ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
04 жовтня 2016 року м. Київ справа № 800/504/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Донець О.Є., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Верховної Ради України про зобов'язання надати довідку для перерахунку пенсії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Вищого адміністративного суду України з позовом до Верховної Ради України про зобов'язання надати довідку для перерахунку пенсії, в якому просить:
- визнати дії Верховної Ради України, щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату для перерахування пенсії неправомірними, такими що порушують право на здійснення перерахунку пенсії, як державному службовцю в зв'язку з встановленням нових посадових окладів державним службовця;
- зобов'язати Верховну Раду України видати довідку про заробітну плату.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, в тому числі на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.
Згідно із статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності).
Пунктом 1 частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно із частиною 4 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України регулює стаття 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно із частиною 1 якої її правила поширюються на розгляд адміністративних справ щодо:1) законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів і розпоряджень Президента України; 2) актів Вищої ради юстиції; 3) дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції; 4) рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Відповідно до вказаної статті зазначені справи розглядаються Вищим адміністративним судом України, як судом першої інстанції.
У позовній заяві позивач просить суд зобов'язати Верховну Раду України видати довідку про заробітну плату.
Повноваження Верховної Ради України визначені статтею 85 Конституції України.
Аналізуючи позовну заяву, суд приходить до висновку, що вказаний спір не віднесений до компетенції Вищого адміністративного суду України, в розрізі повноважень Верховної Ради України, передбачених статею 85 Конституції України.
Виходячи з наведенного, позов ОСОБА_1 до Верховної Ради України про зобов'язання надати довідку для перерахунку пенсії, відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, не підсудний Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції.
Пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись статтями 17, 19, 108, 160, 165, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Верховної Ради України про зобов'язання надати довідку для перерахунку пенсії - повернути позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Донець