ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2010 року м. Київ К-7734/10
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Бим М.Є. (доповідач), Васильченко Н.В., Гордійчук М.П.,
Конюшко К.В., Чалого С.Я.,
розглянувши у попередньому розгляді адміністративну справу за касаційною скаргою Рівненської філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2009 року у справі №2-а-1845/08 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком"в особі Рівненської філії до Державної інспекції з контролю за цінами в Рівненській області, третя особа –Українське державне підприємство поштового зв’язку "Укрпошта", про визнання нечинним рішення та скасування припису, -
В С Т А Н О В И Л А :
ВАТ "Укртелеком в особі Рівненської філії звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Рівненській області про скасування рішення від 12.02.2008р. №20 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, припису від 02.02.2008р. № 27 про усунення порушень законодавства, наказів від 25.01.2008р. №№ 21,22.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 11.11.2008р., залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2009р., ВАТ "Укртелеком"в особі Рівненської філії відмовлено в задоволенні позовних вимог.
В касаційній скарзі позивач просить скасувати зазначені судові рішення та ухвалити нове судове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Статтею 6 Закону України "Про ціни і ціноутворення"(далі - Закон) передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні .фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно до статті 7 Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Згідно зі статтею 4 Закону Кабінет Міністрів України визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами державного управління та визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Відповідно до ч. 1 ст. 7 цього Закону України, для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування об’єкта господарювання, щодо яких буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
Як встановлено судом, Державною інспекцією з контролю за цінами в Рівненській області в період з 28.01.2008р. проведено ряд перевірок в структурних підрозділах Рівненської філії ВАТ "Укртелеком"щодо дотримання законодавства при формуванні та застосування цін і тарифів, про що було складено акти.
За результатами перевірок Державною інспекцією з контролю за цінами в Рівненській області відповідно до рішення від 12.02.2008р. №20 на позивача було накладено економічні санкції за порушення Закону України "Про ціни і ціноутворення" (507-12) , п. 7 Загальних положень до Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів"державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції державних і комунальних періодичних видань, заснованих об’єднанням, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв’язку, що їх розповсюджують, користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв’язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій.
Суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що послуги зв’язку УДППЗ "Укрпошта"мають надаватися за тарифами, встановленими для бюджетних організацій, Державною інспекцією з контролю за цінами в Рівненській області за порушення дисципліни цін правомірно застосовано до позивача економічні санкції, тому позов задоволенню не підлягає.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Згідно ч.3 ст. 220-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає судові рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст. 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Рівненської філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" відхилити.
Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.Є. Бим