ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
|
17 липня 2008 року м. Київ
|
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Усенко Є.А.
суддів: Бившевої Л.I., Костенка М.I., Маринчак Н.Є., Шипуліної Т.М.
при секретарі Коваль Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні
касаційну скаргу підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації"
на ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 27.02.2007р.
у справі № 20-3/374 господарського суду міста Севастополя
за позовом підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації"
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя
про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду міста Севастополя від 11.01.2007р., залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 27.02.2007р., в задоволенні позову про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень ДПI у Ленінському районі міста Севастополя від 30.03.2006р. № 0000891720/0 про визначення підприємству "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів в сумі 234 024,50 грн., в тому числі основний платіж - 155 903,00 грн., штрафні санкції - 78 121,50 грн., та від 07.06.2006р. № 0001711720/0 про визначення цьому ж підприємству податкового зобов'язання за вказаним платежем в сумі 110 354,50 грн., в тому числі 73 683,00 грн. - основний платіж, 36 671,50 грн. - штрафні санкції, накладені на підставі підпунктів 17.1.1 та 17.1.2 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (2181-14)
, відмовлено.
Судові рішення вмотивовані висновком суду про те, що 248 транспортних засобів, які обліковуються на балансі позивача, зареєстровані 157 військовою автомобільною інспекцією Російської Федерації, яка знаходиться і здійснює свою діяльність, зокрема з реєстрації транспортних засобів військових частин та об'єднань, на території України, а відтак вказані транспортні засоби вважаються зареєстрованими в України, з чого слідує, що вони є об'єктом оподаткування податком з власників транспортних засобів згідно статті 2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (1963-12)
.
В касаційні скарзі позивач просить скасувати постановлені у справі судові рішення та прийняти нове рішення про задоволення позову, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що на балансі підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації", створеного на власності Міністерства оборони Російської Федерації, обліковується 248 транспортних засобів; фактичною підставою для визначення позивачу податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів згідно спірних податкових повідомлень-рішень слугував висновок податкової інспекції, викладений в акті перевірки від 20.03.2006р. № 29/23-01/30120798, про порушення вказаним підприємством статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (1963-12)
внаслідок несплати податку з зазначеного платежу на 2005 рік.
Статтею 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (1963-12)
встановлено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до статті 6 цього ж Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податок з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. У порядку визначеному податковими органами, юридичні особи подають за місцем свого знаходження та за місцем постійного базування транспортних засобів до податкових органів, у строки, визначені законом для річного звітного періоду, на основі бухгалтерського звіту (балансу) розрахунки суми податку за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Згідно зі статтею 2 Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту від 28.05.1997г., ратифікованою Законом України від 24.03.1999р. № 547-ХIV (547-14)
, основна база Чорноморського флоту Російської Федерації знаходиться у м. Севастополі. На основній базі Чорноморського флоту Російської Федерації розміщуються його штаб і інші органи управління, а також військові формування, підприємства, організації і установи Чорноморського флоту РФ. Перелік і параметри об'єктів, які використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації в м. Севастополі, містяться в Додатку №2. У розділі 23 "Будівельних організації" вказаного Додатку № 2 також включено Будівельне управління Чорноморського флоту.
Відповідно до статті 12 Угоди між Російською Федерацією з Україною про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28.05.1997р., ратифікованою вищезазначеним Законом України, транспортні засоби Чорноморського Флоту повинні мати реєстраційний номер і чіткий знак. При цьому використання номерних знаків України не допускається.
Господарська діяльність підприємств, організацій і установ Чорноморського флоту Російської Федерації не повинна суперечити законодавству України. Підприємства, організації і установи Чорноморського флоту Російської Федерації проводять податкові відрахування відповідно до законодавства України /пункт 2 статті 6, стаття 14 Угоди/.
Згідно статті 9 Конституції України (254к/96-ВР)
діючі міжнародні договори, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Як встановлено судом, транспортні засоби позивача зареєстровані 157 військовою автомобільною інспекцією, яка розташована в Україні за адресою: м. Севастополь, вул. 4-а Бастіонна, 34. В рамках Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри ділення Чорноморського флоту від 28.05.1997г. військові формування, дислоковані на території України, а також підприємства, установи і організації Чорноморського флоту Російської Федерації, що займаються діяльністю на користь Чорноморського флоту, вважаються розміщеними на території України.
Дійшовши на підставі аналізу наведених норм та встановлених обставин справи висновку про те, що транспортні засоби позивача зареєстровані в Україні, суд першої інстанції, з яким погодився й суд апеляційної інстанції, обгрунтовано та законно вважав, що позивач є платником податку з власників транспортних засобів згідно вимог Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (1963-12)
.
Враховуючи викладене, суди попередніх інстанцій дали вірну оцінку спірним податковим повідомленням-рішенням як таким, що відповідають фактичним обставинам справи та правильному застосуванню норм матеріального права.
Отже, підстави для задоволення касаційної скарги відсутні.
Керуючись ст.ст. 220, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" залишити без задоволення, а ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 27.02.2007р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236 - 238 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15)
.
|
Головуючий підпис Усенко Є.А.
Судді підпис Бившева Л.I.
підпис Костенко М.I.
підпис Маринчак Н.Є.
підпис Шипуліна Т.М.
|
|
З оригіналом згідно
Відп. секретар Коваль Є.В.