ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
|
12 жовтня 2016 року м. Київ К/800/24448/16
|
Суддя Вищого адміністративного суду України Маслій В.І., перевіривши відповідність вимогам ст. ст. 211- 213 КАС України касаційної скарги Дрогобицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Дрогобицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання рішення УПФ України неправомірним та зобов'язання відповідача перерахувати пенсію,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16 вересня 2016 року касаційну скаргу Дрогобицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області залишено без руху, надано строк для усунення недоліків, оскільки до касаційної скарги не було додано документ про сплату судового збору.
30 вересня 2016 року на адресу Вищого адміністративного суду України надійшло клопотання заявника від 26 вересня 2016 року за № 7824/14-13 про звільнення від сплати судового збору за звернення до суду зі вказаною касаційною скаргою.
Частиною першою статті 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Окрім того, згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-УШ (484-19)
, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Наведені в клопотанні аргументи не свідчать про такий майновий стан УПФУ, за якого воно позбавлене можливості сплатити судовий збір і не є підставою для звільнення від його сплати.
Таким чином, станом на день постановлення цієї ухвали Дрогобицьким об'єднаним Управлінням Пенсійного фонду України Львівської області не усунуло зазначені в ухвалі про залишення касаційної скарги без руху недоліки касаційної скарги, тому вона вважається неподаною і підлягає поверненню.
Повернення касаційної скарги не позбавляє права на звернення до Вищого адміністративного суду України з такою скаргою в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 88, 108, 165, 214 КАС України,
у х в а л и в:
Відмовити в задоволенні клопотання Дрогобицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про звільнення від сплати судового збору.
Касаційну скаргу Дрогобицького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 вересня 2016 року повернути особі, яка звернулась з касаційною скаргою.
Ухвала оскарженню не підлягає.