ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
|
30 березня 2016 року м. Київ К/800/4715/15
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого-судді: Кобилянського М.Г.,
суддів: Амєліна С.Є., Олендера І.Я.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом військової частини А0549 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про скасування повідомлення про прийняття до обліку рішення, виконання якого гарантується державою,
за касаційною скаргою військової частини А0549 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2015 року,
В С Т А Н О В И Л А :
У жовтні 2014 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив:
скасувати повідомлення управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області від 15 жовтня 2014 року № 8720/2/0-14 про прийняття до обліку рішення, виконання якого гарантується державою, у справі № 2-а-198/2007 за позовом ОСОБА_1 до військової частини А0549 про стягнення компенсації за неотриманий продовольчий пайок;
виключити з Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, за № 45104042, зняти з обліку та виключити з другої черги задоволення вимог.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 18 листопада 2014 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2015 року, в задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі позивач, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального і процесуального права, просить судове рішення суду апеляційної інстанції скасувати і постановити нове - про задоволення позову.
Перевіривши доводи касаційної скарги, правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, правильність правової оцінки обставин у справі, у межах, визначених частиною другою статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги.
Судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді справи по суті встановлено наступне.
До управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області 14 жовтня 2014 року звернувся із заявою ОСОБА_1 про виконання рішення Замостянського районного суду м. Вінниці у справі № 2-а-198/2007 та додав оригінал (дублікат) виконавчого документа, належним чином завірену копію судового рішення, копію паспорта, копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Зареєстроване в установленому порядку рішення було розглянуто керівником управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області та передано відповідальній особі, яка визначена керівником органу державної виконавчої служби. Відповідальна особа не пізніше семи робочих днів з дня надходження до неї судового рішення перевірила його виконання за даними Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень та у зв'язку з відсутністю відомостей про виконання судового рішення в повному обсязі внесла дані про це рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, в другу чергу погашення заборгованості (рішення, пов'язані з трудовими правовідносинами).
Відповідальна особа не пізніше семи робочих днів з дня внесення судового рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, надіслала заявнику та боржнику за їх місцезнаходженням повідомлення про прийняття до обліку рішення, виконання якого гарантується державою, із зазначенням черги, до якої воно включено.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року № 606-XIV примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України "Про виконавче провадження" (606-14)
та особливості їх виконання встановлені Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 5 червня 2012 року № 4901-VI (4901-17)
(далі - Закон № 4901-VI (4901-17)
).
Пунктом 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 4901-VI (4901-17)
встановлено, що виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб'єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб'єкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.
3 вересня 2014 року Кабінетом Міністрів України з метою реалізації пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 4901-VI (4901-17)
прийнято постанову № 440 (440-2014-п)
, якою затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою.
Згідно з положеннями зазначеного Порядку заявник (особа, на користь якої винесене судове рішення) подає до органу державної виконавчої служби заяву про виконання рішення, до якої додає, зокрема, оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію); орган державної виконавчої служби документи обліковує, визначає черговість виконання та передає рішення до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів; погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845 (845-2011-п)
.
Колегія суддів погоджується з висновком судів першої та апеляційної інстанцій про відмову в задоволенні позову, оскільки оскаржуване повідомлення про прийняття до обліку рішення, виконання якого гарантується державою, винесено відповідальною особою управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області з дотриманням вимог чинного законодавства, підстави для його скасування відсутні.
За правилами статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій. Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.
Оскаржуване судове рішення суду апеляційної інстанції постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводами касаційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для його скасування відсутні.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне відмовити в задоволенні касаційної скарги.
Керуючись статтями 210, 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Касаційну скаргу військової частини А0549 залишити без задоволення, а ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2015 року - без змін.
ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та оскарженню не підлягає.
|
ГОЛОВУЮЧИЙ
СУДДІ
|
Кобилянський М.Г.
Амєлін С.Є.
Олендер І.Я.
|