ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" січня 2010 р. м. Київ К-350/08
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
Бутенка В.І.,
Лиски Т.О.,
Мойсюка М.І.,
Сороки М.О.,
Штульман І.В. (доповідач),-
провівши в порядку касаційного провадження попередній розгляд справи за позовом ОСОБА_6 до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, за касаційною скаргою начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на постанову Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 30 липня 2007 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2007 року, -
встановив:
У травні 2007 року ОСОБА_6 звернулася в суд з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про скасування постанови від 23.02.2007р. про притягнення її, як заступника начальника з фінансів ДП "Маріупольський морський торговельний порт"до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Позовні вимоги обґрунтовувала тим, що підставою для притягнення її до відповідальності були акт перевірки та протокол від 09.02.2007р., складені за результатами перевірки за порушення порядку застосування тарифів –не надання знижок при роботі буксирів із використанням підрулювального пристрою –25 %, при сплаті санітарного збору за наявності природоохоронного устаткування на судні –50%, при сплаті корабельного збору при заході судна послідовно у декілька портів України –50%.
ОСОБА_6 не погодилася із накладенням штрафу, оскільки вважає, що вказані збори і платежі стягувалися в розмірах, що передбачені чинним законодавством та роз’ясненнями НДПКІ морського флоту України.
Постановою Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 30.07.2007р., залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.12.2007р., позов задоволено. Постанову в.о.начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області №05-06-12 від 23.02.2007р. про притягнення ОСОБА_6 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 165-2 КУпАП та накладення неї штрафу в розмірі 85грн. –скасовано, провадження по справі про адміністративне правопорушення –закрито.
Не погоджуючись із постановою Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 30.07.2007р. та ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.12.2007р., посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, начальник Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області подав до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу, просить такі скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.02.2009р. касаційна скарга була прийнята до провадження суду, по ній відкрито касаційне провадження.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно з ч.3 ст. 211 КАС України, підставами касаційного оскарження судового рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що згідно акту перевірки від 09.02.2007р., складеного Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області, ДП "Маріупольський морський торговельний порт"необґрунтовано стягувало плату за роботу буксирів без 25% знижки, коли вантажні судна т/х "Ківри"та т/х "Гераклія"використовували підрулювальні пристрої. Також не надано 50% знижки із сплати санітарного збору для т/х "Віана до Кастело"при наявності на судні природоохоронного обладнання. Не надано 50% знижки на корабельний збір при заході в порт т/х "Стефан Горшков", "Реутов", "Кілія", "Рахов", "Ю. Кримов", які протягом одного рейсу заходили послідовно в декілька портів України.
09.02.2007р. головним державним інспектором Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області відносно позивача ОСОБА_6,- заступника начальника порта з фінансів, було складено протокол про адміністративне правопорушення №13 серії ДН. Постановою в.о.начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області №05-06-12 від 23.02.2007р. позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 165-2 КУпАП та накладено штраф в розмірі 85грн.
Відповідно до ч.1 ст. 220 КАС України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Суд дійшов вірного висновку, що позивач надав адміністративний позов у встановлений ст. 99 КАС України річний строк звернення до суду.
Задовольняючи позовні вимоги, судами попередніх інстанцій правильно встановлено, що відповідач визнав неправомірність висновків Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про вчинення позивачем порушень в частині ненадання 50% знижки на корабельній збір судам, які протягом одного рейсу заходили послідовно у декілька портів України.
Знижка 50% при сплаті санітарного збору надається за наявності природоохоронного устаткування судам, які не забруднюють природне середовище і повністю утилізують всі види судових відходів, а так як з т/х "Віана до Кастело"знімалися фекальні води та бруд, що підтверджено витягом з судового журналу та заявками відповідного морського агента вказаного судна, ненадання такої знижки позивачем вчинено правомірно.
Знижка 25% передбачена для суден, які використовують при швартових операціях підрулювальний пристрій, а так як під час заходу т/х "Ківри"та т/х "Гераклія"при роботі буксирів на швартових операціях вказаний пристрій не використовувався, що підтверджено актами підписаними представниками порту та морськими агентами, ненадання такої знижки позивачем вчинено правомірно.
Скасовуючи постанову в.о.начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області №05-06-12 від 23.02.2007р. про притягнення ОСОБА_6 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 165-2 КУпАП та накладення неї штрафу в розмірі 85грн. та закривши провадження по справі про адміністративне правопорушення, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку, що відповідач не мав законних підстав для притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вказаною статтею.
Відповідно до ч.3 ст. 220-1 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судами попередніх інстанцій допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст.ст. 225- 229 КАС України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки судові рішення постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.
Керуючись ст.ст. 220, 2201, 224, 230, 231 КАС України, суд, -
ухвалив:
Касаційну скаргу начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області – залишити без задоволення .
Постанову Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 30 липня 2007 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2007 року – залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена за винятковими обставинами лише у випадках, з підстав, у строки та в порядку, які визначені ст.ст. 235- 239 КАС України.
Судді: (підписи)