ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
|
21 вересня 2006 року м. Київ
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :
головуючого-судді Бутенка В.I.,
суддів : Гончар Л.Я.,
Лиски Т.О.,
Сороки М.О.,
Панченка О.I.,
при секретарі Якименко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку касаційного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Кіровограді про визнання перерахунку пенсії неправомірним і стягнення недоотриманих коштів, -
в с т а н о в и л а :
В січні 2004 року ОСОБА_1 звернувся в суд із вказаним позовом.
В обгрунтування своїх вимог зазначав, що у травні 2000 року вийшов на пенсію з посади начальника управління з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Йому була призначена пенсія у розмірі 553,41 грн., після перерахунку у вересні 2003 року її розмір встановлений у сумі 677,25 грн.
Вважаючи такий перерахунок неправомірним, позивач просив здійснити новий перерахунок, виходячи з довідки правонаступника ліквідованого управління - Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів у Кіровоградській області, при цьому посилався на порушення відповідачем ст.ст. 33, 37, 37-1 Закону України "Про державну службу" (3723-12)
.
Оскільки заробітна плата згідно довідки для перерахунку пенсії складає 1656 грн., просив зобов'язати УПФУ у м. Кіровограді встановити йому пенсію в розмірі 1424,26 грн. та стягнути з відповідача 2987,64 грн. недоотриманих коштів.
Рішенням Ленінського районного суду м. Кіровограда від 30 березня 2004 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 25 листопада 2004 року це рішення залишено без змін.
Не погоджуючись із вказаними судовими рішеннями, ОСОБА_1 подав касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги.
При цьому в скарзі він посилається на порушення судами норм матеріального права.
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд першої інстанції встановив, а суд апеляційної інстанції обгрунтовано погодився з тим, що ОСОБА_1 вийшов на пенсію у травні 2000 року з посади начальника Кіровоградського обласного управління з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і йому призначена пенсія у розмірі 553,41 грн., після перерахунку у вересні 2003 року її розмір встановлений у сумі 677,25 грн., у березні 2004 року пенсійну справу позивача за його заявою було вивчено додатково та за її результатами розмір пенсії ОСОБА_1 визначено у розмірі 611,91 грн.
Згідно із Указом Президента України №586/2002 від 26 червня 2002 року (586/2002)
ліквідовано Державний департамент регулювання виробництва та обігу алкоголю і тютюну при Міністерстві фінансів України, до складу якого входило Кіровоградське обласне управління з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, правонаступником його став Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України і, зокрема, Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів у Кіровоградській області.
При цьому судами правильно встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України розмір пенсії ОСОБА_1 було призначено у відповідності із вимогами Закону України "Про державну службу" (3723-12)
та із урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року (865-2000-п)
, Порядком видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Головного управління державної служби України № 319/144 (z1134-03)
від 03 грудня 2003 року, у редакції, чинній на момент розгляду справи.
Так, згідно ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" (3723-12)
у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Позивачу ОСОБА_1 призначення та перерахунок пенсії було проведено відповідно до довідки Кіровоградського обласного управління з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів із урахуванням :
- посадового окладу у розмірі 330 грн.,
- надбавки за 6-й ранг державної служби у розмірі 120 грн.,
- надбавки за вислугу років у розмірі 112,50 грн., що складає 25% від окладу з урахуванням надбавки за ранг.
Згідно довідки, виданої Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів у Кіровоградській області, заробітна плата начальника управління - правонаступника ліквідованого органу складається із :
- посадового окладу у розмірі 330 грн.,
- надбавки за спеціальне звання - радника податкової служби I рангу у розмірі 130 грн.,
- винагороди за вислугу років у розмірі 138 грн.,
- надбавки за особливі умови роботи, кваліфікацію та інтенсивність праці 598 грн.,
- надбавка за особливі умови праці - 230 грн.,
- надбавки за високі досягнення у праці - 230 грн.
У відповідності із абзацом 4 п. 2 ч. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року (865-2000-п)
(в редакції від 24 грудня 2003 року, яка діяла на момент розгляду справи), премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах стосовно визначених законодавством таких виплат у відповідному державному органі, з якого особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично їй встановлені на час призначення(перерахунку) пенсії або за бажанням особи у період, передбачений абзацом I пункту 1 цієї постанови.
З матеріалів справи вбачається, що зазначені у довідці Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів у Кіровоградській області надбавки ОСОБА_1 не отримував.
Таким чином, судами як першої, так і апеляційної інстанцій зроблено правильний висновок про те, що за наданою позивачем довідкою та згідно вказаних норм законодавства до складу заробітної плати для перерахунку пенсії може бути включено лише посадовий оклад у розмірі 330 грн., що відповідно зменшить її розмір.
За таких обставин судами обгрунтовано та у відповідності з вимогами законодавства відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні його позовних вимог.
Доводи касаційної скарги зроблених судами висновків не спростовують, а тому оскаржувані судові рішення повинні залишатися без змін.
Керуючись ст.ст. 220, 221, 223, 230 КАС України (2747-15)
, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 30 березня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Кіровоградської області від 25 листопада 2004 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.