ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
29 грудня 2015 року К/800/51498/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Пилипчук Н.Г.
розглянувши клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області
про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги
на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.10.2011
та постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 28.10.2015
у справі № 2-а-5503/09/2270/9
за позовом Публічного акціонерного товариства "Завод "Темп"
до 1. Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому;
2. Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області
про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області подала до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.10.2011 та постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 28.10.2015.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 09.12.2015 вказану касаційну скаргу було залишено без руху у зв’язку з невиконанням вимог ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України (до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі) та надано строк для усунення вказаних недоліків до 11.01.2016.
На адресу Вищого адміністративного суду України надіслано клопотання від 21.12.2015 № 15-08/767-10701 про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги.
В обґрунтування вказаного клопотання відповідач посилається на те, що відсутність відповідних бюджетних асигнувань з Державного бюджету України позбавляє останнього можливості виконати вимоги положень ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України щодо сплати судового збору.
Суддя-доповідач не вбачає підстав для задоволення вказаного клопотання з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою повністю або частково звільнити від оплати судових витрат.
Наведені положення Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) кореспондують положенням ч. 2 ст. 8 Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Враховуючи наведене та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок Державного бюджету України, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору, суддя-доповідач вважає, що обставини, пов’язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб’єктами владних повноважень, не є підставою для звільнення від такої сплати.
Керуючись ст. ст. 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Головному управлінню Державної казначейської служби України у Хмельницькій області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.10.2011 та постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 28.10.2015.
ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г.Пилипчук