доручення від 13.12.2017 № 287881 про сплату судового збору в сумі 26436,71 грн.
Вказана ухвала Вищого адміністративного суду України від 31.10.2017 була отримана відповідачем 10.11.2017, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0102920760454.
З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII (1402-19)
Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.
За результатами автоматизованого розподілу справ суддею-доповідачем для розгляду цієї справи у Касаційному адміністративному суді визначено суддю Шипуліну Т.М.
Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (1798-12)
, Цивільного процесуального кодексу України (1618-15)
, Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017 (2147а-19)
, який набрав чинності 15.12.2017, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
, шляхом викладення його в іншій редакції.
Відповідно до підпункту 12 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
(в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII (2147а-19)
, який набрав чинності 15.12.2017) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Як зазначено вище, касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС ухвалою від 31.10.2017 залишено без руху, у зв'язку з невиконанням вимог частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору).
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) за подання касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом - січень 2017 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600 гривень (стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 № 1801).
Згідно з абзацом 1 статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом - січень 2017 року) за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У відповідності до абзацу 3 підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом - січень 2017 року) ставка за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, становила 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до абзацу 6 підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом - січень 2017 року) ставка за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, становила 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У справі подано позовну заяву, в якій заявлено вимоги майнового характеру (загальна оспорювана сума за податковим повідомленням-рішенням від 21.09.2016 № 0000504800 становить 1486705,8грн.) та вимоги немайнового характеру (визнання протиправними дій під час проведення камеральної перевірки).
Таким чином, судовий збір за подання до адміністративного суду вказаного позову складає: 1486705,8 грн. х 1,5% + 1600 грн. = 23900,6 грн.
Отже, судовий збір, який необхідно сплатити при поданні касаційної скарги, становить: 23900,6 грн. х 120% = 28680,7 грн.
Враховуючи викладене, на момент постановлення даної ухвали вимоги ухвали Вищого адміністративного суду України від 31.10.2017 про залишення касаційної скарги без руху відповідачем виконано не повністю, а саме: надано документ про сплату судового збору у меншій сумі, ніж встановлено Законом України "Про судовий збір" (3674-17)
.
Згідно з частиною другою статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент вчинення судом процесуальної дії) до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, пунктом 1 частини четвертої якої передбачено повернення позовної заяви, якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не усунуто у встановлений судом строк.
З огляду на зазначене, касаційна скарга підлягає поверненню.
Керуючись статтею 332 Кодексу адміністративного судочинства України, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2017 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017 у справі № 820/213/17 за позовом Комунального підприємства "Харківводоканал" до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення - повернути.
2. Надіслати копію ухвали про повернення касаційної скарги учасникам справи, а касаційну скаргу з доданими до неї матеріалами - скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М.Шипуліна